999 rezultate për

veprave

Ish-komandoja kërcënon gjyqtarin: Respektoj vetëm Allahun, do jepni llogari Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda e ka cilësuar të ligjshëm arrestimin e ish-komandos Erzen Uka të arrestuar
Zero kriminalitet, ky është qyteti shqiptar ku të gjithë jetojnë në paqe Nëse ka një qytet në Shqipëri ku niveli i kriminalitetit është zero, ai është pikërisht Përmeti. Në raportet e Prokur
I sekustrohet pasuria një tjetër "baroni" të heroinës në Has Gjykata për Krime të Rënda pranoi kërkesën e Prokurorisë për Krime të Rënda duke vendosur masën e sigurimit personal pas
Detaje tronditëse: Mbështetësi i ISIS planifikonte të vriste Ramush Haradinajn Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për Krime të Rënda, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republik
Ky është superspiuni që mashtroi vite me radhë AKI-në (FOTO LAJM) 26-vjeçari nga Prishtina, Edmond Jetullahu dyshohet se tetë vjet më parë përpiloi një dokument të falsifikuar, me të cil
Fillon zgjidhja e veprave penale të montuara Qeveria do të bëjë gjithçka nëpërmjet zgjidhjeve ligjore dhe ligjeve ekzistuese të vejë në dispozicion të gjitha dëshmit
Jepet vendimi nga gjykata për Shefqet Krasniqin Imami Shefqet Krasniqi është liruar nga tri akuzat që ngarkohej. Ndaj imamit Krasniqi rëndonin akuzat për shtytje në
Sadri Ramabaja mbetet në qeli Gjykata e Apelit ka refuzuar ankesën e mbrojtësi Ramiz Kelmendi rreth masës së paraburgimit ndaj aktivisit të VV-së Sad
Gjykata e Apelit vërteton dënimin e të akuzuarve në rastin Badovci Gjykata e Apelit e Kosovës ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore duke vërtetuar kështu dënimet e të akuzuarve në
Identifikohet autori i dyshuar i futbollistit Janushev Një keqkuptim midis dy miqve ka përfunduar me një shkëmbim zjarri në lagjen Aerodrom të Shkupit. Mësohet se Martin J
Prokuroria nuk pajtohet me masën e vendimit për rastin Badovci Prokurorja speciale Drita Hajdari insiston që në rastin Badovci të akuzuarit kryen përgatitje të veprave terroriste e jo
Arrestohen 4 persona të dyshuar për terrorizëm në Kosovë Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda në Policinë e Kosovës, me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, ditën e sot
Selami: S'do më kandidonte kryetari po të kisha probleme, s'jam njeri i llafeve por i veprave (VIDEO) Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shkëlqim Selami edhe më herët ka thënë se nuk ka qenë i dënuar për trafik t
Totozani: Përkushtimi i gjithsecilit duhet të na drejtojë drejt veprave të denja Avokati i Popullit, Igli Totozani, uron të gjithë besimtarët myslimanë Gëzuar Ditën e Fiter Bajramit. “Pas përfundim
Ndahet nga jeta arkitekti i Piramidës Si pasojë e një sëmundje të pashërueshme, ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare arkitekti shqiptar i 400 veprave. Arkite
Tritoli në farmacinë e Tahirit, pushohet çështja për Gjutën dhe Brukën Update-Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pushojë procedimin penal ndaj shtetasve Vladimir Gjuta dhe Baftjar B
Prokuroria kërkon 152 vjet burgim për rekrutuesit e "luftëtarëve të huaj” Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me një total prej 152 vitesh burgim për 9 persona, pjesë e një grupi që rek
"Fajdet", dy të arrestuar në Prishtinë Update - aksionit që ka ndërrmarë Drejtoria për Krime Ekonomike dhe Korrupsion në Policinë e Kosovës, që synon arrestim
Ja pse gjykata e la në burg Armando Prengën Gjykata e Lartë ka zbardhur arsyet se përse ish-deputeti Armando Prenga është lënë në burg. Prenga akuzohet për kryer
Apeli le në paraburgim të arrestuarit e Badovcit Gjykata e Apelit ka vendosur që të lerë në fuqi masën e paraburgimit ndaj pesë personave që u arrestuan dy javë më parë