999 rezultate për

vetevrasjes

U gjet e vdekur, detaje rrëqethëse rreth vetëvrasjes së 20 vjeçares në Pejë Një vajzë është gjetur pa shenja jete në tarracën e katit të shtatë të një banese në rrugën “Ali Pashë Tepelena”, në Pej
Misteri i “vetëvrasjes” së mikut të Trump: Kishte ngritur një rrjet për pasanikët që shkonin me minorene Rasti i financierit amerikan Jeffrey Epstein, për të cilin u raportua se kishte vrarë vetën në burg në pritje të gjykimi
DETAJE/ Dhunë deri në vetëvrasjen e bashkëjetueses, i ngacmoi seksualisht dhe të bijën Policia e Shteti ka vënë në pranga një 33-vjeçar me iniciale N.D nga qyteti i Fierit, për disa vepra të rënda penale.
Vetëvrasjet në Shqipëri, tre herë më të larta se vrasjet Çfarë kanë të përbashkët varfëria, depresioni, brengat e dashurisë dhe mungesa e zgjidhjes për një situatë të caktuar? T
Zbardhet çfarë kishte bërë dy orë para vetëvrasjes 13 vjeçari (FOTO LAJM) Sot iu dha lamtumira e fundit sugarit të familjes Ajvazi nga fshati Sojevë i Ferizajt. 13 vjeçari Adriatik Ajvazi, nxënë
Burdushi tregon se kush e shtyu drejt tentimit të vetëvrasjes Zyrtarë të Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, e kanë vizituar sot në Qendrën e Paraburgimit në
Letrat sekrete të Enverit për Fiqretin pas vetëvrasjes së Mehmet Shehut Publikohen letrat sekrete të Enver Hoxhës të shkruara me dorën e tij në një bllok shënimesh në vitin 1982, në lidhje me
Punonte në Call Center, familjarët zbulojnë shkakun e vetëvrasjes së vajzës në Tiranë Vajza 24-vjeçare që u gjet e vetëvarur nga familjarët e saj mesditën e djeshme në Tiranë, shtetasja me iniciale E.Y., ng
Sot është dita kundër VETËVRASJES, linku që sjell shpresë Sot është dita e parandalimit të vetëvrasjeve në botë. Unë jam një doktor i vetëvrasjeve dhe psikiatër nga spitali i
Dje humbi gruan, sot arrestohet polici durrsak Oficeri i Policisë së Durrësit, Sherif Hajdari është arrestuar me dyshimin se ka shtyrë gruan të vetëvritet. Burime n
Vrau veten me armën e bashkëshortit, dalin në dritë detaje për ngjarjen e Durrësit Dalin në dritë të tjera detaje lidhur me vdekjen e 47-vjeçares në Durrës, e vetëvrarë me armë zjarri në banesën e saj.
Kush e shtyu drejt vetëvrasjes shoferin e ministrit Xhafaj? Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave në Ministrinë e Brendshme ka referuar materialin hetimor në Prokurorinë e
Mbylli Facebook-un dhe vrau veten, misteri i vetëvrasjes në Vlorë Mëngjesin e sotëm në Vlorë ka ndodhur një ngjarje e rëndë ku një i ri vrau veten me armë zjarri. Viktima është një 2
Zbulohet procesverbali, çfarë deklaroi në polici shkodrani para vetëvrasjes Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Barbullush të Vaut të Dejës, ku një 47-vjeçar ka vrarë veten. Ngjarja ka ndodhur d
Ilaçi që po lehtëson depresionin dhe zhduk mendimet e vetëvrasjes Ketamina ilegale e cila lehtëson depresionin e rëndë, parandalon mendimet vetëvrasëse vetëm katër orë pasi ajo është apl
"Ma bëj hallall", mesazhi i burrit për gruan para vetëvrasjes Një person i moshës 45 vjeçare, sipas policisë dyshohet se është vetëvrarë në Gjakovë. Lajmin e ka bërë të ditur komanda
Studimi i ri: Tumori mund të fiket njësoj si një kompjuter Tumori mund ”të fiket” ose ”ndizet” njësoj si një kompjuter, kjo falë bllokuesve të rinj molekularë që, duke vepruar mbi
Mësohen detaje të reja rreth vetëvrasjes së lehonës në Gjinekologji Gruaja që i dha fund jetës duke kërcyer nga kati i katërt i klinikës së Gjinekologjisë në Prishtinë, është bërë nënë par
Zgjedh formën më makabre të vetëvrasjes: Hidhet tek kafazi i luanëve (VIDEO) Një burrë është hedhur brenda hapësirës ku qendronin luanët në një kopësht zoolgjik në Kili me qëllim vetëvrasjen. Ai
Gazeta franceze: Për 1 muaj 7 tentativa vetëvrasjesh në vendin ku u dhunua Florenci Marsejë: Valë vetëvrasjesh në qendrën e paraburgimit në Canet", kështu e nis me titullin gazeta franceze "La Provence",