999 rezultate për

veproje

Yuri Kim thirrje KED-së për Kushtetuesen, kur duhet të jetë gati Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka reaguar në një shkrim në mediat sociale duke i kërkuar Këshillit të Emërimeve në Drejt
Reali ia plotësoi dëshirën Ronaldos, a do të veprojë njëjtë Barcelona me Messin? Situata e Lionel Messit në Barcelonë, është identike si ajo e Cristiano Ronaldos në Real Madrid, megjithëse portugezi i
Situata e vështirë e Messit, Ronaldo tregon se si duhet të veprojë argjentinasi Lionel Messi është shumë e pamundur të largohet nga Barcelona para sezonit 2020/2021, sipas legjendës braziliane, Ronald
Këto janë 3 mënyrat gjeniale për të shmangur djersitjen Me rritjen e temperaturave një siklet më vete është djersitja, e sidomos në pjesën e sqetullave, kur dalin dhe njolla du
Reus këshillon Sanchon se si duhet të veprojë Kapiteni i Dortmund, Marco Reus ka këshilluar shokun e ekipit, Jadon Sancho të refuzojë ofertat e Premier League për të
Flet një tjetër zyrtar i lartë italian: Federata të veprojë njëjtë për të gjithë Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Italian (CONI), Xhovani Malago ka kërkuar ndërprerjen e Serisë A, duke theksuar
Rrugorja gati të veprojë me "dorë të hekurt" propozohen ndryshime të forta në Kodin Rrugor (FOTO LAJM) Policia rrugore ka vendosur të bëjë disa ndryshime në Kodin Rrugor që synojnë të rritin Sigurinë Rrugore. Këto masa,
Ministrja e Ramës i përgjigjet flakë Metës: Jam gati, drejtësia të veprojë! Ditën e sotme Presidenti Meta ka depozituar në SPAK padinë për ministren Etilda Gjonaj dhe dy zyrtarë të tjerë. Vetë
DOKUMENTET/ Padi ndaj Joveskit, lejoi Katica Janevën të veprojë edhe nga paraburgimi (FOTO LAJM) Padi penale kundër prokurorit publik Lubomir Joveski është ngritur sot për refuzimin e tij për të larguar ish-prokuroren
"Oferta e LDK-së e shkel Kushtetutën, kështu duhet të veprojë Albin Kurti" Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) gjatë ditës së sotme i është përgjigjur ofertës së Lëvizjes Vetëvendosje (VV), ku LDK
Sulmi ndaj KZAZ-së në Dibër, reagon Lleshaj: Ligji do të veprojë pa asnjë mëdyshje Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar për tensionet e ashpra që po zhvillohen në KZAZ-në nr. 19 në Dibër. Lle
Basha: Kështu të veprojë shteti për familjet që u prekën nga tërmeti Lëkundjet e forta të tërmetit me epiqendër në qarkun e Korçës kanë lënë pas katër persona të plagosur dhe disa shtëpi të
1 mijë ekspertë kanë një thirrje për Macronin, si duhet të veprojë për katedralen Mbi një mijë ekspertë të trashëgimisë i bënë thirrje Emmanuel Macron për të mos u nxituar në procesin e restaurimit të k
Manjani-Metës: Kjo është dita që të veprosh jo të fshihesh Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka kujtuar presidentit Ilir Meta detyrimet që i parashtron Kushtetuta, mbi rol
Përdorimet e pazakonta të majonezës që shumë pak i dinë Më poshtë ju kemi listuar disa nga përdorimet e pazakonta të saj: Trajtim thonjsh Nëse thonjtë tuaj janë të brisht
Edhe Franca reagon për abuzimin e të miturës nga polici dhe mësuesi Ambasada e Francës në Kosovë ka reaguar lidhur me rastin e fundit në Drenas, ku një nxënëse dyshohet se është abuzuar ng
Qeveriste me "noterë", tani e mbushi me "sekretarë" (FOTO LAJM) Përmes nje vendimi drastik, kryeministri Rama u përpoq sot që me heqjen e ministrave më problematikë të tij të shpëtojë
Përdorimet e pazakonta të majonezës që shumë pak i dinë Më poshtë ju kemi listuar disa nga përdorimet e pazakonta të saj: Trajtim thonjsh Nëse thonjtë tuaj janë të brisht
Serbia kushtëzon dialogun, a duhet të veprojë edhe Kosova? Perëndimi ka dërguar një ofertë në drejtim të Beogradit për vazhdimin e dialiogut në Bruksel, edhe nëse Prishtina nuk e
PDK mund të shuhet me largimin e Thaçit, si të veprojë Veseli me Jasharin Koment nga Ervin Shkulaku Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deri në këto momente në lidhje me të ardhemn e ti