999 rezultate për

veteranit

Detaje për ceremoninë e varrimit të veteranit Sot në Prejlep do t’i jepet lamtumira e fundit ish-luftëtarit të UÇK-së, Halim Tolaj. Për të nderuar veprën e Tolajt,
Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
Komandant Shaqiri ka një thirrje për veteranët: Jepeni pensionin tuaj për FSK-në Xhezair Shaqiri, i njohur në opinion si Komandant Hoxha, ka uruar Kosovën për votimin e projektligjeve që hapin rrugë pë
Mesazhi goditës për veteranët nga udhëheqësi i UÇK-së në Llap Debatet rreth publikimit të listave të veteranëve të luftës po vazhdojnë ende. Në vend ka pasur deklarime publike kundër
Ish-ushtari i UÇK-së dorëzon certifikatën e veteranit: Më vjen turp Për afër 20 vjet është abuzuar dhe kontrabanduar me vlerat e luftës. Nuk dua te jem pjesë dhe numër i statistikave n
Rexhep Selimi nuk është veteran i luftës Lëvizja Vetëvendosje kishte shprehur pakënaqësi për listat e fryra të veteranëve, ndërkaq duke folur rreth zgjidhjes së
Haradinaj: Isa Mustafa ka marrë statusin e veteranit padrejtësisht Sipas njërit prej udhëheqësve të organizatave të dala nga lufta e fundit, Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, minis
Po bëhet hit, edhe Valoni e jep një shifër të veteranëve Për manipulimin e mundeshim të listave me veteranët e UÇK-së ka folur edhe, Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim
Fisi gris cerfitikatën e veteranit, thotë se nuk ka asnjë përfitim (FOTO LAJM) Deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili e ka grisur cerfitikatën e veteranit dhe e ka hedhur në tavolinë. Ai ka thënë se deri
Fjalimi historik i veteranit për 20 mijë veteranët fallco Ish-luftëtari i UÇK-së, Lekë Dobruna, duke shkruar për veteranët që kundërligjshëm kanë fituar statusin, u ka treguar pë
Avokati qetëson veteranët fallco: Edhe disa vite do të merrni pension Arianit Koci, përmes një postimi në Facebook ka treguar se kur, eventualisht, mund t’i hiqet një individi statusi i vete
Ka pranuar se ka veteranë fallco, ky është reagimi i Demaliaj Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, i intervistuar nga ish-prokurori special, Elez Blakaj, gjatë hetimit për fryrjen e
Deri tani rreth 80 persona kanë falsifikuar vërtetimin e Veteranit Rreth 80 persona deri tash kanë arritur që ta falsifikojnë vërtetimin e lëshuar nga Zyra e Qeverisë për Veteranë, në ten
Traktori i merr jetën veteranit të UÇK-së I aksidentuari mbrëmë rreth orës 20:00 me traktor në fshatin Vraniq të Suharekës, R.K nuk arriti të mbijetojë. Mësoh
Këta janë emrat e të akuzuarve për shitje të statusit të veteranit dhe seks me pagesë Sigurohet aktakuza e ngritur të mërkurën nga një prokuror i EULEX-it për vepra të ndryshme penale, përfshirë mashtrimin
Iniesta vendos për të ardhmen, preferon milionat para veteranit tek katalanasit Andres Iniesta ditë më parë deklaroi se ndeshja ndaj Romës ishte e fundit për të në Ligën e Kampionëve. Tani mediat s
Rexhep Selimi u del në mbrojtje veteranëve Ish-komandanti i UÇK-së, tani deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi u ka dalë në krah ish-luftëtarëve që sot pr
DETAJET/ Ky veteran bëri atë që shumë pak e bëjnë, hoqi dorë nga certifikata Ndonëse dita kur e mori certifikatën e veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), ishte njëra nga ditët më të lu
Prekëse/ Vajza 13 vjeçare e veteranit nga Drenica i shkruan letër Haradinajt Një nxënëse 13 vjeçare me sukses të shkëlqyer e cila është vajzë e veteranit të UÇK-së i ka shkruar letër kryeministrit
Rreth 3 mijë qytetarë të Shqipërisë marrin pensionin e veteranit të UÇK 74-vjeçarja, Mereme Ndreaj, këtë fund dhjetori ka marrë rrugën nga Tropoja për në Prishtinë, pasi një vit më parë kishte