999 rezultate për

veri

Idrizi bën paralajmërimin e fortë: Qeveria Rama ka tradhtuar Çamërinë Shoqata Patriotike Çamëria përkujton sot “Kongresin Antifashist Çam” i cili dëshmon pozicionin e Shqiptarëve të Çamërisë
McAllister bën deklaratën e fortë: Macron është përgjegjës për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister ka thënë sot se Evropa nuk mund ta f
Nga letrat e hamburgerit deri te gotat e verës, si i shpenzojnë qeveritarët lekët tuaja (FOTO LAJM) Qeveritarët tanë përveç se gëzojnë paratë që marrin nga rrogat, duket se herë pas hereë përfitojnë dhe ca ditë pushimi l
BE: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kryen detyrat, vendimi merret në 2020 Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Bashkimit Evropian, në një përgjigje dhënë “Zërit” ka deklaruar se ndonëse Shqipëria dhe Ma
Zaev e kishte ndarë mendjen për dorëheqjen, kush e bindi për të kundërtën Deputeti shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi, ka konfirmuar se Kryeministri maqedonas Zoran Zaev ishte i vendos
Osmani e pavendosur për pozitën e saj në koalicionin e ardhshëm qeverisës Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për R
Zaev: Ka kohë për qeverinë teknike (VIDEO) Kryeministri Zoran Zaev konsideron se është akoma herët të flitet për atë se kush do të mbaj postin e kryetarit të Qever
Rrogë dhe pas përfundimit të mandatit, sa paguhen deputetët dhe ministrat Ndonëse nuk e ushtrojnë detyrën e tyre që nga 22 gushti i këtij viti, deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit t
Dashamir Shehi: Rama po qeveris si Enver Hoxha Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se mënyra se si Edi Rama po qeveris
PE rezolutë për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Parlamenti Europian do të publikojë një rezolutë më 24 tetor për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. "D
Macron së shpejti vizitë në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhs
Gabim historik: Mogherini reagon pas vendimit negativ të BE ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave
Qeveria mbyll disa lokale shumë të njohura në Tiranë Në Tiranë, qeveria ka publikuar emrat e disa lokaleve shumë të njohura në zonën e ish Bllokut dhe jashtë kryeqytetit duk
Mickoski: Së shpejti do të kemi qeveri teknike Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski pas takimit të liderëve theksoi se është me rëndësi që u riafirmuan qëndrime
Zaev: Ndryshimet nuk i sjell vetëm Qeveria, por të gjithë qytetarët "Të gjithë do të duhet të punojmë dyfish, të bëjmë dyfish më shumë dhe të jemi dyfish më të mirë, ka shkruar sot kryemin
Diplomati bullgar: Po shtyjmë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut drejt Rusisë, Turqisë dhe Iranit Shtyrja e çeljes së negociatave për anëtarësimin në BE të Maqedonisë Veriore dhe Shqipërisë, nuk është në interes të Bul
Mediat e huaja: Franca bllokoi Tiranën e Shkupin Kundërshtimi i Francës për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë është kryefjala e mediave ndërkombëtare.
Qeveri e re vetëm 12 ministri?, flasin nga Vetëvendosje Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, në parim janë pajtuar që qeveria e re të mos i ketë më shumë se 1
Blendi Fevziu bën deklaratën e fortë: Duhet të ikë Rama nga pushteti Blendi Fevziu, një ndër moderatorët më të njohur në Shqipëri, mbrëmjen e sotme ishte në “Shiko kush Luan". Ai tregoi
Mos u çudisni! Edhe në shtëpinë e Blendi Fevziut ligjin e bën gruaja Blendi Fevziu, një ndër moderatorët më të njohur në Shqipëri, mbrëmjen e sotme ishte në “Shiko kush Luan". Ai tregoi