999 rezultate për

vetevendosje

Vetëvendosje përpiqet ta ndalojë Thaçin me fjalë Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se Hashim Thaçi është personi që i ka sjell më së shumit dë
Shpendi mbledh partitë në takim, vetëm serbët e bojkotojnë Ka filluar tryeza e partive politike e thirrur nga Partia Socialdemokrate (PSD). Në këtë tryezë po marrin pjesë përfa
Hashim Thaçi i dërgon letër Lëvizjes Vetëvendosje Departamenti për Çështje Juridike i Presidencës në një letër dërguar shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glau
Vetëvendosje bën veprimin e drejtë, tërheq padinë ndaj PDK-së Lëvizja Vetëvendosje! ka tërhequr padinë kundër kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj.Lënda është
Vetëvendosje reagon pas arrestimit të Frashër Osekut Arrestimi i aktivistit të Vetëvendosjes, Frashër Oesku, nga Policia e Kosovës, në pikën kufitare Hani i Elezit, ka ngjal
Ahmeti pret nga Vetëvendosje t'i zgjasë dorën Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur sot për ofertën finale që ia ka dorëzuar ish-subjektit të tij p
Kjo është zgjidhja për Telekomin nga tryeza e Vetëvendosjes Ekspertë të fushës së Telekomunikacionit kanë dhënë sugjerimet e tyre, për daljen nga kriza financiare në të cilën gjend
Një tjetër personaliteti i njohur i bashkohet Vetëvendosjes Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka njoftuar se që nga sot partisë së tij i është bashkuar Zeqir Bekolli. Kurti e
Ismaili nxjerr një fotografi për të nxehur Vetëvendosjen (FOTO LAJM) Kur në Kuvendin e Kosovës pati përplasje ndërmjet ish-shokëve të idealit, Glauk Konjufcës e Dardan Molliqajt, e cila u s
Kurti e nënvlerëson Shpendin: Vetëm 2% fiton në zgjedhje Shpend Ahmeti u largua nga Lëvizja Vetëvendosje, duke ngritur Partinë Socialdemokratike, të cilën edhe e drejton. Albin
VV dhe PSD përleshen për kapjen e Ndërmarrjeve Publike Ka filluar mbledhja e pestë e Kuvendit komunal të Prishtinës e bashkë me të edhe debati në mes të Vetëvendosjes dhe PSD-
Si rrallë herë Thaçi i bindet Vetëvendosjes Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk do ta dekretojë Radomir Labanin për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës.
Vetëvendosje i fton të gjitha partitë në tryezën e radhës, përveç Listës Serbe Vetëvendosje konfirmoi se do t’i ftojë të gjitha partitë politike që janë të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjed
Vetëvendosje i dërgon një letër Hashim Thaçit (FOTO LAJM) Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetes Albulena Haxhiu, sot i ka dërguar letër zyrës së Presidentit të vendit, ku i ka k
Vetëvendosje i bie pishman, thërret Tryezën dhe kërkon zgjedhje të reja Lëvizja Vetëvendosje, përmes një njoftimi ka bërë me dije se do të organizojë të premten, më 25 maj, në ambientet e Kuve
Pacolli godet Haradinajn: Fali tokë për vizat Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, deklaroi se në Parlamentin Evropian nuk ka ardhur ndonjë doku
Do të ketë tryezë ppolitike nga Vetvendosja? Albulena Haxhiu ka përgigjen Tryezat e partive politike që po organizohen në Kosovë po konsiderohen si të pa efektshme dhe pa rezultate, nga Lëvizja
Padia e qytetares detyron Vetvendosjen të përjashtojë anëtarin e saj Pas padisë që ka ardhur nga ana e një qytetareje nga Vitia për kërcënim, lëvizja Vetëvendosje, ka përjashtuar gjatë ditë
Florin Krasniqi i bashkohet një partie të re Ish-deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Florin Krasniqi do të jetë pjesë e Partisë Social Demokrate. Krasniqi i cili
Vetëvendosje zgjedh zëvendësuesit e Shpend Ahmetit dhe të larguarve të tjerë Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot, mbledhjen e XXXIII-të të Këshillit të Përgjithshëm. Para delegatëve të organit m