999 rezultate për

venecia

Pas përmbytjeve katastrofike, "thahet" Venecia (VIDEO) Një baticë e jashtëzakonshme bëri që kanalet e famshme të Venecias pothuajse të thahen plotësisht me nivelet e ujit arri
Venecia "rrëzon" qeverinë për ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor: Komisioni i Venecias ka dorëzuar Opinionin paraprak për ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor, ku theksohet se
8 eurodeputetë "shuplakë" Ramës për Kodin Zgjedhor: Jemi të tronditur! Grupi i Partive Popullore Evropiane, grupimi më i madh politik në Parlamentin Evropian i drejtohet me një letër kryemini
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Metës Komisioni i Venecias i është përgjigjur Presidentit Meta, i cili ditën e djeshme iu drejtua institucionit ndërkombëtar m
Zëdhënësja e KE mesazh të qartë: Maxhoranca të presë “Venecian” për Kodin Zgjedhor Zëdhënësja e KE-së, Ana Pisonero-Hernandez është shprehur se beson se Komisioni i Venecias do t’i japë palëve politike n
Kodi Zgjedhor, Meta i nis shkresë Kuvendit Presidenti Ilir Meta i ka nisur një shkresë zyrtare Kuvendit, ku i kërkon që të shtyjë rivotimin e Kodit Zgjedhor, deri
Eurodeputeti i del në krah Metës: Rama të presë Komisionin e Venecias Eurodeputeti David Lega ka mbështetur idenë e paraqitur ditën e sotme nga Oliver Varhelyi me anë të një postimi në Twitt
Meta çoi Kodin Zgjedhor në Venecia, reagon Rama: Ekstremist kundër Parlamentit Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dërgimit të çështjes së Kodit të Ri Zgjedhor nga ana e presidentit Meta në Komision
Meta e çoi Kodin e ri Zgjedhor në Venecia, vjen reagimi nga BE Eurokomisioneri për zgjerimin Oliver Varlehyi ka reaguar pas vendimit të presidentit Meta për ta çuar Kodin Zgjedhor në
Meta i drejtohet Komisionit të Venecias: Ja pse ktheva në Kuvend Kodin Zgjedhor Kreu i shtetit Ilir Meta ka dhënë detaje përmes një konference për lidhur me vendimin e tij për të kthyer për rishqyrtim
Shqiptarja rrëmben vëmendjen në Festivalin e Filmit në Venecia! Pavarësisht vështirësive të këtij viti, Venecia ia doli të priste yjet për Festivalin e 77 Ndërkombëtar të Filmit. Event
Georgina "gabon" njësoj si Arbana Osmani, moderatorja: Tani ndihem më mirë (FOTO LAJM) Partnerja e yllit të futbollit Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez, shkëlqeu me dy paraqitje të ndryshme në festivalin
Rama flet për shkarkimin e Presidentit: Nishani ishte si George Washington para Metës Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në seancën e sotme plenare, ka thënë se raporti i Komisionit Hetimor nuk rekom
KED ngre grupin e punës pas rekomandimeve të Komisionit të Venecias Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), me pjesëmarrjen e anëtarëve të tij dhe të anëtarëve zëvendësues, Avokatit të Pop
Komisioni i Venecias mbi Shqipërinë: Nuk ka vend për interpretime! Komisioni i Venecias e dha opinionin për Gjykatën Kushtetuese. Do të hapë ai më në fund rrugën e dialogut në Shqipëri? A
Ambasadorja amerikane takon Ruçin, çfarë po diskutohet Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme po zhvillon një takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin në Kryesi pas op
SHBA nuk u ndahet politikanëve shqiptarë: Të përgjigjen përballë korrupsionit! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar qëndrimin e saj në sinkron me atë të Komisionit t
Opinioni i Komisionit të Venecias për Shqipërinë-Zgjedhjet, Kushtetuesja, Media Prof. Lisen Bashkurti Shqipëria po përjeton një krizë të thellë dhe komplekse. Tanimë kjo krizë është konstatuar qart
Ilir Meta publikon pikat kryesore ku "Venecia" i dha të drejtë Presidenti Ilir Meta në një konferencë te mbajtur sot për mediat ka folur rreth rëndësisë që kanë ditët që kanë kaluar
Shuplakë Ramës! Venecia i jep të drejtë Metës për emërimet në Gjykatën Kushtetuese Komisioni i Venecias konstaton se Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vepruar drejt kur ka pezulluar procedurën e emër