999 rezultate për

verifikimit

Kërkonin azil! 36 shqiptarë kthehen në Rinas nga Franca e Belgjika 36 shqiptarë janë kthyer në vend pasi kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen apo u është refuzuar azil
KED e përjashton nga gara për Kushtetuesen Zhaklina Peton Gjyqtarja Zhaklina Peto fitoi të drejtën në gjykatë që të vlerësohej si kandidate për Gjykatën Kushtetuese. Por Këshilli
Vjen përgjigja e prokurorisë për figurën e Valdrin Pjetrit Fill pas publikimit të dokumenteve nga Italia sipas të cilave Valdrin Pjetri ishte përfshirë në shpërndarje droge në Ita
Holanda sjell dosje penale për 4 kryebashkiakë socialistë Prokuroria e Përgjithshme ka në dorë dosjet për 4 kryetarë bashkish, të kapur në shkelje me formularin e dekriminalizimi
Zbulohet super skandali në burgje Një skandal i madh ka dalë sëfundmi në dritë në lidhje me punonjësit e policisë për burgjet në vend. Mësohet se 150 v
Byzylykët elektronikë, Ministria e Drejtësisë: Ja pse nuk është bërë procesi i verifikimit Ministria e Drejtësisë ka ngritur një grup pune për procesin e verifikimit të funksionalitetit të byzylykëve elektronikë
Demokrati hedh dyshime të rënda: Kandidatët të verifikohen në lidhje me ish-Sigurimin Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi i kërkon dy nënkryetarëve të partisë, Edmond Spahos dhe Edi Palokës që të
KSHZ: Lista zgjedhore është pastruar Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) njoftoi sot se lista zgjedhore është përfundimtar, pra, ka përfunduar procesi i pas
Bushi i Krujës: Ja pse u arrestova në Itali Kryetari i Bashkisë së Krujës Artur Bushi i dyshuar për trafik droge në Itali ka sqaruar se përse u ndalua dhe u arrestu
Lirohet biznesmeni i naftës dhe vëllai i ish-ministrit Solis Gjykata e Tiranës ka liruar biznesmenin e naftës Iliaz Fisheku, 57 vjeç, vetëm dy ditë pasi u arrestua nga policia. Bizn
Ja se çfarë thotë Venecia për Byronë e kryeprokurorin Komisioni i Venecias ka gati draftin final me rekomandimet për reformën në drejtësi. "Venecia" thotë se drafti me amenda
Arrestohet grupi i verifikimit në Terren të Tatimeve në Gjirokastër Sa i takon akuzës për shpërdorim detyre, mësohet se eshte arrestuar grupi i verifikimit në Terren të Tatimeve në Gjiroka
Nis kontrolli për origjinën e kafshëve, masa për rastet e falsifikimit Pas urdherit të firmosur nga ministri Edmond Panariti, sot Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të
Verifikimi i listave të veteranëve rrezikon të dështojë Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes "Vetëvendosje", Rexhep Selimi, ka thënë se procesi i verifikimit të
Një sirian kapet në kufirin Maqedoni - Serbi Një shtetas sirian është kapur në kufirin mes Maqedonisë dhe Serbisë, në Tabanoc. Autoritetet kufitare maqedonase inf
PD: Akuzohet për uzurpim prone, Rama e bën shef të verifikimit të pronave Partia Demokratike denoncoi sot emërimin në krye të task-forcës për pronat në Vlorë, të një personi i cili sipas saj ësh
Punimet e veprave publike do të verfikohen Ministria e Transporteve do të nisë procesin e verifikimit dhe analizimit të punimeve në kantieret e ndërtimit të veprav
Përmbajtje “mashtruese” e formularit të AKI-së me mbi 200 pyetje Agjencia e Inteligjencës së Kosovës shumë shpejt mund të mos bëjë më verifikimin e sigurisë për zyrtarët e institucionev
Identifikohet pronarja e mjetit që shpërtheu tek Liqeni Artificial Mjeti i cili shpërtheu mbrëmjen e të hënës, në zonën e Liqenit Artificial i përket shtetases 30-vjeçare Mercedez Jazenxh
"Ditë e mirë për demokracinë në Kosovë" Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se qytetarët edhe kësaj radhe po dëshmojnë kulturën e lartë demokratike, në një ko