999 rezultate për

venecias

Venecia "rrëzon" qeverinë për ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor: Komisioni i Venecias ka dorëzuar Opinionin paraprak për ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor, ku theksohet se
8 eurodeputetë "shuplakë" Ramës për Kodin Zgjedhor: Jemi të tronditur! Grupi i Partive Popullore Evropiane, grupimi më i madh politik në Parlamentin Evropian i drejtohet me një letër kryemini
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Metës Komisioni i Venecias i është përgjigjur Presidentit Meta, i cili ditën e djeshme iu drejtua institucionit ndërkombëtar m
Zëdhënësja e KE mesazh të qartë: Maxhoranca të presë “Venecian” për Kodin Zgjedhor Zëdhënësja e KE-së, Ana Pisonero-Hernandez është shprehur se beson se Komisioni i Venecias do t’i japë palëve politike n
Kodi Zgjedhor, Meta i nis shkresë Kuvendit Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë zyrtare Kuvendit, ku i kërkon që të shtyjë rivotimin e Kodit Zgjedhor, deri
Eurodeputeti i del në krah Metës: Rama të presë Komisionin e Venecias Eurodeputeti David Lega ka mbështetur idenë e paraqitur ditën e sotme nga Oliver Varhelyi me anë të një postimi në Twitt
Meta çoi Kodin Zgjedhor në Venecia, reagon Rama: Ekstremist kundër Parlamentit Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dërgimit të çështjes së Kodit të Ri Zgjedhor nga ana e presidentit Meta në Komision
Meta e çoi Kodin e ri Zgjedhor në Venecia, vjen reagimi nga BE Eurokomisioneri për zgjerimin Oliver Varlehyi ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për ta çuar Kodin Zgjedhor në
Meta i drejtohet Komisionit të Venecias: Ja pse ktheva në Kuvend Kodin Zgjedhor Kreu i shtetit Ilir Meta ka dhënë detaje përmes një konference për lidhur me vendimin e tij për të kthyer për rishqyrtim
Rama flet për shkarkimin e Presidentit: Nishani ishte si George Washington para Metës Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ka thënë se raporti i Komisionit Hetimor nuk rekom
KED ngre grupin e punës pas rekomandimeve të Komisionit të Venecias Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), me pjesëmarrjen e anëtarëve të tij dhe të anëtarëve zëvendësues, Avokatit të Pop
Komisioni i Venecias mbi Shqipërinë: Nuk ka vend për interpretime! Komisioni i Venecias e dha opinionin për Gjykatën Kushtetuese. Do të hapë ai më në fund rrugën e dialogut në Shqipëri? A
Ambasadorja amerikane takon Ruçin, çfarë po diskutohet Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme po zhvillon një takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin në Kryesi pas op
SHBA nuk u ndahet politikanëve shqiptarë: Të përgjigjen përballë korrupsionit! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar qëndrimin e saj në sinkron me atë të Komisionit t
Opinioni i Komisionit të Venecias për Shqipërinë-Zgjedhjet, Kushtetuesja, Media Prof. Lisen Bashkurti Shqipëria po përjeton një krizë të thellë dhe komplekse. Tanimë kjo krizë është konstatuar qart
Komisioni i Venecias kritikoi "Antishpifjen", reagon Rama: Do i adresojmë në Kuvend Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas daljes së opinionit të Komisionit të Vene
Komisioni i Venecias "shuplakë" Ramës, rrëzon paketën "Anti-Shpifje" Paketa Anti-shpifje ka shkaktuar kritika të mëdha në vend për shkak të përmbajtjes së saj. Pavarësisht kritikave, ma
Emërimet në Kushtetuese, Zëri i Amerikës: Venecia i jep të drejtë Metës Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ili
A do të përfshihet Komisioni i Venecias në "betejën" e Vetëvendosjes me Gjykatën Kushtetuese? Verdikti i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që i jep të drejtë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në vendimin e dekreti
"Meta ka zbatuar Kushtetutën", Presidenca reagon pas raportit të Venecias Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar sot me një postim në rrjetin social Facebook pas publikimit të raportit