999 rezultate për

vendvotimet

KQZ: Mbyllen vendvotimet, nis numërimi i votave! Sot qytetarët e vendit kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre. Në një konferencë për
Daka: Të gjitha vendvotimet u hapën në orën 7 Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka përmes një konference për media ka njoftuar se të gjitha qendrat e votimit dhe vendvoti
MOST: Vendvotimet janë hapur me kohë, nuk ka parregullsi Të gjithë vendvotimet në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale ku zgjidhen kryetarët e komunave janë hapur në kohë, votimi
Daka: Vetëm në një qendër të Mitrovicës ka dalë problem Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka mbajtur konferencën e parë për media sot pas hapjes së vendvotimeve. Ajo ka thënë
Daka: Të gjitha vendvotimet në Kosovë kanë filluar me kohë Kryesuesja e KQZ-së, Valdete Daka nw konferencwn e parw tw mbajtur nw lidhje me zgjedhjet ka njoftuar se të gjitha qendr
Hapen qendrat e votimit në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër Me kohë janë hapur vendvotiemt në Kumanovë, Likovë dhe Nagoriçan të Vjetër. Në Kumanovë të gjitha 167 vendvotimet janë h
Filloi procesi zgjedhor në komunat Ohër, Strugë dhe Debërcë Procesi zgjedhor në Zgjedhjet e sotme lokale në komunat Ohër, Strugë dhe Debërcë po zhvillohet pa ndërprerë dhe në atmos
Pakësohen vendvotimet në Kërçovë Shpërngulja e përshpejtuar e banorëve nga mjediset rurale në Komunën e Kërçovës reflektohet edhe mbi numrin e vendvotime
Në Istog vendvotimet janë pa drita Në Qytetin i Istogut shumica e vendvotimeve kanë 24 orë pa energji elektrike. Mësohet se shkak janë bërë kushtet e
Kosova, gati për zgjedhje të standarteve europiane Rreth 1.7 milionë qytetarë të Kosovës do tu drejtohen nesër kutive të votimit për të zgjedhur partinë që duan ti qeveris
Strugë, të gjitha vendvotimet nisin procesin në kohë Të gjitha vendvotimet në Strugë janë hapur në kohë në orën 7:00 të mëngjesit për Zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Janë hapur të gjitha vendvotimet në Mogillë dhe Novaci Qytetarët e komunave Mogillë dhe Novaci, në orën 7:00 të mëngjesit, ka filluar nnormalisht procesin e votimit për të zg
Mbyllen vendvotimet! Në orën 19:00, në të gjithë Maqedoninë janë mbyllur shumica e vendvotimeve, ndërsa votimet kanë vazhduar edhe për disa m
OSBE: Në Kosovë fitoi e drejta për të zgjedhur Zgjedhjet komunale në Kosovë vazhdojnë të komentohen nga ndërkombëtarët. Nikola Gaon zëdhënësi i OSBE-së në Kosovë, flet
Thaçi: Ata që prishën vendvotimet, para ligjit Pjesëmarrja e serbëve në zgjedhje në veriun e vendit legjitimon marrëveshjen e arritur në Bruksel mes Kosovës dhe Serbi
Jaksic: Serbia shkatërroi qendrat e votimit Mbahet konferenca e serbëve që më parë kishin bojkotuar zgjedhjet, ku morën pjesë Nebojsa Minic, Dragisa Minic dhe Dragi
Mbyllen të gjitha vendvotimet në Kosovë Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Kosovë. Edhe pse vendvotimet duhet të mbyllehsin në orën 19:00, në vendet që ka pa
Sulme të reja, mbyllen vendvotimet edhe në Zveçan dhe Zubin Potok UPDATE - Pas sulmit mbi qendrën e votimit në shkollën Sveti Sava në Mitrovicë dhe tërheqjes së vëzhguesve të OSBE-së shk
Hapen vendvotimet, në Veri thirrje për bojkot UPDATE - Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës në veri, Besim Hoti, tha për Radion Evropa e Lirë se gjendja e siguris
KSHZ infromon mbi pjesëmarrjen në zgjedhje Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka njoftuar mbi daljen e votuesve në vendvotimet ku po rivotohet në komunat Qendër, Strugë