999 rezultate për

verona

Kjo është paga e Amir Rrahmanit te Verona (FOTO LAJM) Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbol
Dinamo prezanton trajnerin e ri italian Dinamo po kalon një moment shumë të vështirë në këtë kampionat dhe e sheh veten e fundit në Kategorinë e Parë me vetëm n
Salvini reagon ndaj deklaratës së Balotellit: Kemi probleme më të mëdha se racizmi Marrëdhënia mes të dyve nuk është e mirë. Drejtuesi i Lega, Matteo Salvini dhe Mario Balotelli nuk e kanë fshehur asnjëh
"Heshtje" në San Siro, Verona zhbllokon rezultatin (VIDEO) Verona është duke befasuar Interin në shtëpinë e këtyre të fundit. Një ndërhyrje e gabuar e Handanovic shkaktoi penal
Inter-Verona, formacionet zyrtare: Mungon ylli i Kombëtares Janë publikuar formacionet zyrtare për përballjen mes Interit dhe Veronas e vlefshme për janën e 12-të në Serie A. Ek
Racizëm edhe në Kosovë, tifozët e Vushtrrisë fyejnë mbrojtësin e Gjilanit Mbrojtësi i Gjilanit, Jackson Ferreira ka qenë pre e fyerjeve raciste nga tifozët e Vushtrrisë. Në pjesën e dytë, Pol
"Akuzova vetëm gomarët racistë", Balotelli sqaron incidentin në Verona Sulmuesi italian Mario Balotelli i ka kritikuar sërish tifozët që bënë thirrje raciste në drejtim të tij gjatë fundjavës
Ofendoi Balotellin, Verona merr vendim drastik për tifozin Tema më e përfolur ditëve të fundit në futbollin italian është racizmi. Kjo pas ngjarjeve të fundit, ku shënjestër ishte
Fantastike, skuadra me dy qendërmbrojtësit shqiptarë ka mbrojtjen më të mirë në Serie A Verona ka bërë një mbrojtje jashtëzakonisht të fortë këtë sezon. Dyshja shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla
Penalltia e Ronaldos i jep fitoren Juvetusit përballë Veronas (VIDEO) Goli i shënuar nga pika e penalltisë nga Cristiano Ronaldo i dha fitoren Juventusit pas dy barazimeve. Bardhezinjtë arri
Rrahmani firmos zyrtarisht për skuadrën e njohur Tashmë pothuajse e ardhmja e mbrojtësit të Kosovës, Amir Rrahmani vetëm se dihet. Rrahmani tashmë sa ka filluar t'i k
Skuadra e njohur e Serisë A shfaq interes për mbrojtësin kosovar Thashethemet rreth të ardhmes së tij kanë marrë një kthesë të pabesueshme. Amir Rrahmani, ish-mbrojtësi i Partizanit mun
Verona rikthehet në Seria A Verona ka përmbysur disavantazhin e dy golave të ndeshjes së parë duke fituar 3-0 ndaj Cittadella në ndeshjen e kthimit
Shtatë ndeshje pa fitore, Verona shkarkon ish-kampionin e botës Shtatë ndeshje radhazi pa fitore, 3 prej të cilave të humbura dhe 4 barazime, kanë bërë që presidenti i Veronës, Maurizz
Panuçi tregon kur do publikojë listën e Kombëtares Shqipëria do të nisë në fundin e muajit mars, dy ndeshjet e para kualifikuese në grupih H eliminator, përkatësisht në sh
Blindohet qyteti i Veronas, antiterrori në mbrojtje të Ronaldos Mbrëmja e sotme do të jetë një magji e vërtetë për fansat e futbollit, pasi në fushë me skuadrën e Juventus do të zbresë
Zhgënjehen tifozët juventin, Ronaldos i rrezikohet debutimi Cristiano Ronaldo që pas transferimit te skuadra e Juventus po pritet me padurim nga tifozët për të parë debutimin e tij
"Tërmet" në Seria A, dy klube rrezikojnë përjashtimin Së fundmi në mediat italiane po qarkullon një lajm që ka tronditur Seria A. Bëhet fjalë për dy klube, Chievo Verona
Formacionet zyrtare, Juventus-Verona Juventus ditën e shtunë pritet të luaj ndeshjen e fundit për këtë sezon. Kjo përballje nuk ka ndonjë peshë të madhe p
Shqiptares i dërgojnë një foto nga fëmijëria por habitet kur sheh burrin e saj (FOTO LAJM) Verona Koliqi dhe Mirand Buzaku zbuluan një rastësi interesante në një foto të bërë dhjetë vite më parë. Kushërira e