999 rezultate për

veper

5 vjeçari gjendet i vdekur brënda lavatriçes Një djalë 5-vjeçar humbi jetën në mënyrë tragjike, ai ndodhej brënda në lavatice në kohën kur ajo u vu në punë. Kjo
Promovohet libri "Demografia e Kosovës" i Hivzi Islamit, akademikët e vlerësojnë si vepër kolosale Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës (ASHAK) ka promovuar sot librin “Demografia e Kosovës”, nga autori Hivzi Isl
"U krijua kjo kryevepër", Tayna habit me urimin për veten në ditën e lindje (FOTO LAJM) Reperja e mirënjohur Tayna feston sot 24-vjetorin e lindjes dhe në këtë ditë të veçantë ka shkruar disa fjalë për veten.
Si rallëherë me veshje popullore, fansat fiksohen pas Alesia Bamit: Kryevepër (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur, Alesia Bami, ka publikuar në profilin e saj në “Instagram” një fotografi me të cilën ka marrë menj
Fotografi amerikan publikon prapaskenat, si një foto mund të dal kryevepër (FOTO LAJM) Fotot më të mira në botë kërkojnë punë e palodhur të një stafi relativisht të madh. Jo vetëm fotografi por pas fotove kr
Atentati në Tushemisht, gjykata dënon të arrestuarit për një vepër tjetër penale Gjykata e Pogradecit ka shpallur moskompetencën për arrestimin e Meardi Berberit, Anterio Kaloshit dhe pronarit të grazh
Kryevepër, Calhanoglu realizon supergol (VIDEO) Hakan Calhanoglu ka kaluar në avantazh Milanin ndaj Atalantas me një super supergol në minutën e 14. Turku dërgoi top
Mos e humbisni: Welbeck realizon supergol (VIDEO) Watford po fiton 2-1 në shtëpi ndaj Norwich. Goli i dytë u shënua nga Welbeck që ishte kryevepër. Ky supergol n
Meta kujton Lidhjen Shqiptare të Prizrenit dhe jep një mesazh të fortë Presidenti i vendit, Ilir Meta ka kujtuar sot në 142-vjetorin e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit, duke e quajtur ate një n
Fotografi amerikan publikon prapaskenat, si një foto mund të dal kryevepër (FOTO LAJM) Fotot më të mira në botë kërkojnë punë e palodhur të një stafi relativisht të madh. Jo vetëm fotografi por pas fotove kr
Ngjela: Gjyqtarët e kushtetueses në Kosovë kanë kryer vepër penale Spartak Ngjela Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës i japin të drejtë dekretit të presidentit Thaçi me logjikë
Deri në 5 vite burg, botohen në Fletoren Zyrtare dënimet për Covid dhe dhunë në familje Janë botuar në Fletoren Zyrtare masat e reja për shkelësit e rregullave Botohen në fletoren zyrtare Covid 19 dhe ndryshi
Bllokimi i anijes me mbetje kancerogjene, Blendi Klosi: Pika kulmore! Ditën e djeshme bisnesmeni Zamir Kormuzi u arrestua së bashku me 6 persona të tjerë në Vlorë, për dërgimin nga Italia të
Gasperini i entuziazmuar: Bëmë një kryevepër, mëkat që u dëmtua Gjimshiti Xhanpiero Gasperini përqafon të gjithë që i dilnin përpara, pasi ajo që bëri mbrëmë nuk ishte një vepër e bukur, por një
Ja sa u shit "Mona Liza" false Për një sy të pastërvitur “Mona Liza”, e cila do të shfaqet për ankand në qendrën Sotheby’s javën e ardhshme është e pad
Rama batuta me të burgosurat: Jam si gjysmë prift e gjysmë hoxhë Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me gratë e burgosura, pasi 56 prej tyre përfituan nga amnistia. Gjatë ba
KED i dërgon Kuvendit listën e kandidatëvepër Inspektor i Lartë i Drejtësisë Këshilli i Emërimeve në Drejtësii ka përcjellë Kuvendit të Republikës së Shqipërisë për të ushtruar kompetencën e zgjedh
Rama "ngatërron kekun me byrekun", krahason antishpifjen me ligjet në Gjermani Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar sipas tij ligjin kundër shpifjes, në një kohë kur jashtë Parlamentit gazetarët vijojn
Rudina Hajdari për tërmetin: Shembja e shpejtë e objekteve është vepër penale Deputetja, Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend ku ka folur për tërmetin që lamë pas. “E ndërsa ky vit po
Nuk e dinte, por kjo grua mbante varur në kuzhinë një kryevepër miliona dollarëshe Kryevepra e humbur e shekullit XIII u shit për vlerën 24.2 milion euro, vetëm disa muaj pasi u gjet e varur në kuzhinën