999 rezultate për

vershimet

Përmbytje masive në Japoni, shpërngulen 800 mijë persona Gati 800 mijë njerëz në tri qytete të ndryshme të Japonisë janë urdhëruar që të zhvendosen nga shtëpitë dhe banesat e ty
Përmbytjet, Tahirsylaj thotë se kjo është gjendje alarmante Eksperti i Meteorologjisë Sylë Tahirsylaj, ka thënë se në Kosovë nuk ka vend për shqetësime nga vërshimet e mundshme nga
Nuk ka qetësi për Indonezinë, pas tërmeteve shirat marrin jetën e dhjetra njerëzve Së paku 50 persona kanë vdekur për shkak të vërshimeve në provincën lindore të Papuas në Indonezi. Vërshimet në Senta
Tetë të plagosur nga përmbytjet në Kosovë (VIDEO) Tetë persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjarë në Suharekë nga vërshimet e mbrëmshme. Kë
Stuhi e fuqishme në Ohër, rrezikohet qyteti nga vërshimet Qyteti i Ohrit është kapluar nga një super stuhi që ka ngritur në këmbë Qendrën për Menaxhim me Kriza dhe autoritet loka
Miliona denarë për popullatën e prekur nga vëshimet në qytetin e Gostivarit Gjatë seancës së sotme të Këshillit të Komunës së Gostivarit, me unanimitet nga ana e këshilltarëve komuna, u vendos që
Vërshimet shkaktojnë dëme mijëra euro në disa zona Reshjet e djeshme të shiut dhe shkrirja e bores ka dëmtuar toka në fshatin Henc dhe Vragoli të Fushë-Kosovës. Po ashtu,
12 orë në ujë, nxirret më në fund furgoni i pasagjerëve (VIDEO) Pas më shumë se 12 orësh është nxjerrë nga lumi i Zall Bastarit furgoni i pasagjerëve që u bllokua pasditen e djeshme.
Dy muaj nga vërshimet, Poroji i Tetovës akoma vuan pasojat Banorët e fshatit Poroj të Tetovës që brenda dy muajve dy herë u godit nga vërshimet akoma vazhdojnë t’i ndiejnë pasojat
23 persona të vdekur nga vërshimet në Tajlandë Përmbytjet kanë rrezikuar trafikun ajror e hekurudhor dhe janë vërshuar një numër i madh i fermave për kultivimin e oriz
83 persona humbin jetën nga vërshimet e shirave në Indi India po përballet me motin e paqëndrueshëm me stuhi dhe shira prej 3 javësh. Në vërshimet në verilindje të Indisë de
Shkon në 30 numri i të vdekurve nga vërshimet në Iran Ka shkuar në të paktën 30 numri i të vdekurve nga vërshimet në një provincë në veriperëndim të Iranit, ndërsa dhjetra të
Fundviti në Hasanbeg kalon në mjerim Shumë familje të Hasanbegut natën e Vitit të Ri e kanë pritur pa kulme mbi kokë, mos pasja e kushteve elementare për jet
Vërshimet / Banorët e Hasanbegut të pakënaqur nga vlerësimi i dëmeve (VIDEO) Banorët e Hasanbegut janë të pakënaqur nga vlerësimi i dëmeve që shkaktuan vërshimet e 6 gushtit. "Afro 7 mijë euro
PDK akuzon qeverisjen në Malishevë për vërshimet Dega e PDK-së në Malishevë, ka deklaruar se qytetarët e Malishëves janë të rrezikuar nga përmbytjes për shkak se qeveris
Vërshimet/ Edhe 60 ditë qëndrim në konvikte për të prekurit Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Frosina Tashevska Remenski në konviktin “Senikq” foli mbi gjendjen e personave t
19 të vdekur e dhjetëra të zhdukur nga vërshimet në Indonezi Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar vërshime dhe rrëshqitje të dheut në ishullin indonezian Java, duke shkaktuar 19 të v
Shapuriq: Prerja e pamëshirshme të pyjeve shkaktuan vërshimet në Shkup Këshilltari i Partisë Demokratike Liberale, Zoran Shapuriq, gjatë seancës së fundit të Këshillit të Qytetit të Shkupit,
Qeveria shtyn afatin për paraqitjen e dëmeve nga vërshimet në Maqedoni Me vendim të Qeverisë, është shtyrë afati për paraqitjen e dëmëve nga vërshimet në Maqedoni, në këtë mënyrë të gjithë të
Vërshimet marrin viktimën e 23-të Është shënuar sot viktima e 23-të pas vërshimeve që përfshinë Shkupin rreth 10 ditë më parë, ku mijëra banorë u përmbytë