999 rezultate për

vendosjes

Ç'lidhje ka unaza me martesën? Sa herë nga goja e tij del fjala unazë, ekzaltohemi dhe imagjinata na çon vetëm diku: propozim për martesë! A e keni men
Njihuni me deputeten 32-të të Vetëvendosjes Arta Bajralija nga Kamenica është deputetja e 32-të më e votuar e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila i bashkëngjitet 31 deput
E FUNDIT/ Albin Kurti në Tiranë, takim "kokë më kokë" me Ramën Kreu i lëvizjes së Vetëvendosjes Albin Kurti ka mbërritur në kryeministi ku është pritur nga Edi Rama. Ky është takim
Çfarë do të diskutojnë Rama dhe Kurti? Lideri i Vetëvendosjes zbulon detajet Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti, ka konfirmuar zyrtarisht se do të udh
Haradinaj sulmon Albin Kurtin: Mashtrues, beson në komunizëm Kryeministri në largim Ramush Haradinaj ka qenë i ftuar në Debat Plus të RTV Dukagjinit ku ka folur gjerësisht për zhvil
Nesër takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së Grupet punues të Vetëvendosjes dhe të LDK-së, do të takohen nesër për herë të parë. Ky vjen pas takimit të kreut të V
Alban Skenderaj uron Albin Kurtin: Kosova është shembull për Shqipërinë Albani është njëri prej këngëtarëve që ka fansa shumë edhe në Kosovë, duke e quajtur një fitore me shumë sakrifica që er
Kurti flet për fitoren e Vetëvendosjes: Shpëtuam Republikën Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas numërimit të më shumë se 80 për qind të votave në një intervistë eksklu
Voton Albin Kurtit: Bashkëshortja pa të drejtë vote, e përcjell bashkë me vajzën deri te dera Kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër Albin Kurti iu është drejtuar kutive të votimit i shoqëruar nga bashkëshortja
Politika, arti i zhvendosjes së vëmendjes nga realiteti? Xhesjon Zogu Politika ka zënë dhe vazhdon të zërë pjesën më të madhe të hapësirës së subjekteve, të cilat i komu
Kandidati i Vetëvendosjes shprehet optimist Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për Mitrovicën e Veriut, Erden Atiq, pasi ka votuar është shprehur se procesi i votimi
Deputeti i Vetëvendosjes: Të kërkojmë vota te pozita për ta rrëzuar Haradinajn Rexhep Selimi, deputet i Vetëvendosjes, në një bisedë për Gazetën Express thotë se votat e opozitës nuk janë të mjaftues
NA FIKËN/ Parlamenti i Holandës voton pro rivendosjes së vizave për shqiptarët Parlamenti holandez ka votuar në shumicë që ti propozojë Komisionit Europian rivendosjen e vizave me Shqipërinë. Pas
Molliqaj: Tregoj kush tjetër nga VV ka punuar në SHIK Pas debatit të djeshëm që shkaktoi deklarata e tij mbi përfshirjen e Glauk Konjufcës në SHIK, Dardan Molliqaj ka shkuar
Albin Kurti takohet me Bashën, dalin kundër korrigjimit të kufijve Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në Tiranë Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, të cilin e vlerësoi
Hapet për qarkullim rruga Prishtinë-Shkup Rruga nga Prishtina deri në kufirin me Maqedoninë, në segmentin rrugor Kaçanik- Hani i Elezit, do të jetë e lirë për qar
30 serbë të Kosovës shkojnë të marrin urdhëra nga Vuçiçi Tridhjetë përfaqësues të Listës Srpska në krye me Goran Rakiqin, rreth orës 13:00 kanë mbërritur në pallatin presidencia
Mësohet pse Ahmeti shkarkoi drejtorët e Vetëvendosjes Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur rreth shkarkimit të dy drejtorëve të LVV nga Komuna e Prishtinës. Në nj
Policia arreston aktivistin e Vetëvendosjes Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se është arrestuar nga Policia e Kosovës aktivisti i tyre, Valdrin Ahmeti. Thotë se
Palestina, në dyert e ICJ-së për Ambasadën e SHBA në Jeruzalem Palestinezët pretendojnë ngritjen e një padie në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ) kundër zhvendosjes së Ambasa