999 rezultate për

veriore

Bota është paralizuar nga COVID-19, Alimehmeti: Këtë vit gripi është zhdukur Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ditën e sotme k qenë i ftuaar në rubrikën “Kujdes Shëndetin” tek “E Diela Shqiptar
Tregtarët grekë: Hapni Kapshticën, mbyllja e pikës së kalimit kufitar ndali tregtinë Çdo ditë e më tepër shtohen zërat për rihapjen e plotë të stacionit kufitar të Kapshticës, në kufirin Greko-Shqiptar, i
Në komunat veriore të Kosovës pati dyndje të votuesve, morën pjesë mbi 80% (FOTO LAJM) Në komunat veriore ka pasur dalje masive të votuesve, ku sipas të dhënave të KQZ’së në katër komunat veriore Mitrovicë e
Në komunat veriore deri më tani kanë votuar mbi 60% e zgjedhësve Rreth 32.4 përqind është dalja në zgjedhjet e parakohshme deri në orën 15:30. Kësisoj, bazuar në këtë përqindje kanë
Serbia pezullon dërgimin e vaksinave në Maqedoninë e Veriut Vuçiç pezullon dërgimin e vaksinave në Maqedoninë e Ditën e sotme, sipas premtimit, Serbia do të duhej të dhuronte një
Gazeta serbe Danas: Maqedonia Veriore po kthehet në Amsterdamin e Ballkanit? Fenomeni më i rëndësishëm i Ballkanit është natyrisht ofensiva e qeverisë së Maqedonisë së Veriut për të zgjeruar gamën
Vendimi i Bullgarisë për negociatat: I thotë JO Maqedonisë, PO Shqipërisë! Bullgaria ka refuzuar të miratojë hapjen e negociatave të Bashkimit Evropian me Maqedoninë e Veriut, por nga ana tjetër
Oferta nga Turqia për yllin e Kukësit, kaq mund të përfitojnë veriorët Ofertë nga Turqia për Eduart Rrocën. "Panorama Sport" raporton se në drejtim të Kukësit ka ardhur një ofertë prej 130 mi
Çati në ajër, pemë të rrëzuara e makina copë copë! Italia veriore përfshihet nga stuhi të forta Çati që fluturuan në erë, pemë të rrëzuara dhe makinë të dëmtuara. Kjo është panorama e Milanos, e cila u godit mbrëmjen
Dy të vdekur dhe 108 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore 13.076 qytetarë janë prekur nga virusi korona që nga fillimi i pandemisë, përfshirë këtu edhe 108 personat që kanë rezul
Mund të surprizoheni, mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë Dita e shtunë dhe e diel parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët
Tërmeti shkund Karolinën Veriore, më i forti që nga viti 1926 Një tërmet me fuqi 5.1 ballë të Rihterit goditi sot rrethinën e qytetit Sparta, në Karolinën Veriore, përgjatë kufirit t
Spektakël në Luftëtari-Kukësi, veriorët konfirmohen nënkampionë Kukësi konfirmohet përsëri nënkampion në Superiore, siç ka bërë shpesh në këto vite që kur ka zbarkuar në elitën e futbo
Tri viktima dhe 123 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore Në Maqedoninë Veriore në 24 orët e fundit janë kryer 1.312 teste dhe prej tyre 123 kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.
Mot me diell, temperatura deri në 36 gradë Moti në mbarë vendin sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e përforcuar veriore e cila gjatë di
Kufizimi i masave, serbët në Kosovë do të respektojnë urdhat e Vuçiç Pas vendimit për kufizim të lëvizjes në katër komunat veriore të Kosovës, Lista Serbe thotë se serbët vazhdimisht do t’i
Tetë viktima dhe 134 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore informoi se nga 1173 testime të realizuara gjatë 24 orëve të fundit, 134 k
9 të vdekur dhe 162 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore janë konfirmuar 162 raste të reja me koronavirus nga gjithsej 778 testime
Artan Hoxha: Ish-komando, autorët e atentatit ndaj Ardjan Çapjas janë veriorë Gazetari Artan Hoxha thotë se atentati ndaj Ardjan Çapjas në Elbasan paraditen e sotme, është organizuar nga disa ish-ko
Shkon në 30 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë Një 52-vjeçar ka vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19. Pacienti nga Zubin Potoku po kurohej në Kragujevc,