999 rezultate për

verifikimin

Kush pritet të jenë anëtarët e komisionit për verifikimin e mandatit të deputetëve Deputetët që fituan mandatet gjatë zgjedhjeve të fundit parlamentare të mbajtura më 6 tetor, janë mbledhur në seancën ko
PD kërkesë për verifikimin e Valdrin Pjetrit: Ka qënë i arrestuar në Itali (FOTO LAJM) Partia Demokratike ditën e sotme ka këruar prej Prokurorisë së Përgjithshme të verifikojë pa vonesë pastërtinë e figurës
Krimet e Rënda nisin verifikimin e pasurisë së Edmond Begos Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur verifikimin e pasurisë së biznesmenit Edmond Bego. Bego ka qënë i dënuar për t
Tatimet në "sulm" për arkëtimin e borxheve të biznesit dhe kuponat Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton se zhvilloi ditën e Mërkurë datë 21 mars 2018, mbledhjen e “Komitetit Operac
Çmendet kavajasi, qëllon me armë zjarri punonjësit e OSHEE-së Reforma në lidhje me energjinë elektrike vazhdon akoma me intensitet por mesa duket rrugës hasen edhe pengesa. Kështu
Kjo është shuma që do të marrin të dhunuarat Tri vendime duhet të marrë Qeveria e Kosovës në mënyrë që Komisioni për verifikimin e viktimave të dhunës seksuale të fi
Sot nën hetim, por Llalla dikur bënte “toke plako” me Rakipin Pas kërkesës së PD për hetim ndaj deputetit të PDIU-së Aqif Rakipi, Rama mori dje në pyetje prokurorin e Përgjithshëm, A
Policia e Kosovës nis verifikimin e invalidëve të rrejshëm Policia e Kosovës është duke hetuar se cili prej pjestarëve të saj është duke marrë pension invaliditeti të luftës së Us
Rama çon dekretet në Presidencë, Nishani kërkon verifikimin e 4 ministrave Një ditë më parë u deklaruan nga kryeministri Edi Rama se do të jenë ministrat e rinj, por katërshja Xhafaj, Manastirliu
Abrashi: Kosova nuk kërkoi ndihmën e KFOR-it për verifikimin e veteranëve "Kosova asnjëherë nuk ka kërkuar ndihmën e KFOR-it, por as të një institucioni tjetër relevantë për të zbardhur listat n
Verifikohen mandatet e deputetëve të rinj Pas pauzës gjysëm orëshe seanca konstituive po vazhdon normalisht punën e saj. Komisioni konfirmoi verifikimin e mand
Republikanët sfidojnë Trumpin, kërkojnë verifikimin e ndërhyrjeve të Rusisë Disa nga senatorët kryesorë nga radhët e republikanëve, kanë vendosur të hetojnë dyshimet që thonë se Rusia ka ndërhyrë
Prokuroria nis verifikimin për Tahirin pas shkarkimit të Çakos Sa i takon skandalit të përgjimeve me anë të aparaturës që ka hyrë ilegalisht nga Italia, raportohet se Prokuroria e Tir
Skandali në Shkodër/ Punonjësit e Qendrës kërkojnë verifikimin e pamjeve Në atë çfarë është trumbetur dy ditët e fundit, për skandalin me të sëmurët mendorë, një reagim ka ardhur nga punonjësit
Nxirret kutia e zezë e helikopterit EC 145 Sot është nxjerrë kutia e zezë e Eurocopter EC 145, ku pritet të ndihmojë në zbardhjen e shkaqeve të rrëzimit mbi liqeni
Dhuna ndaj shqiptarëve, më në fund reagon MPB Më në fund vjen reagimi i Ministrisë së Punëve të Brendshme lidhur me ngjarjet e shëmtuara të mbrëmjes së djeshme gjatë
Prindërit e dy vajzave të zhdukura apel policisë Prindërit e dy vajzave të zhdukura, kanë kërkuar ndihmën e policisë, pasi ende asnjë shenjë nuk është dhënë për to. Prin
Çeku: Javën e ardhshme publikohen listat fillestare Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, pritet që deri në fund të javës së ardhshme të
Haradinaj-Komisionit të listave: Do t’ju tërheqim zvarrë nëpër shesh! Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj, ka paralajmëruar Komisionin për verifikimin e veteranëve të luftës së UÇ
Veteranët e UÇK paralajmërojnë protestë pas 10 shkurtit Veteranëve të UÇK-së u është bërë thirrje për t'iu bashkuar protestave pas datës 10 shkurt, nga kryetari i Këshillit për