999 rezultate për

veri

20 foto nga Koreja e Veriut të censuruara për publikun (FOTO LAJM) Kemi menduar se Koreja e Veriut ishte një vend i çuditshëm, por kurrë nuk do imagjinonim se ishte kaq shumë i çuditshëm.
Basha tregon mënyrën e vetme si vendi mund të ketë zgjedhje Për kreun e Partisë Demokratike, në gjendjen ku ka përfunduar vendi, Shqipëria rrezikon gjithçka, dhe argumenton se një
Vajgël, Kukan dhe Flekenshtajn tregojnë se kur hapen negociatat për Maqedoninë Republika e Maqedonisë së Veriut do të merr datë për fillim të negociatave në tetor, kanë shprehur bindje eurodeputetët
Më i famshëm se Obama! Dikur i këndonte Enverit, Goliku i Tepelenës i thur vargje Ramës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ishte dje i pranishëm në Tepelenë në kuadër të takimeve elektorale. Tepelenasit e pritën me këngë
Dikur këndonte për Enverin, sot çohet nga spitali për ti thurur lavde Ramës Gjatë vizitës në Tepelenë, Edi Rama është pritur me lavde e vargje nga qytetatrët. Këngëtari i njohur Goliku, që dik
Rama nga Gjirokastra: Ka ardhur koha që PD të tretet rrugëve Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin elektoral në Gjirokastër. Kreu i qeverisë, e nisi fjalën e tij duke ironizuar grum
Rama akuza opozitës: Mund të kthehen edhe vet në molotov, qeverinë nuk e rrëzojnë dot Takimi elektoral i kryeministrit Edi Rama u shoqërua me protesta edhe në Përmet. Gjatë fjalës së tij, Rama aludoi se
Rama në Përmet: Janë bërë si enveristët, njëlloj si ky shoku i Tërmetit Kryeministri Edi Rama është duke zhvilluar një takim me qytetarët e Përmetit, në kuadër të fushtës elektorale të 30 qers
"Rama ik"/ Dalin pamjet nga burgu, "shpërthen" revolta kundër qeverisë (VIDEO) Përgjatë 9 protestave kombëtare të Partisë Demokratike, por edhe atyre më të voglave në Tiranë e rrethe, janë arrestuar
Një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut i vdekur nga aksidenti në aksin Prishtinë-Ferizaj Një shtetas i Maqedonisë së Veriut, 34 vjeçar me inicialet A.J është personi që ka ndërruar jetë në aksidentit që ka ndo
Negociatat/ Merkel i jep shpresë Maqedonisë: Do të bëj gjithçka Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u zotua se do të bëjë çdo gjë të mundur për të caktuar një datë për fillimin e bised
Sot dorëzohen emrat e ministrave të rinj Sot kryeministri Zaev pritet t’i dorëzojë në Kuvend propozimet për ministrat e rinj. Emrat mbetet anonim. Nga Qeveri
Basha nxjerr VIDEO-n: Sot ndalojmë qeverinë e krimit (VIDEO) Lulzim Basha, ka ftuar të gjithë qytetarët shqiptarë t’i bashkohen protestës së sotme të opozitës, e cila do të nisë në
800 forca policie në Shkodër, kontrolleve nuk i shpëtojnë as fëmijët (VIDEO) Një "batalion" me forca policore ka zbarkuar në Shkodër këtë të enjte, teksa pritet që kreu i qeverisë të vijë për të mb
Raporti i DASH për trafikun e qënieve njerëzore: Shqipëria nuk i përmbush standardet minimale Një raport vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore i publikuar të enjten, e klasifik
Menduh Thaçi në takim me kryeministrin Zaev Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sot në mëngjes në selinë e qeverisë zhvilloi një takim pune me Kryeministrin e vendit,
Apeli vendos për masën e arrestit për 31 të arrestuarit në veri Mbetet në fuqi masa e paraburgimit kundër tridhjetenjë të dyshuarve të arrestuar gjatë aksionit të Policisë në veri.
Shtyrja e datës për Maqedoninë e Veriut, gabim që nuk duhet përsëritur Një ditë pas shtyrjes së vendimit për fillimin e negociatave me Maqedoninë, ekspertët për zgjerim në BE për MIA-n parala
Përgjimet/ Ish-zyrtari i qeverisë: Janë muhabete mes miqsh Ish-Sekretari i Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca thotë se përgjimet e reja të publikuara nga Bild j
Gazetari i Bild sulmon sërish qeverinë Gazetari i Bild, Peter Tiede ka reaguar pas tensioneve në disa mprej qendrave të KZAZ-ve në vend, ku protestuesit e opoz