999 rezultate për

vendosmeri

Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin hi
Basha: Protestën e rradhës e vendos populli Kreu i Opozitës Lulzim Basha doli me sytë e skuqur nga gazi lotsjellës para mbështetësve të tij që u mblodhën në selinë
Protesta drejt mbylljes, ndiqni LIVE fjalimin e Lulzim Bashës (VIDEO) Duket se protesta e sotme e thirrur nga opozita do të mbyllet. Kreu i demokrateve ka terhequr protestuesit tek Selia
Edhe Italia paralajmëron Bashën: Nuk tolerojmë dhunën Edhe ambasada Italiane në Tiranë paralajmëron opozitën se cdo formë e dhunshme nesër në tubim para parlamentit do të dën
Capello tegon se cila skuadër do e fitoj derbin sonte Fabio Capello ka parashikuar se “vendosmëria dhe motivimi” do të jetë vendimtar në derbin e madh lokal italian, Inter -
Çipras: Jemi të vendosur për emrin Për herë të parë Greqia me kaq vendosmëri përpiqet që ta zgjidh çështjen e emrit Maqedoni – Greqi dhe të gjejë një zgjid
Tottenham nxjerr në shitje Dembelen Sipas The Mirror, Tottenhami ka nxjerrë në shitje mesfushorin Mousa Dembele. 30-vjeçari nuk ka negociuar për një kont
Zv.ministri i Haradinajt e cilëson puç rrëmbimin e mësuesve turq në Kosovë Zëvendësministri i Ministrisë së Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, e ka quajtur puç vendimin për arrestimin
Presidenti Trump, mesazh vendosmërie në Korenë e Jugut Presidenti amerikan, Donald Trump u rezervua të martën duke mos folur me termat e forta që ka përdorur në të kaluarën në
Momente prekëse, vogëlushi pa këmbë e duar ngjit shkallët me vendosmëri (VIDEO) Një fëmijë i lindur pa këmbë apo duar ka shkrirë zemrat në mediat sociale duke i bërë të gjithë për vete, shkruan albeu.
PSG acarohet me pa vendosmërinë e Neymarit PSG i ka lëshuar një ultimatum Neymarit. PSG është i mërzitur me lëkundjen e brazilianit i cili akoma nuk e ka konfi
Sulmet në Turqi/ Erdogan: Me vendosmëri kundër terrorizmit Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha të premten, se sulmi në selinë e policisë në juglindje të T
Haradinaj: Sot u dëshmua se Kosova ka shpirt dhe zemër Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, për protestën që u zhvillua sot në Prishtinë iu drejtua q
Haradinaj: Eksplozivi nuk e ndal orientimin perëndimor të Kosovës Pas lajmit se Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona ne Fushë Kosovë dhe ka konfiskuar mbi 12 kilogramë eksploziv, ka
Grubi: Nevojitet guxim dhe vendosmëri nga partitë politike Sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, Deputeti i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Artan Grubi, ka pritur Amba
Demaçi: Serbia nuk ka cofë, të punojmë për kombin Veprimtari Adem Demaçi gjatë Akademisë Përkujtimore kushtuar gjeneral Xheladin Gashit është shprehur se në qoftë se kund
Erion Braçe vlerëson Berishën vendosmërinë Deputeti socialist, Erion Braçe, i ftuar në emisionin “Jamais Vu” të Mustafa Nanos në Oranews është prononcuar për çësht
Kur ka vendosmëri policia funksionon si skuadër Nga Gjirokastra ku zhvilloi takim me efektivat e policisë që morën e vazhdojnë të marrin pjesë në operacionin e Lazarati
Basha, i shqetësuar për ndryshimet në polici Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehu sot shetësimin për ndryshimet e fundit në polici. Në një deklaratë
Conte i zhgënjyer, sytë nga Arsenal? Ishte një Antonio Conte i hidhëruar ai që komentoi barazimin 1-1 të Juventusit të tij në Kopenhagen në të parën e Champi