999 rezultate për

vetevendosje

Kopjoi Ramën? Albin Kurti hap kanal televiziv me logon e partisë Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë politik në Kosovë që krijon një televizion të vetin dhe i dyti në hapësirën s
Vetëvendosje do të angazhohet si lëvizje politike në Shqipëri Lëvizja Vetëvendosje duket se i ka qëllimet e qarta në Shqipëri për t’u bërë pjesë vendimmarrëse në politikën vendase. A
Infektohet me COVID-19 deputeti i Vetëvendosjes Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Shpejtim Bulliqi, është infektuar me COVID-19. Bulliqi në një postim të tij n
A do bëjë parti të re apo do të shkojë në Vetëvendosje? Flet Vjosa Osmani Vjosa Osmani do të vazhdojë të jetë e angazhuar politikisht, megjithëse nuk është e ditur saktësisht se në cilën parti.
Shtrirja e Vetëvendosjes në Maqedoni! Si e komentojnë partitë shqiptare paralajmërimin e Kurtit? “E sot në 15 vjetorin e LVV përveç qendrës në Republika e Shqipërisë fillojmë me iniciativën e formimit edhe te VV në Ma
LDK e shkarkoi, Albini e mirëpret Vjosën te Vetëvendosja Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 70 vota pro vendosi mbrëmë shkarkimin e Vjosa Osmanit nga po
A do ta braktisë LDK-në për VV-në? Flet Vjosa Osmani Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se bashkëpunimi i saj me Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kishte të bën
Thaçi komenton ardhjen e Vetëvendosjes në Maqedoni Kryetari i PDSH-së në Maqedoninë e Veriut, Menduh Thaçi, ka deklaruar se vazhdon që BDI-në ta llogarisë si grup kriminal
15 vite Vetëvendosje, Kurti paralajmëron manifestim Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se LVV ka lajmëruar policinë për mbajtjen e tubimit të
15-vjetori i Vetëvendosjes shënohet më 12 qershor, me një tubim publik Nga data 10 qershor deri më 17 qershor mbahet “Java e Lëvizjes”, organizim ky tradicional i përvitshëm I Lëvizjes Vetëve
Qytetari bie tek këmbët e Kurtit (VIDEO) Ish-kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka dalë për të përcjellë aktivitetin
A i ndryshoi pushteti Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje? Ish-kryeministri Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje erdhën, por nuk qëndruan gjatë në pushtet, mirëpo sa mund t’i ketë ndiku
Sot seanca e Kuvendit, a i ka LDK numrat për votimin e Qeverisë Hoti në Kosovë? Deputetët e Kuvendit të Kosovës, të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, do t’i drejtohen serish karrigeve të tyre për të zgj
Vetëvendosja nesër nis nënshkrimin e peticionit për zgjedhje të reja Lëvizja Vetëvendosje nesër me fillim në ora 10:00 deri në 18:00 , në sheshin ‘Nëna Terezë’ në Prishtinë, do të organizoj
A do të përfshihet Komisioni i Venecias në "betejën" e Vetëvendosjes me Gjykatën Kushtetuese? Verdikti i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që i jep të drejtë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në vendimin e dekreti
Vetëvendosje, parti në Shqipëri? Albin Kurti ka një mesazh për shqiptarët Të shumta janë zërat që flasin për një shndërrim të organizatës së Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë në një parti politike
Vjosa Osmani: LDK-në nuk e fal dot për fyerjet pas shpine Nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani ka folur rreth ofendimeve që po i bëhen, sipas saj, nga njerëz të "shtëpisë së saj".
​Mandat të dytë për Thaçin? Vetëvendosje thotë se LDK po synon ta mbajë në krye të shtetit Deputetët e Kuvendit të Kosovës në shkurt të vitit të ardhshëm do të sfidohen në votimin e presidentit të vendit. Derisa
Thaçi: Unë nuk mbjell qeveri, Vetëvendosjes iu dha mundësia pesë herë Gjatë intervistës së tij për Syri TV, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, u shpreh se të gjitha palët politike duhet të p
"Vetëvendosje mos të perzihet në Maqedoni" (VIDEO) Marr parasysh lidhshmërinë e liderit të VV-së Albin Kurtit me partitë opozitare shqiptare në Maqedoni dhe mbështetjen që