999 rezultate për

vetmia

E thonë sociologët: Vetmia shton numrin e vetëvrasjeve 213 persona janë vetëvrarë në vitin 2018, duke shënuar 14 shifra më tepër se një vit më parë. Ndërsa vetëm brenda kësaj
Vetmia sjell pasoja serioze, pagjumësia është një prej tyre Derisa një gjumë i mirë ka efekt pozitiv në funksionimin e një personi, gjumi i keq mund të kontribuojnë vetëm në gjendj
E preferuara e publikut shqiptar tregon fobinë që askush nuk e priste Eni Çobani ishte e ftuar në puntatën e sotme të “Rudina” ku rrëfeu disa detaje të jetës së saj. Në një intervistë të
Nëse jeni një njeri që ju pëlqen vetmia, ju tregojmë shtëpitë e izoluara në botë Nëse jeni një person që ju pëlqen shumë të rrini vetëm, Albeu.com do t'ju sjellë shtëpitë më të bukur në botë, por që ja
Fakte për njerëzit që u pëlqen vetmia Në shoqëri gjithmonë tërheqin vëmendje ata që rrinë vetëm apo kanë pak miq. Shpesh herë gabimisht besohet se këta nje
Sipas një studimi, vetmia bën keq për shëndetin Në vitin 2015, studiuesit nga Universiteti Brigam Jang kërkuan të dhëna rreth vetmisë dhe izolimit. Rezultatet e tyre ng
Cilat sëmundje i shkakton vetmia? Vetmia mund të vrasë dhe këtë gjë e ka vërtetuar shkenca. T ë ndjerit vetëm mund të rrisë te njeriu, rrezikun e sëmun
Vetmia është sëmundje serioze, shkakton vdekje të parakohshme Vetmia është sëmundje më e shpeshtë dhe më e dëmshme sesa varësia nga duhani apo obeziteti, paralajmërojnë shkencëtarët.
Vetmia mund të jetë më e rrezikshme se obeziteti Të gjithë njerëzit e përjetojnë ndjenjën e vetmisë në momente të caktuara. Psikologët shprehen se vitet e fundit kjo
Vetmia shkakton sëmundje Vetmia është një fenomen që mund të vrasë, e cila nuk është thjesht një frazë metaforike e shkëputur nga librat artistik
Ja çfarë shkakton vetmia Mbyllja në vetvetë është një element i cili është shumë i dëmshëm për jetën e njeriut. Sipas një studimi të kryer nga ps
Studim/ Efekti i vetmisë në organizmin tonë Vetmia është një ndjesi e cila ndikon në dëmtimin e organizmit të njeriut njësoj si alkooli, duhani dhe obeziteti. Si
Aktori ka frikë nga plakja, në kërkim të dashurisë (FOTO LAJM) Aktori Jack Nicholson i cili është 77 vjeç, në një intervistë të dhënë së fundmi është shprehur se sa më shumë kalon koh
Vetmia bëhet shkak për sëmundjet e zemrës Qendrimi vetëm i personave të moshuar mund të jetë shumë e rrezikshme për shëndetin e tyre, pasi të ndjehesh i injoruar
Puna dhe vetmia, shkaktare të depresionit Njerëzit e punësuar që jetojnë të vetëm kanë një rrezik 80% në të lartë nga prekja prej depresonit se sa ata që jetojnë
Vetmia të bën më të zgjuar Jetesa e vetmuar rrit koefiçentin e inteligjencës ndërsa identifikimi me grupe të ndryshme sociale ose profesionale sjel
Vetmia, e dëmshme sa pirja e duhanit Vetmia është aq e keqe për shëndetin tuaj sa është edhe pirja e duhanit. Duket e habitshme por kërkime shkencore tregoj