999 rezultate për

vetme

Një pyetje e vetme do t'ju ndihmojë të zbuloni mashtruesit rreth jush E dinit se një gënjeshtar mund të zbulohet vetëm përmes një pyetjeje të vetme? Për më tepër, ata s'do të kuptojnë asgjë
Rudina Dembacaj na sqaron njëherë e mirë ç’po ndodh mes saj dhe bashkëshortit Prej disa javësh, në media është përfolur se aktorja e humorit dhe moderatorja e njohur, Rudina Dembacaj, është ndarë ng
Shpërthen bombula, shkrumbohet banesa ku jetonte e vetme 48-vjeçarja Një bombul gazi ka shpërthyer në Përrenjas duke i dhënë flakën një banese. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kotodesh dhe
Njihuni me kandilin, gjallesa e vetme që jeton në përjetësi Turritopsis dohrni, siç njihet me emrin e tij shkencor, eshte e vetmja krijesë në planetin tonë, e cila është e pavdeksh
Në prag të zhdukjes, portretet e fuqishme të kopjeve të vetme në botë (FOTO LAJM) National Geographic ka publikuar portretet e fuqishme të kafshëve më vulnerabil në botë, të cilat janë të gjitha në prag
E vetme, me një femër: Dalin fotot e Janevas nga burgu (FOTO LAJM) Mediat maqedonase kanë publikuar një fotografi të ish-kryeprokurores Speciale, Katica Janeva nga burgu i Shutkës, ku ndo
Zgjedhjet e 6 tetorit matin fuqinë reale të partive Tri partitë më të mëdha, Lëvizja Vetëvendosje, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës, kanë vendo
Përse ta porosisni, kjo është receta e vetme e sallatës Cezar në kushte shtëpie Përbërësit për 2 persona: sallatë jeshile 4 feta gjoks geli të prera në kubikë 2 feta bukë të fortë (e ndenjur), e prerë
"Mbeti e vetme me dy fëmijë të mitur", flasin familjarët bashkëshortes së Santiagos Santjago Malko, 26-vjeçari i ekzekutuar me breshëri kallashnikovi mbrëmjen e të martës (27 gusht) në kryeqytet, la pas b
Marrin rrogën kot! 10 deputetët që nuk ju dëgjua zëri qoftë dhe 1 herë të vetme në Parlament Instituti Studimeve Politike, duke vëzhguar vazhdimisht Parlamentin dhe deputetët, ka publikuar një raport-analizë me ti
Çmenduri, paguan 1.32 milion dollarë për një monedhë të vetme Një biznesmen nga Juta ka paguar 1.32 milion dollarë për një monedhë të rrallë në një ankand monedhash në Chicago javën
Rri vetëm derisa të gjesh njeriun i cili i bën këto 8 gjëra për ty Ti je e denjë për dashuri dhe mos prano kompromise për zëvendësim me dashurinë Gjetja e dashurisë së pastër, të thell
PAOK: “Maqedonia, një dhe e vetme dhe është këtu” Ekipi futbollistik grek PAOK mund të përfundoj në organet disiplinuese ne UEFA pasi tifozët e këti1j ekipi kanë shpërnda
Rrëfehet burrnesha e vetme e Kelmendit: Nuk jam bërë pishman Gjystina Grishaj është burrnesha e vetme në Malësinë e Kelmendit. 54 vitet e jetës i ka kaluar në Lëpushë, aty ku u betu
Basha takim me ish-kryeministrin e Kanadasë: Kjo ështe rruga e vetme drejt BE-së Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pasiditen e sotme në rrjetin social Twitter për takimin që ka patur me ish-kryemin
Rakipi: Kjo është mënyra e vetme për largimin e Ramës IMbrëmjen e djeshme, i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora, gazetari Ylli Rakipi u shpreh se largimi i kryeministrit E
Mbyllet votimi në Delvinë, PS e "privatizon" (FOTO LAJM) Ka përfunduar numurimi i votave në qyetin e Delvinës. Kandidatja e vetme në këtë qytet në radhët e Partisë Socialiste is
Pas ndarjes nga i dashuri, Dua Lipa e vetme në Glastonbury (FOTO LAJM) Rreth një muaj më parë, Dua Lipa bëri publike ndarjen nga i dashuri Isak Carew. Mes thashethemeve për një lidhje të
Basha tregon mënyrën e vetme si vendi mund të ketë zgjedhje Për kreun e Partisë Demokratike, në gjendjen ku ka përfunduar vendi, Shqipëria rrezikon gjithçka, dhe argumenton se një
Forconi të pasmet tuaja me një lëvizje të vetme Nësee ndjeni pak dhimbje pas ushtrimeve fizike nuk ka asnjë problem. Madje, kjo gje tregon që stërvitja ka funksionuar