999 rezultate për

vendvotime

KQZ-ja pranon edhe 392 pako me fletëvotime nga diaspora Pas gati dy muajsh, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar edhe 392 pako fletëvotime nga diaspora. Zëdhënësi i Kom
KQZ: Procesi i rinumërimit mund të përmbyllet të dielën omisioni Qendror Zgjedhor ka bërë thënë se rinumërimi i mbi 1400 vendvotimeve mund të përfundojë më herët se sa që ishte
Rinumërohen 26% e votave Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri më tani janë rinumëruar 65 vendvotime, të votave të zgjedhjeve të 6 t
Nisi mbrëmë, rinumërimi i votave në Kosovë pritet të përfundojë brenda tre javësh Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë ka nisur mbrëmë rinumërimi i votave të 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhë
Anulohen votat serbe me postë, rinumërim rreth 1500 vendvotime Të hënën, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, vendosi të anulojë votat e dërguara me postë nga Serbia si dhe të
Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Kosovë, Nisma nuk e kalon pragun Komisioni Qendror Zgjedhor ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit. Sipas rezultateve përfund
DnV publikon rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit
Rinumërohen më shumë se gjysma e votave Rinumërimi i votave po vazhdon. Deri në këto momente janë rinumëruar 310 vendvotime. Këtë e ka konfirmuar Vlmir El
Shkojnë në rinumërim edhe 530 vendvotime Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të vendosë sot për kërkesën e Qendrës për Numërim dhe Rezultate për rinumërim të v
DnV publikon rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet preliminare për 95% e të gjitha vendvotimeve në Kosovë. Sipas raportimit
Sot pritet të përfundojë rinumërimi i 314 vendvotimeve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të përfundojë sot rinumërimin e 314 vendvotimeve. Këtë e ka bërë të ditur për Tele
KQZ rinumëron 95 kuti E plotësuar: Burim Ahmetaj nga QNR ka thënë se është duke vazhduar rinumërimi i vendvotimeve. Deri në ditën e djeshm
Nis sot rinumërimi i votave në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e mbajtur dje, mori vendim që të rinumërohen 313 vendvotime. 10 vendvotim
KQZ: Mbyllen vendvotimet, nis numërimi i votave! Sot qytetarët e vendit kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre. Në një konferencë për
Kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 15:00 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 15:00 drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzu
Petrele ankohet për numrin e lartë të fletvotimeve të pavlefshme Shefi i Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të Bashkimit Evropian, Alojz Peterle tha se zgjedhjet ishin me një konkurren
Daka: Të gjitha vendvotimet u hapën në orën 7 Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka përmes një konference për media ka njoftuar se të gjitha qendrat e votimit dhe vendvoti
ASH ankimoi votimet në Strugë, shpresë për rikthim të rezultatit Në këto tre vendvotime, Aleanca me Besë në Strugë ka ankimuar rezultatet pranë KSHZ-së. Dallimi mes Merkos dhe Selës
Këto qendra votimi mund t'i kthejnë fitoren në Strugë Ziadin Selës Në këto tre vendvotime, Aleanca me Besë në Strugë ka ankimuar rezultatet. Dallimi mes Merkos dhe Selës në këto vendvo
Në Tetovë rrezikon të ndërpritet procesi në disa vendvotime Në Tetovë rrezikon të ndërpritet procesi i votimit në disa qendra votimi, pasi në Malësinë e Sharrit prej 40 minutash di