999 rezultate për

veprimtari

Financieri i Habilajve ekstradohet drejt Italisë Nezar Seiti, i njohur ndryshe si financieri i grupit Habilaj do të ekstradohet drejt Italisë. Ka qënë Gjykata që ka v
Zbulohet veprimtari prostitucioni në këtë qytet të Kosovës Një mashkull dhe një femër janë arrestuar në Gjilan, pasi që për të njëjtit ekziston dyshimi i bazuar se kanë kryer vepr
Çako jep deklaratën e fortë: Luftë pa kompromis ndaj çdo veprimtarie kriminale Në kuadër të aktiviteteve sensibilizuese të ndërmarra në kuadër të "Javës së Sigurisë Rrugore", drejtori i Përgjithshëm
Lirimi nga burgu i Genc Tafilit, reagon ashpër Meta Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas lirimit nga burgu të Genc Tafilit. Në një reagim zyrtar për mediat thuhet se Met
Rama tregon armën kundër krimit të organizuar: Qeveria do miratojë veprimtarinë sekrete Tashmë Kryeminsitri Edi Rama e ka kthyer zakon që cdo të dielë të mbajë një komunikim me publikun , dhe këtë herë ai ka
150 euro nata, prostituta kapet me dy klientë në dhomë Ditën e djeshme policia vuri në pranga 10 shtetas si dhe procedoi penalisht 3 të tjerë pasi këto shtetas akuzohet se ush
Ndërroi jetë veprimtari i arsimit, prof. dr. Xhevat Gega Sot në orët e para të mëngjesit, ka ndërruar jetë, veprimtari i arsimit Prof. Dr. Xhevat Gega, transmeton Koha. Varrimi
Ndahet nga jeta akademiku i njohur Ylli Popa Është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare pas një gjendjeje të përkeqësuar kronike të shëndetit, akademiku Ylli Popa, in
Puna në temperatura të larta, gjobiten 84 kompani në Maqedoni Inspektorët e punës nga sfera e sigurisë dhe shëndetit gjatë punës sollën 84 ndalesa për punëdhënës të cilët nuk i kanë
Thirrja e Ramës për policinë, LSI: Të analizohet veprimtaria antiligjore e Ramës Pas padisë në Prokurori ndaj kryeministrit Rama, Lëvizja Socialiste për Integrim i kërkon Presidentit të Republikës të
Veprimtaria mizore e Lavdrim Muhaxherit si anëtar i ISIS-it (FOTO LAJM) Lavdrim Muhaxheri apo “Kasapi i Ballkanit”, për një kohë të shkurtër u shndërrua në lider të shqiptarëve në organizatën
Zv/kryeministrja sqaron nëpunësit: Kujdes gjatë fushatës, kush rrezikon pushimin Zëvendëskryeministrja teknike e propozuar nga PD, Ledina Madija ka reaguar në lidhje me ndëshkimet dhe pushimet nga pun
Batuta e radhës e Mourinhos: Ajax s'duhet të ishte në finale! Jose Mourinho dhuron spektakël në intervistat e radhës për mediat angleze. "Djajtë e Kuq" do të luajnë finalen e Europa
Mustafa: Ibrahim Rugova e dinte për veprimtarinë e Zahir Pajazitit (VIDEO) Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, i cili është i ftuar në emisionin "Personale" të "TV Dukagj
Ministria e Kulturës miraton buxhetin për vitin 2017 Është miratuar buxheti për vitin 2017 i Ministrisë së Kulturës është 4,085.279.000 denarë dhe në krahasim me vitin 2016
Miratohet me duartrokitje rezoluta e OKB-së që kërkon ndalimin e kolonializmit izraelit Mbrëmjen e sotme, 23 dhjetor, Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka miratuar rezolutën që kërkon ndalimin e kolonizimit të i
Lista dhe veprimtaria e agjentëve e grekë në territorin shqiptar (VIDEO) Pas marrjes së detyrës së kreut të Ministrisë së Brendshme, Ahmet Zogu filloi me organizimin e strukturave të sigurisë s
Ambasada iraniane kërkon lirimin e shtetasit të tyre arrestuar në Kosovë Ambasada e Republikës Islamike të Iranit në Shqipëri, në një deklaratë për media ka shprehur se kërkon lirimin e shteta
Grubi: Ahmeti do të marrë pjesë në betimin e bashkëluftëtarit dhe bashkëveprimtarit të tij (FOTO) Pas lajmit të publikuar dje se, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim ka anuluar pjesëmarrjen në ceremoninë e zgj
Arrestimi i shqiptarit vërteton skandalin e përgjimeve të NSA-së Përpara tre vitesh Agjencia Kombëtare e Sigurisë në SHBA - NSA u vu në qendër të kritikave nga ana e EduarD Snowden i ci