999 rezultate për

vendosura

Lali Eri rriti biletën, Gjiknuri kërkon abone me foto, por urbanët e Tiranës mbeten një tmerr i vërtetë Rritja e çmimit të biletës së urbaneve me 10 lekë prej dy vite e gjysmë, nuk e ka bërë më të lehtë udhëtimin e qytetarëv
Nimic: Bisedimet vazhdojnë, palët janë të vendosura për zgjidhje Ndërmjetësuesi i OKB-a për çështjen e emrit, Metju Nimic, pas bisedimeve me shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqi
Qytetarët acarohen nga letrat me ngjitës e vendosura nga VV në makinat e tyre (FOTO) Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur që të bëjë fushatë në mënyra të tillë që mesa duket po rezulton të jetë acaruese për qy
Statistikat dhe rekordet e vendosura nga Icardi pas ndeshjes kundër Milanit (FOTO/VIDEO) Interi fitoi ndaj Milanit me rezultat 3-2 në Serie A. Më meritori për këtë ishte Mauro Icardi me het-trikun e tij n
Braçe shpërthen ndaj Dukës dhe Gjicit: Ndeshje të paravendosura! Deputeti Erion Braçe ka shpërthyer ndaj presidentit të FSHF-së, Armando Duka dhe Gjicit të Kukësit. Politikani i njohur
Protestuesit heqin tendat e vendosura para Kuvendit të Maqedonisë Tendat e vendosura para Kuvendit një natë më parë janë larguar nga vetë protestuesit. Largimi i tendave është bërë n
LDK-ja dhe VV-ja të pavendosura për ushtrinë? Partia që e udhëheq Qeverinë dhe subjekti më i madh opozitar ende nuk kanë vendosur nëse do ta përkrahin apo jo projektl
Sela: Partitë shqiptare, të vendosura për të mos hequr dorë nga Platforma Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela dhe Sekretari Gjeneral Arben Taravari në takimin me të dërguarin special gjerman Kris
Aleanca dhe Besa, ende të pavendosura për pjesëmarrje në qeverinë e ardhshme Lëvizja Besa dhe “Aleanca Për Shqiptarët” nuk kanë vendosur ende nëse do të jenë pjesë e qeverisë me LSDM-së. Zëdhën
Avioni i Kardashianëve nuk i shpëton kontrolleve të reja të vendosura nga Trump Pas udhëtimit 4-ditor në Kosta Rika, Avioni privat i Kim Kardashian është kontrolluar nga autoritetet amerikane të emig
Skënderbeu “sulmon” Partizanin për biletat: Më shtrenjtë se në Europë (FOTO LAJM) Klubi i Skënderbeut përmes një reagimi në faqen zyrtare në Facebook ka kontestar çmimet e biletave të vendosura nga klub
Aksident në Durrës, makina përplas një kalimtar Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e ditës së sotme në qytetin e Durrësit. Nga burimet e policisë bëhet
Kush do të dëshironte një shëtitje në "dërrasën lundruese"? (FOTO LAJM) Lugina në Hubei, që ndodhet në pjesën qendrore të Kinës, është një ndër luginat më të veccanta në botë. Lë lumin e kësaj
Rrëqebulli kapet në bjeshkët e Rugovës Kamerat kurth në Bjeshkët e Rugovës kanë kapur një krijesë të rrallë dhe në zhdukje. Bëhet fjalë më Rrëqebullin Ballkani
Veliaj heq dorë nga 10-fishimi i taksave për bizneset Bashkia e Tiranës mesa duket është tërhequr nga 10-fishimi i taksave, e kjo pas protestës së bizneseve. Pas një debat
Minoritetet të pavendosura për Thaçin president! Hashim Thaçi ende nuk mund të llogarisë në votat e të gjithë deputetëve të partive të minoriteteve në Kuvendin e Kosovës
Bashkia nuk ndalet, 46 gjoba për shërbimin në transportin urban Agjencia e Mbrojtjes së Konsumatorit ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme kontrollin e linjave të transportit urban, për
Tifozët hapin me dhunë portën në stadiumin e Prishtinës (VIDEO) Tifozët kanë thyer një hyrje të stadiumit dhe kanë hyrë me forcë për të ndjekur kuqezinjtë tanë dhe Kosovën. Interesi
10 shtëpitë më të veçanta të yjeve të Premier League (FOTO LAJM) Ata janë ndër futbollistët më të paguar në premier league dhe kanë luksin që të plotëso janë të gjitha dëshirat e tyre.
Hahn i shqetësuar: Partitë politike po kapërcejnë afatet e vendosura Komisioneri Johannes Hahn është i shqetësuar nga mossuksesi i katër partive kryesore politike në Maqedoni për të arritur