999 rezultate për

verifikuar

Kurti nuk i mohon sanksionet e Amerikës Kreu i Qeverisë, Albin Kurti ka deklaruar sot para mediave se nuk beson që Shtetet e Bashkuara do të kenë sanksione ndaj
Alarm në Itali, 107 të vdekur nga koronavirusi Ka arritur në 107 numri i viktimave të prekur nga koronavirusi në Itali. Autoritetet italiane kanë publikuar të dhënat e
Rritet numri i objekteve të pabanueshme, si është situata në qarkun e Lezhës Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 51 viktimaa si dhe sheshoi dhjetra banesa. Teksa ekspertiza vazhdon kontrollin, numri
AKI nuk ka verifikuar spiunin e BIA-s në zyrën e Thaçit Ndonëse raportimi i Shefit të AKI-së, Shpend Maxhunit në Komisionin për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligje
Bleu 45 dyqane dhe apartamente, kush është fajdexhiu që alarmoi institucionet shqiptare (FOTO LAJM) Drejtoria e Paranadalimit të Pastrimit të Parave ka publikuar raportin për vitin 2018, në të cilin janë paraqitur edhe p
Shkarkohet nga KPK prokurori Arqile Koça Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Arqile Koça ka ngecur në rrjetën e vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifik
Italia shpall gjendjen e emergjencës nga Etna Vullkani Etna është aktivizuar prej disa ditësh duke shkaktuar tërmete dhe re të mëdha tymi në të gjithë qytetin e Catan
3.4 milion eurot, dyshimet se vinin nga një kompani bastesh Policia dhe Prokuroria e Durrësit kanë numëruar ditën e sotme, sasinë e eurove kontrabandë që po futeshin në Shqipëri me
Dalin pamjet, çfarë po ndodh brenda sallës së gjykatës (VIDEO) Po zhvillohet në kushte tensioni seanca e sotme për 23 të ndaluarit për protestën e Kalimashit kundër taksës në Rrugën e
Trafik droge? Sekuestrohet gomonia 7 metra në Vlorë Policia e Vlorës ka sekuestruar një mjet lundrues në afërsi të grykëderdhjes së lumit të Vjosës. Policia bën me dije
Të dhunuarit e luftës ende nuk janë verifikuar në Kosovë Ndonëse nga organizatat e shoqërisë civile është kërkuar përcaktimi i lartësisë së pagës me të cilën do të kompensohen v
Tashmë Whatsapp ka llogari të verifikuara WhatsApp ka vendosur llogari të verifikuara për bizneset që janë krijuar për ta bërë më të lehtë komunikimin mes konsuma
LSI kërkon kontroll mjekësor për Ramën: Ka probleme mendore Sulmet PS-LSI kanë kaluar në një nivel tjetër. Sot LSI ka paditur në prokurori kryeministrin Edi Rama. LSI bën me di
Vetëm 122 votues janë verifikuar nga 39 mijë Mundësinë për tu paraqitur si votues të sigurtë dhe që nuk janë të dyshimtë në listat e votuesve në Maqedoni, e kanë shf
Komuna e Prishtinës nuk i verifikoi licencat e kompanisë falsifikatore Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu reagon lidhur me një shkrim të publikuar nga “Koha Ditore” sipas të cilës, bashk
Zhvarroset 'Sandokani' i UÇK-së, Abedin Rexha Trupi i tij nuk do të prehet më në varr. Së paku për një javë, eshtrat e komandant Abedin Rexhës - Sandokani, do të
Alarm fals për bombë pranë Bashkisë së Tiranës (FOTO-LAJM) Update- Ka rezultuar fals alarmi për bombë pranë Bashkisë së Tiranësi ardhur nga një teefonatë anonime në sallën operati
Hyjnë 16 policët e parë të MUP në Policinë e Kosovës Një kontigjent prej 300 pjesëtarësh të MUP-it serb po inkuadrohen në Policinë e Kosovës. Të parët sipas Zëri-t kanë nis
Verifikohen kandidatët, nuk ka bashkëpunëtorë të shërbimeve sekrete Komisioni për Verifikimin e Fakteve e përfundoi procedurën për të gjitha 80 komunat dhe Qytetin e Shkupit për verifikimi
Hosni Mubarak pa pasuri në Shqipëri Ish-Presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak, familjarët e tij, ish-drejtuesit e lartë të qeverisë nuk rezultojnë të kenë pas