999 rezultate për

veterane

ndërhyhet tek faqja e ish-ushtarakëve amerikanë: Velesi, sërish në qendër të vëmendjes Maqedonia e Veriut mbetet në fokus të mediave botërore sa i përket lajmeve të rreme. Së fundmi, gazeta amerikane The Was
NJSO surprizon veteranët kroatë që erdhën në Kosovë (FOTO LAJM) Një grup motoristësh kroatë shumica e të cilëve janë veteranë lufte po qëndrojnë në Kosovë. Pas një mikpritje në Pri
Këtë vit veteranët vetëm në ëndërr i shohin paratë e qytetarëve për të shkuar në plazh Veteranët do të mund ta shohin vetëm në ëndërr detin për këtë vit. Pushimet e tyre këtë verë ata do t’i kalojnë brenda K
Gucati: Ky rrjet kriminal po dëmton veteranët Zyrtarë nga OVL e UÇK’së, po kërkojnë që organet e hetuesisë t’i japin dënimin maksimal personit i cili ne emër të UÇK’s
Edhe serbë dalin në listat e veteranëve, flet Gucati Në Statistikat e Mirëqenies së vitit 2018 janë regjistruar, ndër të tjera, edhe veteranë të luftës të nacionalitetit ser
Haradinaj dhe Mushkolaj përplasen fortë për eveteranët e rrejshëm (VIDEO) Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj dhe analisti Imer Mushkolaj kanë pasur disa përplasje gjatë emis
38 mijë e 345 persona përfituan nga skema për veteranët e luftës Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për vitin 2018. Ky publikim
Pse gjykata nuk i pezulloi pensionet për veteranët e dyshimtë 19 mijë e 500 veteranëve në Kosovë nuk do t’u ndërpritet pensioni. Kështu ka vendosur sot Gjykata Themelore e Prishtinës
Gjykata merr vendim për veteranët, a do të ndalen pensionet? Gjykata e Prishtinës ka marrë vendim për kërkesën e prokurorisë e cila kishte kërkuar që pezullimin e përkohshëm të pens
Gucati i bën thirrje veteranëve: Shkoni para Gjykatës Speciale Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka mbajtur sot një konferencë për media. Në konferen
Qeriqi godet veteranët mashtrues: Na prishën mazhin Gjatë këtij muaji, Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të cilët dyshohen se kanë falsifikuar certifikata false p
Arrestohet personi që bënte veteranë falso Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK), nën dyshimin e bazuar
Të akuzuarit për listat nuk pranojnë akuzat Po vazhdon seanca gjyqësore në rastin e veteranëve mashtrues, ku 10 të akuzuar për këtë rast po ballafaqohen me akuzat e
E FUNDIT/ Kërkohet ndalja e pensioneve për 19 mijë veteranë Sot ka vazhduar seanca kundër të dyshuarve për fryrjeje Listave të Veteranëve. Në këtë seancë Prokurori Special, Enver K
Marrin pjesë në seancë Agim Çeku dhe Rrustem Berisha Në Gjykatën Themelore të Prishtinës kanë arritur Agim Çeku dhe Rrustem Berisha, të cilët janë pjesë e aktakuzës së ngrit
Gucati tregon nëse është zvogëluar numri i veteranëve Me miliona euro shpenzohen çdo muaj nga kuleta e shtetit për përfituesit e skemave sociale në vend. Pensionet bazike të
Alarmon Gucati: Dy muajt e fundit vdiqën 63 veteranë ryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hysni Gucati, ka thënë se numri i vetera
Përfundon seanca për veteranët mashtrues, flet Gucati Kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë se në rastin për “veteranët mashtrues”, fajet i ka politika. Sipas Gucat
Gjykata nesër mban seancën për veteranët, a do të ndalen pensionet? Nesër në Gjykatën Themelore në Prishtinë, do të mbahet seanca e parë në lidhje me ‘Veteranët’ e rrejshëm’. Në seancën
Gucati paralajmëron veteranët për Gjykatën Speciale Pas ftesave nga Gjykata Speciale për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u intervistuar nga kjo Proku