999 rezultate për

veror

Modelja e "shëndoshë" sërish del para pasqyrës (FOTO LAJM) Ish ylli i reality show-it i quajtur Love Island, ka shpërndarë një foto të saj me bikini të zeza kur kishte arritur në
Nesër nuk keni nevojë për çadra, shijoni diellin pranveror (TABELA) Rikthehen temperaturat pranverore/ Moti, e premte 19 Prill 2019 Pas ditëve të tëra me reshje shiu, e premtja pritet t
Befasojnë motrat Kardashian, rrallë i keni parë kaq thjeshtë (FOTO LAJM) Motrat e famshme Kardashian edhe pse kanë një jetë dinamike ato janë të përkushtuara edhe ndaj jetës familjare. Kjo u
Dobësi dhe shenja ankthi, çfarë është “përgjumja pranverore” që na prek të gjithëve Kalimi nga stina e dimrit në atë të pranverës shkakton luhatje në gjendjen fizike, por edhe atë psikologjike të njerëzve
Atletico i papërmbajtshëm në merkaton verore, goditje dyshe nga Porto Merkatoja e verës së ardhshme, duket se do të jetë mjaft e nxehtë në Madrid. Jo vetëm Reali, por edhe Atletico pritet të
SBASHK del fitues, pushimi pranveror do të bëhet Greva e mësimdhënësve e cila u mbajt në fillim të këtij viti, po vazhdon të shkaktojë telashe në sektorin e arsimit. Mës
SBASHK: Nuk ka kompesim, nxënësit të marrim pushimet pranverore Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, përmes një kumtese ka bërë të ditur se nuk do të ketë kompensim
Të dielën ndryshon ora, do flemë 1 orë më pak apo 1 orë më shumë? Të dielën, akrepat e orës do të shkojnë 60 minuta përpara, në atë që njihet si ora verore. Zyrtarisht ora ndryshon në or
Mos harroni, të dielën ndryshon ora! Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, nga e diela ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon ll
Këtë muaj ndërrohet ora Në javën e fundit të muajit mars, do të bëhet zhvendosja e akrepave të orës për një orë para, gjegjësisht nga ora 2 në 3
Mbappe, ëndrra e Fiorentino Perez për merkaton verore Situata në kampin madrilen nuk është aspak e mirë, shkruan Albeu.com Pas daljes jasht nga Copa Del Ray pasi humbi në
Bukuroshja me origjinë shqiptare “pushton” mediat rozë në Itali (FOTO LAJM) Modelja me origjinë shqiptare, Jori Delli vijon të jetë protagoniste në rrjetet sociale, ku poston foto që nxjerrin në p
Sonte ndryshon ora në Maqedoni Prej sonte në orën 3:00 pas mesnate përfundon llogaritja verore e kohës, me çka me lëvizjen e shigjetave të orës për një
Ndryshimi i orës, merret vendimi i rëndësishëm Ndryshimi i fundit i orës do të jetë në mars të vitit 2019, dhe pastaj çdo shtet anëtar i BE-së do të duhet të vendos
Këto janë klubet që kanë shpenzuar më shumë në La Liga këtë merkato verore (FOTO LAJM) Të gjitha klubet spanjolle kanë shpenzuar 870.12 milionë euro në skuadrat e tyre gjatë kësaj vere, me Real Madridin, i c
Vëllai i deputetit niset për në Turqi me pushime, në aeroport mëson të vërtetën e hidhur Valentin Quni, vëllai i deputetit të LDK-së në Kuvendin e Kosovës Anton Quni, është njëri nga viktimat e kompanisë masht
Fëmijë të shtresave të ndryshme sociale bëhen pjesë e kampit veror “Sport Fest” Këto ditë të nxehta gushti, Parku i Liqenit Artificial është shndërruar në një kamp të madh veror për fëmijët, të cilët
Ushqimet verore që ulin tensionin e lartë në gjak Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Vlerat normale të presionit arterial duhet të
Mos u nisni! Vendet më të rrezikshme për pushime verore Me Europën që ofron destinacione të bukura për pushimet verore si Spanja, Portugalia, Italia e Greqia, shumë qytetarë të
Pas lindjes Floriana Garo shfaqet më elegante se kurrë (FOTO LAJM) Më pak se dy muaj dhe Floriana nuk ka asnjë kilogram të mbetur nga lindja. Një nga vajzat më të bukura shqiptare ësh