999 rezultate për

vendvotimeve

KQZ: Procesi i rinumërimit mund të përmbyllet të dielën omisioni Qendror Zgjedhor ka bërë thënë se rinumërimi i mbi 1400 vendvotimeve mund të përfundojë më herët se sa që ishte
Rinumërohen 26% e votave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri më tani janë rinumëruar 65 vendvotime, të votave të zgjedhjeve të 6 t
Nisi mbrëmë, rinumërimi i votave në Kosovë pritet të përfundojë brenda tre javësh Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë ka nisur mbrëmë rinumërimi i votave të 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhë
Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë, Nisma nuk e kalon pragun Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfund
DnV publikon rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit
Shkojnë në rinumërim edhe 530 vendvotime Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e Qendrës për Numërim dhe Rezultate për rinumërim të v
DnV publikon rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit
Sot pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të përfundojë sot rinumërimin e 314 vendvotimeve. Këtë e ka bërë të ditur për Tele
KQZ rinumëron 95 kuti E plotësuar: Burim Ahmetaj nga QNR ka thënë se është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve. Deri në ditën e djeshm
Petrele ankohet për numrin e lartë të fletvotimeve të pavlefshme Shefi i Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të Bashkimit Evropian, Alojz Peterle tha se zgjedhjet ishin me një konkurren
Këta kandidat për kryetar kanë marrë më pak se 100 vota Kandidati i pavarur për Lipjanin, Ylber Islami, është pretendenti për kryetar komune në Kosovë që ka grumbulluar më së p
Reagon AAK-ja për vonesën e hapjes së vendvotimeve në Deçan Dega e AAK-së në Deçan ka reaguar për vonesat e fillimit të procesit të votimit. Sekretari i përgjithshëm i AAK-së H
KQZ merr vendim për rinumërim të 23 vendvotimeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për të rinumëruar 23 vendvotime për të cilat ka vendosur Paneli Zgjedhor për
Shihni sa përqind e qytetarëve kanë votuar deri tani Sipas rezultateve të dala nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, numri i përgjithshëm i vendvotimeve është 2 mijë e 490, nd
Ja harta e vendvotimeve në Maqedoni Kjo është harta e vendvotimeve për zgjedhjet e parakohshme që po mbahen në Maqedoni. Njësia e Parë Zgjedhore përfshi
Kërkohet arrestimi i Bill Clinton Me mijëra njerëz po bëjnë thirrje për arrestimin e Bill Clinton, pasi ish-Presidenti i SHBA-ve thuhet se, ka bërë fushat
Sot rinumërohen 439 qendra votimi Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i mbi 22 mijë votave me kusht. Ndërkohë, gjatë ditës së
Nisin konsultimet për qeveri teknike në Kosovë Liderët e partive politike kanë nisur konsultimet për një formulë që do ta nxjerrë vendin nga kriza dhe do ta bënte të p
MOST: Parregullsi në hapjen e vendvotimeve Asociacioni qytetar MOST njofton se të gjitha vendvotimet janë hapur, por gjithashtu informojnë se janë vërejtur disa pa
Mbyllen shumica e vendvotimeve, pas pak fillon numërimi Shumica e vendvotimeve janë mbyllur me mbarimin e kohës së rregullt për të votuar, që është ora 19:00. Sipas burimeve