999 rezultate për

ventura

Formacionet zyrtare: Milan - Bologna Milan dhe Bologna përballen sonte me njëra-tjetrën në "San Siro" për javën e 16-të në Serie A Kuqezinjtë kërkojnë fit
Milan rigjen avantazhin, Bonaventura dhuron super asist për Kalinic (VIDEO) Kur dikush është mësuar me 0 pikë,është e lehtë ta lësh aty. Beneventos edhe pse arriti të barazojë sfidën kundër Milani
Nuk kënaqi Italinë por kënaq veten,Ventura bën plazh në dimër (FOTO) Xhampiero Ventura pas shkarkimit nga Kombëtarja italiane është i papunë. Por edhe pse nuk arriti të kënaqë një komë të t
Montella: Janë 2 prej futbollistëve më teknikë që kemi Montella ka disa fjalë të mira për dy nxënësit e tij, Susos dhe Bonaventuran. Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella,
Të dështosh nuk do të thotë se do ngelësh pa punë, Ventura kërkohet në Angli Gian Piero Ventura mund të rikthehet së shpejti në stol. Trajneri, i cili u largua nga Kombëtarja Italiane, pak ditë
Rafinha i vetëdijshëm se aventura e tij tek Bayern duhet të marrë fund, refuzon rinovimin Rafinha mendon seriozisht rikthimin në Brazil. Lojtari i Bayernit të Mynihut, kontrata e të cilit skadon në fund të këti
Arrigo Sacchi mendon se Tavecchio gaboi në emërimin e Venturas Ish-bosi i Italisë Arrigo Sacchi thotë se "arritja mjeshtërore e Carlo Tavecchion mashtroi Antonio Conten në emërimin e
Ventura i bën të gjithë "budallenj": Askush s'ka arritur atë që arrita un Fillimisht premtoi se do të dorëhiqet, më pas e përgënjeshtroi. Por jo vetëm kaq, thotë madje se është trajneri më i mir
Insigne flet për herë të parë pas eliminimit të Italisë dhe lënjes së tij në stol Lorenzo Insigne ka menduar të shuajë polemikat mbi lënien jashtë të tij, nga ana e trajnerit Ventura, në sfidën e djeshm
Italia shton në listë edhe këtë trajner nëse Ventura largohet Bosi i Juventusit, Max Allegri thuhet se është në "ploe-position" për të zëvendësuar Giampiero Ventura nëse Italia nuk a
Tek cili futbollist duhet të shpresojë Itallia nëse dëshiron Botërorin? Kombëtarja italiane duhet t’i tregojë botës së futbollit se jo rastësisht ka mbi super katër Kupa Bote. Ndaj Suedisë në
Ventura këtë herë e lë mënjanë kritikën ndaj arbitrit dhe kërkon përmbysjen ndaj Suedisë Trajneri i kombëtares italiane, Gian Piero Ventura u paraqit i qetë në konferencën për shtyp, para sfidës së kthimit nda
Ançelotti bëhet gati për Italinë, Ventura shijon ditët e fundit Gian Piero Ventura nuk gëzon më mbështetjen e opinionit sportive, por edhe drejtuesve të Federatës së Futbollit, në Ital
Rrezikon Botërorin dhe as Verratin nuk do e ketë, ja si mund të jetë formacioni i Italisë kundër Suedisë Nuk pritet të ketë ndryshime në rreshtimin e Përfaqësueses së Italisë, në ndeshjen e kthimit play – off me Suedinë, që d
Italia ndryshon taktikat kundër Suedisë, Ventura po përgatit formacionin e duhur kundër vikingëve Me pezullimin e Marco Verratit, Italia mund të ndryshojë skemën nga 4-4-2 në 4-2-3-1 në ndeshjen e dytë të "play-off"-it
Italia rrezikon botërorin, Ventura pankinën Italia ka tre ditë për të shpëtuar prestigjin, ndërsa trajneri i saj, Giampiero Ventura 90 minuta për të shpëtuar stolin
Ventura shprehet i trishtuar për humbjen ndaj Suedisë, optimist për kualifikimin Trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura është shfaqur i mërzitur pas humbjes me Suedinë, veçanërisht për mënyrën se si er
Ventura tregon respekt për Suedinë dhe i tregon atë që do shkojë në Rusi Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura ka dalë në konferencën e zakonshme për shtyp para sfidës ndaj Suedisë, e vlefshme
Lutej që të ftohej nga Kombëtarja, sapo ia arriti dëmtohet Lajm i keq për Kombëtaren Italiane në prag të përballjes së parë me Suedinë në play – off-in e Botërorit. Simone Zaza, t
Krahasimi i deklaratave: Si u zbyth Rama nga aventura e sahateve për puset familjare (VIDEO) Kryeministri Edi Rama nuk e kishte menduar se vendimi për t'u vendosur sahate të 25 000 puseve që ndodhen në të gjithë v