999 rezultate për

venezuelĂ

Venezuela në prag të Luftës Civile, rriten tensionet SHBA-Rusi Mijëra marshues protestuan në Venezuelë të mërkurën, në përpjekje për të detyruar presidentin socialist Nicolas Maduro t
Trump: Rusia duhet të largohet nga Venezuela Presidenti amerikan, Donald Trump i kërkoi sot Rusisë që të largohet nga Venezuela pas dërgimit nga Moska në Karakas të
Venezuela shumë pranë luftës Një kamioni në kolonën që po tentonte të dërgonte ndihma humanitare në Venezuelë nga Kolumbia i është vënë flaka të shtu
Dy të vrarë, Venezuela mbyll kufirin me Brazilin dhe Kolumbinë Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit,
Venezuela po vuan nga uria ndërsa vajza e Maduros shijon pasurinë (FOTO LAJM) Venezuela është kthyer në kryelajm për mediat botërore, për shkak të trazirave. Por, ndërkohë që vendi vuan, fëmijët e f
Lidhjet e ngushta me Iranin, Erdogani paralajmërohet të mos blejë arin e Maduros Qeveria turke paralajmërohet që të mos blejë ar nga Venezuela me dyshimin se ai mund të përfundojë në Iran, gjë që do të
Kush është 40-vjeçarja shqiptare mes 25 të arrestuarve në Itali Elisabeta Kotja 40 vjeç, e kosideruar një trafikante droge e nivelit të lartë është një nga 25 të arrestuarit e policisë
Në prag të luftës, SHBA heqin stafin nga Venezuela Departamenti i Shtetit e ka tërhequr stafin qeveritar nga Venezuela dhe u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që gjende
Amerikanët largohen nga Venezuela, Maduro mund të godasë popullin e tij Departamenti i Shtetit e ka tërhequr stafin qeveritar nga Venezuela dhe u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që gjende
Venezuela: Pse ndodhi kolapsi? Presidenti venezuelian Nicolas Maduro të mërkurën i dha diplomatëve amerikanë 72 orë për t’u larguar nga vendi në përgji
Venezuela afron Luftën e Tretë Botërore, si po ndahen dy kampe Protestat e nisura në Venezuelë nga populli dhe opozita kundër diktatorit Nicolas Maduro kanë shkaktuar tensione edhe te
Rriten tensionet, SHBA dhe Venezuela pranë luftës Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro i është përgjigjur vendimit të SHBA-së për të njohur zyrtarisht si president të
I riu nga Venezuela arrestohet në Gjirokastër për trafik droge Nga Venezuela për të kultivuar drogë në Gjirokastër. Policia lokale ka arrestuar dy persona, të dyshuar për kultivimin d
Akuza për favore seksuale dhe korrupison, pezullohet konkursi i Miss-it Konkursi për Miss Venezuela është pezulluar pas publikimit në rrjetet sociale të akuzave për favore seksuale dhe korrups
I presin veshët dhe qafën, 13-vjeçari ekzekutohet nga banda e pamëshirshme (FOTO LAJM) Ky është momenti i tmerrshëm kur një djalë i ri nga Venezuela torturohet para se të ekzekutohet nga një nga bandat e pam
Venezuela sjell kriptovalutën Petro e cila do të mbulohet me naftë të papërpunuar Me 20 Shkurt do të filloj para-shitja e kripto-valutës e cila pritët ta ndihmoj Venezuelën në kapërcimin e vështirësive
Venezuela e quan brutal paralajmërimin e Trumpit për sanksione ekonomike Qeveria e Venezuelës ka reaguar ndaj kërcënimeve, sipas saj “brutale dhe imperialiste” të paraqitura nga Presidenti i Sh
Venezuela në prag të luftës civile, aktivistët plagosin deputetët (FOTO LAJM) Qindra aktivistë pro-qeveritar kanë sulmuar sot Asamblenë Kombëtare të Venezuelës, duke lënë të plagosur disa deputetë d
"Venezuela, kërkesë për ekstradimin e vëllait të Fatmir Xhafajt" PD ka hedhur sot akuza mbi kreun e qeverisë, se një nga arsyet madhore pse e donte deputetin Fatmir Xhafa në krye të Ref
Deda: Suspendimi i opozitës, fundi i Qeverisë Mustafa-Thaçi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Ilir Deda nëpërmjet një postimi në Facebook e ka quajtur suspendimin e opozitës si susp