999 rezultate për

veriun

Moti i keq bllokon veriun, 1 metër dëborë në Tropojë! Prej pak ditësh Shqipëria po përballet me një mot të keq, me reshje të vazhdueshme shiu, temperatura shumë të ulëta dhe
"Jugun e merr Greqia, veriun Serbia", avokati "zbardh" planin për copëtimin e Shqipërisë Avokati Altin Goxhaj ka zbardhur planin që ka Serbia për të shkatërruar Shqipërinë sipas tij, përmes minishengenit. N
Bora zbardh Veriun, ARRSH bën njoftimin e rëndësishëm (FOTO LAJM) Zyrtarisht jemi në stinën e dimrit dhe uljet e temperaturave janë të pritshme. Pjesa malore, konkretisht Veriu i Shqi
Përmbytje masive në veriun e Spanjës, viktima dhe demë materiale kolosale Disa nga zonat e Veriut të Spanjës ditët e fundit janë përfshirë nga përmbytje masive. Mësohet se për shkak të përmby
12 milion euro energji elektrike në veriun e Kosovës nuk i paguan askush Rreth 12 milionë euro në vit llogaritet fatura e përbashkët e energjisë së shpenzuar nga katër komunat me shumicë serbe
Dyqanet në Veri hapen bosh Shoqata e afaristëve serbë në veriun e Kosovës tha dje se të mërkurën do të rihapen dyqanet, që qëndruan të mbyllura për
"Katastrofë humanitare", serbët mbyllin dyqanet në veriun e Kosovës Beogradi të hënën ka urdhëruar nisjen e "katastrofës humanitare" në Veri të Kosovës. Mirëpo, qytetarët kanë thënë se mb
Berisha thotë se Rama urren veriun si diktatori, harron që Hoxha nuk kurseu as fisin e tij Ish-Kryeministri Berisha deklaroi në emisionin Pressing se Edi Rama, ashtu si Enver Hoxha, urrejnë veriun e Shqipërisë d
"Amerika ia jep Veriun Serbisë, nëse i vë sanksione Rusisë" (FOTO LAJM) Portali serb Espreso shkruan, "Amerikanët ia kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusis
BE-ja po e kolonizon veriun me serbë nga Bosnja e Kroacia Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Agim Bahtiri ka reaguar për neglizhencës që sipas tij BE-ja e ka treguar në raport me k
U ekzekutua në mënyrë mafioze në Elbasan, "tarzani" që mbushi veriun e Italisë me kokainë E vranë me të shtëna arme zjarri brenda Range Roverit të zi, përmes të cilit po udhëtonte brenda qytetit të tij, Elba
Serbët mbledhin shtabin e krizës në Veriun e Mitrovicës Sot është mbajtur një mbledhje e të ashtuquajturit “Shtabi i Krizës” në veri të Kosovës. Përfaqësuesit e katër komunave
Forcat Speciale bastisin Veriun e Mitrovicës, Rakiq paralajmëron luftë Kryetari i Mitrovicës së Veriut ka vazhduar të deklarohet për mediat serbe në lidhje me ngjarjet e stoshme atje. Njës
Televizioni serb përpiqet t'i bindë qytetarët se Kosova e ka humbur Veriun Reporteri i televizionit serb, TV Prva, Zhelko Tvrdishiq, ka hyrë nga Serbia në territorin e Kosovës bashkë me kameraman
Ministria që Haradinaj u dhuroi serbëve ndan miliona euro për Veriun Qeveria e Kosovës përmes ministrisë së Bujqësisë, Nenad Rikallo, ka shtrirë ndikimin e saj në pjesën më problematike të
Daçiç: Nuk ngopemi vetëm me Veriun, duam territore të tjera në Kosovë Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç gjatë një interviste për Radio Televizionin e Vojvodinës tregoi se çka nënkupto
Vuçiç do veriun, kjo që ky kosovar i kërkon në këmbim është epike (FOTO LAJM) Serbët kanë dalë hapur tashmë se çfarë duan nga Kosova duke marrë gjithashtu edhe mbështetjen e Hashim Thaçit, megjithat
Bosnja kërkon nga Vuçiçi që të marrë Veriun e Kosovës Kryetari i Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik, duke folur për çështjen e Kosovës, thotë se katër komunat në ver
Vuçiç telefonon Veriun e Mitrovicës: Mbahuni se jemi me ju Sekretari i Përgjithshëm i presidentit të Serbisë, Nikolla Selakoviq, bashkë me shefin e zyrës për Kosovën në qeverinë s
Vuçiç sulmon peshkopin, kërkon Veriun e Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka konfirmuar se e mbështet opsionin e ndarjes së Kosovës, respektivisht marrjes