999 rezultate për

venecia

Komisioni i Venecias "shuplakë" Ramës, rrëzon paketën "Anti-Shpifje" Paketa Anti-shpifje ka shkaktuar kritika të mëdha në vend për shkak të përmbajtjes së saj. Pavarësisht kritikave, ma
Ngjela hedh akuzën e fortë: Berisha, Basha dhe Meta janë përgjuar duke prishur reformën Në draftin e tij përfundimtar, Komisioni i Venecias i dha të drejtë Presidentit Meta në lidhje me qëndrimin që ai mbajti
Emërimet në Kushtetuese, Zëri i Amerikës: Venecia i jep të drejtë Metës Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ili
A do të përfshihet Komisioni i Venecias në "betejën" e Vetëvendosjes me Gjykatën Kushtetuese? Verdikti i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që i jep të drejtë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në vendimin e dekreti
"Meta ka zbatuar Kushtetutën", Presidenca reagon pas raportit të Venecias Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar sot me një postim në rrjetin social Facebook pas publikimit të raportit
Albin Kurti i nis kërkesë për opinion Komisionit të Venecias Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, më 1 maj, ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venecias, lidhur
Meta nga Shkodra: Kushtetuta është shkruar nga Venecia Presidenti Ilir Meta tha se nuk mund të komentojë mbi raportin paraprak të Komisionit të Venecias për çështjen e emërimi
A ka tentativa për dialog nga mazhoranca? Meta flet nga Shkodra Pas publikimit tw raportit tw Venecias, Meta ka komentuar nga Shkodra. Meta tha se Venecia e ka shkruajtur Kushtetutë
Draft-opinioni i Komisionit të Venecias, reagon Ambasada Amerikane Ambasada Amerikane ka reaguar pas publikimit të një pjese të raportit të Komisionit të Venecias, ku thuhet se Presidenti
Venecia: Meta nuk shkarkohet, ligji për ndryshimin e betimit te Presidenti është antikushtetues Në fundjavë pritet të mbërrijë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Por p
Komisioni i Venecias anulon vizitën në Tiranë, shkak frika nga koronavirusi Komisioni i Venecias ka anuluar sesionin e 20-21 marsit, në Shqipëri. Mwsohet se shkak për anulimin e vizitës është kërc
Takimi me delegacionin e Venecias, Basha paralajmëron mazhorancën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe përfaqësues të tjerë të opozitës kanë zhvilluar mëngjesin e sotëm një t
Meta takohet me delegacionin e Venecias: Kemi probleme me korrupsionin dhe krimin e organizuar Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar ditën e sotme me delegacionin e Komisionit të Venecia në lidhje me emërim
Anti-shpifja, delegacioni nga Venecia zbarkon në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venecias do të vijë ditën e sotme në Tiranë në lidhje me paketën Antishpifje. Kjo e fu
Komisioni i Venecias shumë shpejt vizitë 3 ditore në Tiranë Delegacioni i Komisionit të Venecias pritet që të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë më datën 9 deri më datën 12 shk
Zbythet Rama, Balla njofton tërheqjen nga ligjet "anti-shpifje" Balla ka deklaruar në Kuvend se do të shtyhet shqyrtimi i dekretit të Presidentit. Kjo pasi ata kanë vendosur të pres
Paketa anti shpifje në Komisionin e Venecias, Basha: Provë që cënohet fjala e lirë Kryetari i Partisw Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Par
Zgjedhja e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, Meta shtron kërkesën për Komisionin e Venecias Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar Komisionit të Venecias, lidhur me shkeljet kushtetuese për zgjedhjen
Dy muaj nën ujë, thahet Venecia (FOTO LAJM) Baticat e ulëta pothuajse kanë tharë kanalet e Venecias, vetëm dy muaj pasi reshjet e mëdha patën vërshuar këtë qytet it
Mazhoranca kërkon shkarkimin e Presidentit, zbardhen pyetjet finale Kuvendi i ka dërguar Komisionit të Venecia për hetimin e presidentit të Republikës Ilir Meta dhe emërimin e 2 anëtarëve