999 rezultate për

verdhe

Guardiola në historinë e futbollit anglez Pep Guardiola hyn në historinë e futbollit anglez, por këtë radhë për ndonjë arritje sportive, përtej suksesit në Commun
Rregull i ri në futboll, karton i kuq i përkohshëm Futbolli anglez përpiqet që të reduktojë numrin e faulleve, zënkat në fushë dhe protestat e tepruara ndaj arbitrit, duke
Nga Fero, tek Babastars dhe Mozzik! Reperët "çmenden" pas flokëve të verdhë (FOTO LAJM) Duket se vitet e fundit për disa këngëtare është kthyer në modë të bëhen bjondë. I pari që e provoi ishte Fero, i cil
Pse specat jeshil janë më të lirë në treg? Në tregje gjenden speca të ngjyrave të ndryshme, si të jeshile, të kuqe apo të verdha, megjithatë të jeshilet janë më të
Galatasaray fiton titullin kampion në Turqi (VIDEO) Pas Kupës së Turqisë, skuadra e Galatasarayt ka fituar sot matematikisht titullin kampion për të 22-tën herë në historin
Dosja e verdhë e Kujtim Gjuzit dhe historia qesharake me lavazhierin “Kur vajta deputet e lava makinën time vetë. I thash lavazhierit lëre se e laj vetë”. Kjo deklaratë e Kujtim Gjuzit në e
Tifozja bukuroshe e Los Angeles Lakers (FOTO LAJM) Modelja Emily Ratajkowski ka marrë edhe njëherë vëmendjen e mediave rozë dhe rrjeteve sociale, pasi ka postuar një set f
"Jelek Verdhët" sërish mposhtin Macronin, kërkesat që u plotësuan Protestuesit, e njohur si “Jelek Verdhët”, po protestojnë për të 24 javë me radhë në qytetet kryesore të Francës, duke k
Plas dhuna në protestën e Parisit Java e 23-të e protestave antiqeveritare të jelekverdhëve në Paris precipitoi të shtunën shumë shpejt në dhunë, zjarr dh
Dortmund kërkon mbi 100 milion euro për yllin e skuadrës Borusia Dortmund këtë sezon po konkuron me Bayern Munich për titullin kampion, dhe gjithashtu po mendon për të ardhmen,
Policia franceze ndalon protestat në Notre Dame Jelek-verdhët kanë paralajmëruar protesta të tjera kundër pushtetit në Francë. Policia ua ka ndaluar atyre protestën pra
E bujshme: Peter Olayinka mund të veshë fanëllën e Kombëtares shqiptare Ish-sulmuesi i Skënderbeut po spikat në Ligën e Europës me fanellën e Slavias së Pragës. Nigeriani ishte protagonist në
Asnjëherë mos zgjidhni floririn e bardhë, arsyeja… Njerëzit janë të prirur të zgjedhin floririn e bardhë, përpara atij të verdhë, sidomos kur bëhet fjalë për unazat e feje
Diego Costa e tepron, shan rëndë arbitrin Minuta e 28-të e ndeshjes ishte shumë e rëndësishme, sepse arbitri Gil Manzano largoi me kartonin e kuq sulmuesin e Atle
Kartoni i verdhë i qëllimshëm, UEFA ndëshkon rëndë Sergio Ramos Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë edhe vendimin që pritej, për kartonin e verdhë të marrë qëllimisht nga kapiteni
UEFA pezullon Kondogbian, rrezikon dhe Ramos të njëjtin fat Siç informon "COPE Valencia", Kondogbia do të mungojë tri ndeshje në Ligën e Europës, sepse mori me dashje një karton të
Dalin pamjet, UEFA nis hetimet për Ramosin (VIDEO) UEFA mund ta suspendojë me dy ndeshje Sergio Ramosin, pas kartonit të verdhë që besohet e mori me qëllim mbrëmë në fitor
Ramos pranon se u ndëshkua qëllimisht me karton të verdhë, UEFA mund ta pezullojë UEFA mund të marrë një vendim drastik ndaj kapitenit të Realit Sergio Ramos. Spanjolli ka pranuar publikisht se në n
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
Jelekët e Verdhë humbasin qëllimin, kërkojnë të përfitojnë nga qytetarët Nisi si lëvizje mbarë popullore për të shprehur zemërimin e qytetarëve për reformat e qeverisë në Francë. Por tashmë “Je