999 rezultate për

veriut

Vranësira dhe shi, si do të jetë moti në Maqedoninë e Veriut Moti sot në mbarë vendin do të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërsa nëpër male dhe
Varheji: Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë mund të hapen për disa javë Bashkimi Evropian mund të hapë negociata me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë për disa javë, sepse të dyja shtetet kanë
Me pushime në Itali, mbesa e Mbretëreshës dhe i shoqi refuzojnë karantinën (FOTO LAJM) Zara Filips, mbesa e mbretëreshës së Anglisë, dhe i shoqi kanë vendosur të mos izolohen, pavarësisht se u kthyen vetëm j
Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, pacientja erdhi nga Italia Koronavirusi ka mbërritur në Maqedoninë e Veriut. Lajmi është konfirmuar nga ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe,
Afron ndeshja Maqedoni - Kosovë, trajneri kundërshtar komenton pikat e forta të "Dardanëve" Trajneri i ekipit kombëtar të Maqedonisë së Veriut, Igor Angelovski, është i vetëdijshëm se skuadra e tij mund ta pësojë
Maqedoni e Veriut/ Qytetarët besojnë se shteti mund të përballojë Koronavirusin (VIDEO) Frika për mundësinë e shpërndarjes së Koronavirusit edhe në Maqedoninë e Veriut, paraqet situatë alarmante sidomos për p
Rekomandimet e OBSH-së për koronavirusin, shkollat s’kanë sapun në Maqedoninë e Veriut (VIDEO) Në kohën kur bota po lufton me virusin Korona dhe ndër masat kryesore është higjiena, shumë shkolla fillore dhe të mesme
Maqedoni e Veriut-Kosovë, mënyra si të siguroni një biletë Nga java e ardhshme, më saktësisht nga 2 marsi do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen e “Play-Off”-it, Maqedoni e
NEGOCIATAT/ Data të ndryshme për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut “Datat për fillimin aktual të negociatave mund të jenë të ndryshme për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kjo ruan pari
Reshje dëbore, si do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut Në vend moti do të jetë me vranësira dhe reshje të borës nëpër vendet malore. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin
Ka si qëllim të bëhet zv. Kryeministër, Menduh Thaçi: Pas zgjedhjeve të ndryshoj sistemin Mbrëmjen e sotme të ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” janë të ftuar Arjan Çuri dhe Menduh Thaçi, që kanë folur mbi zgjedh
1.3 ton kokainë, zbulohen kush ishin vëllezërit që porositën kontenierët me banane Një sasi rekord kokainë është sekustruar pasditen e sotme në Maqedoninë e Veriut, në një fshat 10 kilometra larg Tetovës
Artan Hoxha: 1.3 ton kokainë u pritën në Shkodër dhe u përcollën me "respekte" në Pogradec Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar mega-operacionin e zhvilluar sot pasdite në Maqedoninë e Veriut. Në kë
DETAJET/ Si kaloi 1.3 ton kokainë në dy doganat shqiptare dhe u kap në Maqedoninë e Veriut Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar nga një aksion ndërkomëtar policor në Maqedoninë e Veriut. Droga me një ka
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut viktima të telefonatave që u plaçkitin llogaritë (VIDEO) Maqedonia e Veriut ka regjistruar nga mëngjesi i sotëm thirrje masovike nga jashtë nga numra të paidentifikuar drejtuar
ASH e "zhgënjyer": Problemi me nënshtetësitë po i ndjek me vite shqiptarët Aleanca për Shqiptarët sot ka reaguar ndaj diskriminimit që po ju bëhet shqipëtarëve me mohimin e shtetësisë, përcjell G
Kërcënohet sërish prokurori Rasim Maloku Prokurori i Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Ferizaj, Rasim Maloku është kërëcnuar sërish. Lajmin e ka ko
Tsipras nga Parsisi: Të hapen negociatat me Maqedoninë e Veriut Ish-kryemnistri i Greqisë Alexis Tsipras, gjatë fjalimit të tij për zgjerimin e BE-së që e mbajti në senatin francez, ka
Ja si do të jetë nesër moti në Maqedoninë e Veriut Të mërkurën vranësirat do të rriten, ndërsa nën ndikim të valës së lagësht gjatë natës dhe të enjten do të ketë reshje s
Lajm i rëndësishëm për personat pa dokumente identifikimi në Maqedoni të Veriut Me ligjin i cili së fundmi u miratua para shpërbërjes së Kuvendit, është siguruar kornizë juridike institucionale me çka