999 rezultate për

veteranet

Veseli kërkoi anullimin e protestës së 9 korrikut, reagojnë veteranët UÇK-së Organizata e Veteranëve të Luftës ka reaguar pas kërkesës së Kadri Veselit për anulimin e protestës së 9 korrikut, për s
Veteranët: Flamurin e UÇK-së mos e përdorni për interesa politike Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, ka reaguar për vendosjen dhe heqjen e flamurit të UÇK-së në ndërtesën e Qev
Haradinaj flet për dëshminë e tij në gjykatë lidhur me veteranët Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se ka dhënë dëshminë e tij për rastin e vete
ndërhyhet tek faqja e ish-ushtarakëve amerikanë: Velesi, sërish në qendër të vëmendjes Maqedonia e Veriut mbetet në fokus të mediave botërore sa i përket lajmeve të rreme. Së fundmi, gazeta amerikane The Was
NJSO surprizon veteranët kroatë që erdhën në Kosovë (FOTO LAJM) Një grup motoristësh kroatë shumica e të cilëve janë veteranë lufte po qëndrojnë në Kosovë. Pas një mikpritje në Pri
Këtë vit veteranët vetëm në ëndërr i shohin paratë e qytetarëve për të shkuar në plazh Veteranët do të mund ta shohin vetëm në ëndërr detin për këtë vit. Pushimet e tyre këtë verë ata do t’i kalojnë brenda K
Gucati: Ky rrjet kriminal po dëmton veteranët Zyrtarë nga OVL e UÇK’së, po kërkojnë që organet e hetuesisë t’i japin dënimin maksimal personit i cili ne emër të UÇK’s
Haradinaj dhe Mushkolaj përplasen fortë për eveteranët e rrejshëm (VIDEO) Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj dhe analisti Imer Mushkolaj kanë pasur disa përplasje gjatë emis
38 mijë e 345 persona përfituan nga skema për veteranët e luftës Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për vitin 2018. Ky publikim
Pse gjykata nuk i pezulloi pensionet për veteranët e dyshimtë 19 mijë e 500 veteranëve në Kosovë nuk do t’u ndërpritet pensioni. Kështu ka vendosur sot Gjykata Themelore e Prishtinës
Gjykata merr vendim për veteranët, a do të ndalen pensionet? Gjykata e Prishtinës ka marrë vendim për kërkesën e prokurorisë e cila kishte kërkuar që pezullimin e përkohshëm të pens
Qeriqi godet veteranët mashtrues: Na prishën mazhin Gjatë këtij muaji, Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar certifikata false p
Përfundon seanca për veteranët mashtrues, flet Gucati Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se në rastin për “veteranët mashtrues”, fajet i ka politika. Sipas Gucat
Gjykata nesër mban seancën për veteranët, a do të ndalen pensionet? Nesër në Gjykatën Themelore në Prishtinë, do të mbahet seanca e parë në lidhje me ‘Veteranët’ e rrejshëm’. Në seancën
Gucati paralajmëron veteranët për Gjykatën Speciale Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u intervistuar nga kjo Proku
OVL UÇK-së ka një thirrje të rëndësishme për veteranët e luftës Organizata e Veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, përmes një njoftimi për media ka thënë se kjo organ
Veteranët sot protestojnë para zyrës së Haradinajt Ish-luftëtarët e UÇPMB-së nga Zona e Karadakut sot do të nisen nga Gjilani në mënyrë të organizuar për të protestuar par
Mesazhi i Haradinajt për veteranët e luftës Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot në Ditën e Veteranit ka kujtuar të gjithë ata që u sakrifikuan për atdheun.
Aktakuzë ndaj katër personave në Skenderaj për veteranët mashtrues Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, në Gjykatën Themelore në Mitrovicë
Veteranët e Mitrovicës në protestë, mësoni arsyen Një grup i anëtarëve të Lidhjes së Invalidëve dhe Viktimave Civile të Luftës në Kosovë, dega në Mitrovicë, kanë protestu