999 rezultate për

verore

Një e dielë pranverore, radhë kilometrike në Morinë me qytetarët që kthehen në Kosovë Kjo fundjavë ka gëzuar qytetarët me temperatura të ngrohta dhe klthjelltësi. Kjo ka bërë që qytetarët e Kosovës të n
Lajm i mirë! Dimrit po i vjen fundi, priten ditë pranverore Ndërkohë që një pjesë e madhe e Shqipërisë vazhdon te jetë e ngrirë dhe me temperatura acari, një lajm i mirë vjen nga s
Prapaskenat e merkatos verore, Pirlo bllokoi shitjen e tre yjeve të Juventusit Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo në afatin veror ka ndaluar shitjen e tre lojtarëve që nuk i donte klubi. Ish mesf
Pyetja që bëhet çdo vit? Ja kur ndryshon ora! Edhe pse u diskutua se shumë, ora do të qëndrojë e njëjta dhe duket se edhe në këtë vit ndryshimi i orës do të jetë si m
Lista e futbollistëve shqiptarë që ndryshuan skuadër gjatë merkatos verore Disa nga lojtarët shqiptar kanë qenë shumë të zënë në këtë afat kalimtar, duke tentuar që të gjejnë klube të reja. Tr
LISTA/ Top transferimet e merkatos verore Ka përfunduar një nga afatet kalimtare më interesante në botën e futbollit. Pothuajse në shumicën e shteteve merkatoj
Gjithë nur, Arbana Osmani tregon barkun e rrumbullakosur në fustanin verorë (FOTO LAJM) Dy muaj më parë Arbana Osmani dhe partneri i saj Eduart Grishaj, zbuluan lajmin e ëmbël se së shpejti do bëhen me fëmijë
Me trupin çokollatë dhe pa make up, Dua Lipa super në formë (FOTO LAJM) Dua Lipa është një nga artistet me origjinë shqiptare që njihet në mbarë botën për talentin e saj në muzikë. Por, për
Gjermania dhe Franca hapin kufijtë, kur do të lejohen shqiptarët të udhëtojnë drejt vendeve të BE-së Gjermania dhe Franca rihapin kufijtë, ndërsa Evropa po del dalëngadalë nga bllokimi. Spanja do të rihapë kufijtë më 2
Izolimi mori fund, ç'do vishni darkave festive këtë sezon (FOTO LAJM) Duke shpresuar që rastet e reja të infektimeve me koronavirus të ulen dhe të kemi mundësi t’i rikthehemi normalitetit s
Mjeku: Koronavirusi zhduket për pak javë në Shqipëri, rikthehet pas pushimeve verore Me ardhjen e verës, COVID-19 do të largohet dhe nuk pritet të rikthehet të paktën deri në nëntor-dhjetor, kur nis sezoni
Qytetarët e Maqedonisë a do të shkojnë në pushime verore, flet ministri Filipçe Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, duke komentuar hapjen e mundshme të kufijve për të bërë të mundur udhëtimin e qyt
Pushimet verore, ja çfarë thonë qytetarët në Maqedoninë e Veriut? Sezoni turistik për këtë vit varet nga dy faktorë, kur do të hapen objektet e akomodimit si dhe hapja e kufijve. Punë
Keto jane 6 veshjet qe do ju bejne te dukeni me elegante (FOTO LAJM) Të gjitha femrat tentojnë të nxjerrin në pak linjat e tyre gjatë verës duke theksuar pjesët e tyre më të bukura. Ja d
Jemi pranverë, ide si të gjallëroni ambientin e shtëpisë suaj këtë sezon Duke qenë se jemi në pranverë, bashkë me ne edhe shtëpia ka nevoje të marrë ajër pranveror. Më poshtë ju sjellim tre
Ndërrohet ora, nga sot fillon llogaritja verore e kohës Nga sot është rikthyer ora verore, ku në ora 02.00 të mëngjesit akrepat kanë lëvizur 60 minuta para që do te thotë ora k
Kthehet ora verore, një orë gjumë më pak Të gjithë këtë të dielë e keni nisur me një orë të humbur nga gjumi juaj, pasi ka filluar llogaritja e kohës përmes orës
Një orë gjumë më pak, nesër ndërrohet ora Natën mes të shtunës dhe të dielës akrepat e orës do të zhvendosen për një orë përpara, që do të thotë se kur ora të shë
Bëhuni gati të lëvizni akrepat, ditën e diel ndryshon ora Nga e diela fillon llogaritja verore e kohës. Natën mes të shtunës dhe të dielës akrepat e orës do të zhvendosen për një
Jemi pranverë, ide si të gjallëroni ambientin e shtëpisë suaj këtë sezon Duke qenë se jemi në pranverë, bashkë me ne edhe shtëpia ka nevoje të marrë ajër pranveror. Më poshtë ju sjellim tre