999 rezultate për

vetevendosje

Haxhiu: Deputetët që dalin nga VV duhet të japin dorëheqjen Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, tha se anëtarët e partisë, që dëshirojnë të dalin nga VV, duhet që t
Vetëvendosje padit Hashim Thaçin për tradhëti Deputetja Albulena Haxhiu ka treguar se Lëvizja Vetëvendosje, pak para seancës për Demarkacionin, ka dërguar në Prokuror
Pas pak fillon seanca për demarkacion, kjo është supriza e Vetëvendosjes Pas pak pritet të fillojë seanca e Kuvendit të Kosovës për të votuar marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Depu
Sot Apeli vendos për aktivistët e Vetëvendosjes Sot Gjykata e Apelit do të mbaj seancën e radhës ndaj aktivistëve të Lëvizjes, të dyshuar për sulm ndaj Kuvendit. Sea
Studentët kërkojnë lirimin e aktivistëve të dënuar të Vetëvendosjes Në Prishtinë te Biblioteka Kombëtare është zhvilluar sot një protestë e një grupi studentësh në të cilën është kërkuar l
Edhe të pakënaqurit e Vetëvendosjes kundër demarkacionit Edhe të pakënaqurit në Lëvizjen Vetëvendosje do të votojnë kundër ratifikimit të Demarkacionit me Malin e Zi. Kjo shihet
Kurti: Të gjithë deputetët e Vetëvendosjes janë kundër demarkacionit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti ka folur sot para mediave në lidhje me marrëveshjen e demarkacionit që pr
Vetëvendosje mblidhet për demarkacionin Lëvizja Vetëvendosje është shprehur kundër votimit të aneks-marrëveshjes së re ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi për çësh
Dënimi i aktivistëve është politik “Procesi i kompromentuar i dënimit të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Rezoluta nga debati parlamentar”, ishte t
Kurti: Të jemi të hapur, të pranojmë kritikat Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mbajtur fjalimin e tij të parë prejse është rizgjedhur kryetar i parti
Kuvendi miraton rekomandimet e Vetëvendosjes Deputetët kanë miratuar Rekomandimet e paraqitura nga Lëvizja Vetëvendosje rreth dënimit të aktivistëve të saj, pas deba
Rinisin dorëheqjet në Vetëvendosje Edhe kryetari i qendrës së Vetëvendosjes në Lipjan ka dhënë dorëheqje. Selatin Retkoceri ka dhënë dorëheqje të pakthy
Pantina: Këtë muaj vendosim, është opsion partia e re Grupi i të pakënaqurve brenda lëvizjes “Vetëvendosje”, të cilit i prin ish-sekretari Dardan Molliqaj, brenda këtij muaji
Takohen O’Connell-Kurti, kjo është arsyeja Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje, ku ka zhvilluar një takim me kr
Vetëvendosje publikon pamje nga dëmtimi i zyrës Zyrat e Vetëvendosjes në Kamenicë u sulmuan me gurë gjatë ditës së sotme. Nga ky sulm përveç dëmeve materiale nuk ësh
Sulmohen zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje Zyrat e Vetëvendosjes në Kamenicë u sulmuan me gurë gjatë ditës së sotme. Nga ky sulm përveç dëmeve materiale nuk ësh
Vetëvendosje paralajmëron protesta kundër qeverisë Haradinaj (VIDEO) Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë të përbashkët me kryetarin e VV-së
Avdullah Hoti dhe Ismajl Kurteshi do të rrëzojnë Ramush Haradinajn me protesta Qeveria PDK-AAK-NISMA-AKR dhe Lista serbe, shumë shpejt mund të përballet me protesta nga opozita. Dy partitë opozita
Ende nuk ka shkuar në kuvend kërkesa për ndarje të Vetëvendosjes Kuvendi i Kosovës nuk e ka pranuar kërkesën përmes së cilës raportohet se tashmë të dorëhequrit nga Lëvizja Vetëvendosje
Heshtje, të pakënaqurit pranojnë kushtet e Albin Kurtit? NgaErvin Shkulaku/KOMENT Për ditë me radhë të pakënaqurit në Lëvizjen Vetëvendosje zunë faqet e para të mediav