999 rezultate për

veprime

Po e detyroni partnerin t’ju japë duart, këto veprime duhet ti shmangni urgjentisht Një marrëdhënie në çift gjithnjë kërkon kohë, impenjim, durim dhe korrigjim të sjelljeve tuaja bazuar në atë çka partner
Përplasjet mes bashkive dhe policisë për KZAZ-të, KQZ: Do përgjigjeni penalisht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në një deklaratë të bërë për mediat, është shprehur se Bashkitë duhet që të mos kërkojnë
"Nuk prihen thonjtë natën" dhe 22 besëtytni të tjera të shqiptarëve për veprimet e përditshme Ka disa besëtytni që kanë mbetur pjesë e shoqërisë shqiptare që nga brezat e mëparshëm dhe vazhdojnë ende të besohen
Mos abuzoni me mesazhet, WhatApp do të ndërmarrë veprime ligjore WhatsApp do të ndërmarrë veprime ligjore kundër përdoruesve që abuzojnë me mesazhet. Kompania shpreson që të ndalohet
Pacolli kërkon nga OKB hetimin e rusit për përfshirje në veprime kriminale Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, përsëri ka reaguar ndaj rastit me rusin Mikhail Krasnoshchenkov. Dje autor
Tottenham-Liverpool, blindohet Wanda Metropolitano Nesër në mbrëmje do të luhet finalja e Ligës së Kampioneve mes Tottenahmit dhe Liverpoolit. Në prag të përballjes, po
Tre veprime që duhet të bëni urgjentisht pas ndarjes Nuk ka rëndësi se si përfundon një marrëdhënie, ndarja mund të jetë vërtet tronditëse Pas ndarjes të gjithë dëshirojn
Mos u habisni, këto dikur ishin veprime normale (FOTO LAJM) Nëse mendoni se njerëzit në ditët e sotshme bëjnë gjëra të pazakonta, duhet të hidhni një sy në historinë tonë, që përfs
LDK paralajmëron lëvizjet për rrëzimin e qeverisë Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se gjatë kësaj jave do të takohet me kryetarin e LVV-së, Albin Kurti dhe kryetarin
Ushtria e Kosovës kryen veprime ushtarake, nervozizëm në Serbi Derisa Ushtria e Serbisë dhe Policia e Serbisë sot në Nish kanë organizuar një paradë të quajtur “Mbrojtja e Lirisë”, du
Procedohen 30 persona, 4 të arrestuar përfshirë dhe ish-deputetin e PD Policia e Tiranës ka njoftuar ditën e sotme se janë proceduar 30 persona në polici për aktet e dhunës ditën e djeshme t
Pastroni sa të doni, nëse i bëni këto veprime gjithçka është përsëri pis Ndenjësja e tualetit është e pistë, e mbushur me baktere, e rrezikshme madje, por e dini ç’është akoma më e pistë? Lecka
Alarm tek Astiri, dyshohet pako me eksploziv Policia e Shtetit ka bërë të ditur se është gjetur një pako e dyshmitë në zonën e Astirit. " Në Unazë te Re, tek rre
BIA serbe ndalon këshilltarin e Ramush Haradinaj Policia serbe BIA, mësohet se ka ndaluar këshilltarin e kryeministrit të Kosovës, Srdjan Jovanovic. Këshillatri i Har
Sot duken pa lidhje por dikur këto veprime ishin normale (FOTO LAJM) E kaluara mban aq shumë gjëra interesante saqë ne kurrë nuk kemi dëgjuar për to, apo imagjinuar. Ndërsa disa nga këto gj
EMRI/ Arrestohet për veprime terroriste ish-komandoja i Ushtrisë Shqiptare (VIDEO) Erzen Uka ish komando i ushtrisë, i cili ka shërbyer në Irak dhe Afganistan është arrestuar nga zyra Antiterrorit në Po
Ambasadori gjerman për incidentin në Beograd: Veprimet e keqbërësve tregojnë se ne jemi në rrugën e duhur Incidenti që ndodhi gjatë Samitit Digjital të vendeve të Ballkanit Perëndimor ku përfaqësuesit të Qendrës Inovative të K
Tentohet sërish çarja e kordonit, policia bën thirrje me megafon Tentativat e protestuesve për të carë kordonin e policisë janë shtuar, duke bërë që Policia të bëjë thirrje për ruajtjen
Lleshi me dorë të hekurt: Procedim për 29 protestues, mes tyre edhe Gaz Bardhi Policia e Tiranës ka proceduar 29 persona për shkak të protestës së sotme, mes tyre edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-s
Procedohet Sekretarin PD-së dhe 32 protestues Policia e Shtetit ka njoftuar se po procedon penalisht 33 protestues per aktet e dhunës në protestën e 16 marsit para pa