999 rezultate për

veshin

Si të pastroni veshët nga dylli me këto hapa të thjeshtë dhe natyralë Dylli që akumulohet në vesh shërben si një lubrifikant natyral por edhe për të mbrojtur veshin nga mikro organizmat që s
6 arsye pse njerëzit e suksesshëm veshin çdo ditë të njëjtat gjëra Moda e shpejtë e njohur gjerësisht si "fast fashion" përtej prakticitetit, lë hapësirë për shumë kritika. Fiksimi i njer
5 kura natyrale në kushte shtëpie për të qetësuar dhimbjen e veshit Infeksionet, marrja e vazhdueshme e antibiotikëve, përdorimi i tepruar i kufjeve, dëgjimi i muzikës me volum të lartë, f
Ambasadorja Yuri Kim i tërheq "veshin" Ramës dhe Bashës: Jeni pala përgjegjëse Ambasadorja Yuri Kim ka paralajmëruar Bashën dhe Ramën në lidhje me përplasjet e tyre për hapjen e listave. Ajo i kuj
Vendi ku familjet gërmojnë të vdekurit e tyre, u veshin rroba të pastra dhe çmallen duke pirë cigare me ta Në një ritual të rrallë të nderimit të të vdekurve të tyre, një fshat në Indonezi kufomat në formë mumjesh të të dashurv
Meta i tërheq "veshin" MJ për situatën në Kakavijë: Gjeni menjëherë zgjidhje Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dënuar ashpër situatën e krijuar në Kakavijë, ku mijëra automjete kanë mbetur në ra
Balla i "tërheq veshin" Gëllçit të RTSH: Anulo kontratën 1.8 mln euro për Champions e Uefa League Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla i ka tërhequr vëmendjen këshillit drejtues të Radio Televizionit Shqipt
OKB në Shqipëri thirrje qytetarëve: Mos u vini veshin thashethemeve për COVID-19 "Është shumë e rëndësishme që njerëzit të mos ua vënë veshin thashethemeve të çmendura se si mund të ndihmojë rakia apo
Tri vajzat e famshme shqiptare veshin (pa)dashur të njëjtin fustan (FOTO LAJM Ndodh ndonjëherë që edhe VIP-at të zgjedhin të njëjtin fustan. Dhe kjo shpeshherë konsiderohet si një pakujdesi por e
Pra Loredana dhe Mozzik jo vetëm që po rrinë në një shtëpi, por veshin edhe rrobat e njëri-tjetrit (FOTO LAJM) Pak ditë më parë reperi Mozzik udhëtoi drejt Zvicrës për të takuar të voglën e tij Hanën, të cilën nuk e kishte parë pre
A do ja hash veshin Edi Ramës? Kryemadhi: Mos u çudisni, se jam e pallogaritshme! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” në Top Channel ka folur për s
"Unë ia ha veshin Ramës", Kryemadhi ulet në mes të rrugës Kryemadhi është ulur në mes të rrugës dhe ka bërë thirrje për mosbindje civile. Teksa i ka bërë thirrje qytetarëve të
"Juventusi nuk dëshiron titull në tavolinë", Marchisio: Ja pse ia tërhoqa veshin Pogbas Klaudio Markizio është rikthyer të flasë për ish-skuadrën e tij me të cilën shpenzoi mbi 10 vite si futbollist profesion
Gazetari i "tërheq" veshin qeverisë: Do vrisni të moshuarit Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se izolimi total i të moshuarve mund t
"Ka të pasme shumë të mëdha", stilistët refuzojnë të veshin këngëtaren shqiptare Bebe Rexha ka folur shpesh për përmasat e saj trupore dhe gjithmonë mundohet të ndërgjegjësojë vajzat dhe gratë se duhet
Pse VIP-at i veshin këpucët një numër më të madh? Truku që duhet ta mësoni (FOTO LAJM) Kemi parë shpesh që në tapetin e kuq apo në evente të tjera VIP-at veshin këpucë me takë që janë numër më i madh se numr
Pamje që tregojnë qartë ndryshimin tonë, të botës dhe teknologjisë në 20 vitet e fundit (FOTO LAJM) Është e frikshme të mendosh që shumë shpejt, njerëzit që kanë lindur në vitin 2000 do të mbushin 20 vjeç. Por nuk ja
10 gjërat që do t'i veshin të gjithë në 2020-n! (FOTO LAJM) Ka vetëm 16 ditë që ka hyrë 2020-a dhe që tani e kemi një ide se cilat janë veshjet që do të ndikojnë këtë vit në zgjedh
Kunata si Gigi dhe Dua, vajzat veshin rrobat e njëra-tjetrës (FOTO LAJM) Gigi Hadid dhe Dua Lipa, kunata, me shumë mundësi fusin duart nëpër garderobat e njëra-tjetrës. Të dielën, të dyja vajza
INTERESANTE/ Pse kirurgët nuk veshin asnjëherë të bardha në sallën e operimit A keni menduar ndonjëherë se përse doktorët veshin mantel të gjelbër ose të kaltër gjatë kohës që janë në dhomën e operi