999 rezultate për

vetevendosje

Vetëvendosje reagon për herë të parë kundër Shpend Ahmetit Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti gjatë natës së kaluar bëri të ditur dorëheqjen e tij nga Lëvizja Vetëvendosje. N
Njeriu i Vetëvendosjes ofendon rëndë Shpend Ahmetin Dorëheqja e kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje ka acaruar aktivistët dhe anëtarët e kësaj pa
Dauti paralajmëron vota pro demarkacionit nga Vetëvendosje Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se me marrëveshjen mes presidentit të Kosovës dhe atij të Malit të Zi për de
Shpend Ahmeti dikur: Vetëvendosje, shyqyr që ekziston Dikur Shpend Ahmeti, ishte aq i dhënë pas Vetëvendosjes, sa që thoshte “shyqyr që ekziston”. Në mars të vitit të kalu
Premtuan se Vetvendosja s'do ndahej kurrë, Ahmeti e Molliqaj thyejnë premtimin (VIDEO) Dardan Molliqaj, deputeti i VV-së që shkaktoi ndarjen e kësaj partie, ka jashtëzakonisht shumë raste publike, kur e mbro
Deputeti i Vetëvendosjes paralajmëron zhvillime të reja së shpejti Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot ka dhënë dorëheqje nga Lëvizja Vetëvendosje. Nëpërmjet një njoftimi, ai ka tre
Me largimin e Ahmetit, Albin Kurti mbetet vetëm me një Komunë Lëvizja Vetëvendosje që nga sot zotëron edhe një komunë më pak. Kjo pasi i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti sot dha dor
Vetëvendosje në qorrsokak, vetëm pajtimi i shpëton Koment nga Ervin Shkulaku Lëvizja Vetëvendosje po i çudit të gjithë pasi ka kohë ka hyrë në një qorrsokak e që
E bujshme, asambleistët e Vetëvendosjes nuk e votojnë Shpend Ahmetin Me 33 vota kundër, 9 për e 3 abstenime, Kuvendi i Komunës së Prishtinës e ka kthyer mbrapshtë raportin buxhetor të ekzek
Shoku i qelisë së Kurtit në Nish hyn në Vetëvendosje Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka publikuar një fotografi me shokun e tij, me të cilin ishte në qeli të njëjtë n
Konjufca: Veseli tha se për pikë të qefit ja ndali fjalën Frashër Krasniqit Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Kraniqi, mori fjalën në Kuvend, por atë ia mori menjëherë kryeparlamentari Kad
Vetëvendosja ndëshkon Glauk Konjufcën Shefin e Grupit Parlamentar, Glauk Konjufca është përjashtuar nga lista e Vetëvendosjes, për promovim të aktiviteteve të
Vetëvendosje kërkon debat në Kuvend për dhunën në familje në 8 mars Për 8 mars, ditën ndërkombëtare të gruas, deputetët e Vetëvendosjes ka kërkuar debat në Kuvend lidhur me dhunën në famil
Javën e ardhshme mbahet seanca për demarkacionin Shefat e Grupeve Parlamentare janë pajtuar me konsensus të plotë që seanca për votimin e demarkacionit të shtyhet për ja
Haradinaj dhe Veseli fundosin të pakënaqurit e Vetëvendosjes Koment nga Ervin Shkulaku Se sa qytetarët dëshirojnë që ky version i demarkacionit të ratifikohet në Kuvendin
Lirohen nga paraburgimi aktivistët e Vetëvendosjes Gjykata e Apelit ka ndërprerë masën e paraburgimit ndaj tre aktivistëve të VV’së të dënuar për terrorizëm. Deputeti Fr
Demarkacioni i varur nga votat e Lëvizjes Vetëvendosjes, a do të nënshtrohen? Për të kaluar demarkacioni përpos votave të PDK’së, LDK’së, AAK’së, NISMA’s duhen edhe të paktën tre deputetëve serbë os
LDK pasi nënshtroi Haradinajn për demarkacionin i kthehet Vetëvendosjes Partia e Isa Mustafës e ka përshëndetur pajtimin e Ramush Haradianjt që raporti i Shpejtim Bulliqit të jetë vetëm inform
Deputeti jep qëndrimin e Vetëvendosjes për demarkacionin Deputeti i Vetëvendosjes Arbër Rexhaj ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje është unike sa i përket kundërshtimit të marrëves
Seanca për demarkacionin, edhe Vetëvendosje përfshihet për të gjetur zgjidhje Seanca e jashtëzakonshme për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi ka alarmuar partitë politike që janë mbledhur në