999 rezultate për

vepren

EMRAT/ Kush janë autorët e vrasjes në Shkodër, i dyshuari kryesor i afërm i Licve Arsen Stojku dhe Myslim Rama janë dy autorët e arrestuar për vrasjen e Brahim dhe Astrit Bilalit në Shkodër. Mëson se A
Kapen vrasësit e vëllezërve Bilali në Shkodër, në kërkim dy të tjerë Zbardhet vrasja e dyfishtë, e ndodhur më 30 mars 2019, ku mbetën të vrarë dy vëllezërit Bilali. Në pranga dy persona si
Merr 25 vite burg Liridon Uruqi për vrasjen e shokut të tij Gjykata e Gjilanit e ka dënuar me 25 vjet burg Liridon Uruqin, i akuzuar për vrasjen e shokut të tij, Fatlind Arifit.
Gjermania ekstradon në Shqipëri vrasësin e rrezikshëm Një person i shumëkërkuar është ekstraduar ditën e sotme nga Gjermania për në Shqipëri. Ai është Ilir Kapllanaj, 49 v
Messi bën realitet veprën artistike të 6 viteve më pare (FOTO LAJM) Messi mund të bëjë gjithçka. E gjithë bota e futbollit e ka kuptuar që nuk ekziston e pamundura për gjeniun e Barcelonës
Sot është 465 vjetori i gjuhës shqipe Si sot, 465 vjet më parë nisi rrugën e vet fjala e shkruar shqip. “U doni Gjoni, biri i Bdek Buzukut, tue u kujtuom s
Ekstradohet nga Holanda i shumë kërkuari për "trafikim të femrave" Interpol Tirana ka ekstraduar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 15 vite burg për veprën penale
Mbeten në burg polici dhe mësuesi që abuzuan me të miturën Gjykata e Apelit e Kosovës i ka lënë në paraburgim Vesel Veslin dhe Shkëlzen Xhekajn, të cilët po dyshohen se kanë abuzu
Kërkohej në të gjithë Europën, arrestohet 51-vjeçari në Berat Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat në vijim të punës kërkimore dhe hetimore për kapjen e personave në kër
Apeli merr vendim për ankesën e Qemajl Mustafës Apeli miraton ankesën e Prokurorisë Speciale në rastin e Qemajl Mustafës dhe 38 të tjerëve. Gjykata e Apelit të Kosov
1 muaj burg për mësuesin që abuzoi me nxënësen në Drenas Mësuesit që akuzohet se ka përdhunuar vajzën nga Drenasi i Kosovës, i është dhënë masa e paraburgimit për një muaj, ndër
Arsimtari drejt burgut, dyshohet se abuzoi me 27 nxënëse Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
U kapën me 5 kg heroinë, gjykata merr vendimin për tre të arrestuarit Gjykata e Durrësit vendosi të lërë në burg tre nga katër personat e arrestuar nën operacionin “Vollga” në Tiranë. Të
Vrau barbarisht djalin e tij, dënohet babai Gjykata Themelore në Gjilan e ka dënuar sot me 25 vjet burg Gani Bërnjashi, për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar. Ra
Policia aksion edhe në fundjavë, arrestohen shtatë persona Shtatë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, ndërsa janë sekuestruar edhe 3 armë zjarri. Policia e Tiranës në
Lidhje intime me një grua në fshat, pse u masakrua 35 vjeçari 35 vjeçari i identifikuar si Arben Gjeçi u vra me sende të forta nga disa persona në fshatin Zall-Bastar në Tiranës.
Nuk pendohet shqiptari që theri bashkëshorten Shqiptari nga Saraji i Shkupit i cili e la të vdekur gruan e tij në Tulino të Austrisë e ka pranuar veprën. 36-vjeçar
Sot dëgjohen dëshmitarët e fundit për dhunën në Kuvend Gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvend, sot vazhdon në Gjykatën Penale me dëgjimin e pesë dëshm
Prokuroria njofton detajet e aksionit në Veri Forcat speciale të Policisë së Kosovës ROSU kanë arrestuar sot në Mitrovicë katër persona, nën dyshimin se janë të përfs
Lëndoi policen pasi e shtyu, këngëtarja shqiptare në Gjykatë Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur aktakuzë ndaj Morena Tarakut për veprën penale "pengimi i personit zyrtar në