Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

veprojne

Ushqimet që veprojnë si një mburojë kundër koronavirusit ërveç vaksinës, shkencëtarët po përpiqen përmes studimeve të ndryshme të gjejnë se çfarë tjetër mund të na mbrojë nga ko
"Justifikohet" Rama, ja si veprojnë mjekët kur marrin një telefonatë urgjente (VIDEO) Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka ndarë ë video që tregon momentin kur urgjenca kombëtare merr telefonatën nga e bi
Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur (VIDEO) Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një javë pasi u formuan grupet e deputetëve, Besa vendosi që në të
Udhëzimi i fundit: Si duhet të veprojnë personat e shëruar, nëse shfaqin sërish simptoma Nëse jeni shëruar nga COVID-19, mund të mos keni nevojë të hyni në karantinë ose të testoheni sërish deri në tre muaj, s
Sjellje hipokrite që prindërit ua kalojnë fëmijëve të tyre pa e kuptuar (FOTO LAJM) Prindërit duan më të mirat për fëmijët e tyre, por ndonjëherë, ata pa dashje i dëmtojnë ata me dashurinë dhe mbrojtjen n
Sjellje hipokrite që prindërit ua kalojnë fëmijëve të tyre pa e kuptuar (FOTO LAJM) Prindërit duan më të mirat për fëmijët e tyre, por ndonjëherë, ata pa dashje i dëmtojnë ata me dashurinë dhe mbrojtjen n
Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm: Si të veprojnë ata që kanë ngecur në kufi Një autobus me 22 shqiptarë, kryesisht gra të cilët vinin nga Belgjika u bllokuan mbrëmjen e djeshme në kufirin mes Hung
Koronavirusi dhe spiunazhi, si veprojnë shërbimet sekrete teksa përballemi me një sëmundje globale Në vështrim të parë shërbimet sekrete dhe pandemia Corona nuk kanë të bëjnë asgjë. Por megjithatë shërbimet sekrete në k
Shenjat që duhet të veprojnë, parashikimi i yjeve për sot E shtunë 30 nëntor 2019. Dashi Kjo e shtunë do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe tension. Në punë kohëve të fu
Deschamps ndryshon formacionin, kështu pritet të rreshtohet Franca sonte Pas kritikave të shumta që mori në ndeshjen ndaj Moldavisë, trajneri i Francës Didier Dechamps ka vendosur që të ndrysho
Ambasada Italiane deklaratë në prag të protestës së opozitës: Jo akte dhune Ambasada italiane në Tiranë bën thirrje që protesta e opozitës të mos shoqërohet me akte dhune, duke theksuar se mbështe
Si të zbardhim dhëmbët pa iu drejtuar dentistit Një buzëqeshje e bukur me dhëmbë shndritës është ëndrra e shumë personave. Para se të shkoni tek dentisti për zbardhjen
Valverde i frikësohet United: Nëse i lejon hapësira ato veprojnë dhe janë të fortë Barcelona pret në "Camp Nou" Manchester United për ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të Champions League, teksa ndeshj
Alarmuese, në Kosovë psikologët po veprojnë si psikiatër Neuropsikiatri Jusuf Ulaj ka alarmuar se psikologët po iu përshkruajnë barna pacientëve, duke ditur se ata nuk kanë të d
Vulin: Vuçiçi do të sulmohet nga Shkupi Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksander Vulin, thotë se kryeqyteti i Maqedonisë Veriore është shndërruar në një qend
Arifi flet bukur për Asociacionin, të shohim si do të veprojnë në praktikë Avni Arifi, këshilltari politik i kryeministrit Ramush Haradinaj thotë se Kosova ka marrë obligim ndërkombëtarë për krij
Gjenerali serb: Spiunët tanë do të veprojnë në Kosovë Ngritja parandaluese e gatishmërisë luftarake në të gjithë territorin e Serbisë për shkak të tensioneve në Kosovë është
Molliqaj ka vërejtje për mësuesit që veprojnë në Kosovë Deputeti i Grupit të Pavarur, Dardan Molliqaj, në seancën e thirrur për të diskutuar deportimin e gjashtë mësuesëve, tho
Pas zhvillimeve të fundit në Kosovë, reagon shefi i UNMIK-ut Shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Prishtinë me rastin e arrestimit të Marko Gjuriç
Ja si veprojnë njerëzit kur kuptojnë se po bie tërmet (VIDEO) Cili do të ishte veprimi juaj i parë kur të kuptonit se po dridhet toka fuqishëm? Këta njerëz siç duket kanë qenë në