999 rezultate për

vendosjen

Asambleistja hidhëron Vetëvendosjen Asambleistja e lëvizjes Vetëvendosje, në Komunën e Gjilanit, Festa Shabani, nga sot do të vazhdojë punën si asamblesite
Hoxha akuzon Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin për vetëvrasjen e Astrit Deharit Ish-ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, që tash mban postin e ministri për Integrime Evropiane, ka reaguar në Kuvend,
Ky është personi që do të drejtojë Vetëvendosjen në Prishtinë Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, në mbledhjen e saj të fundit, ka zgjedhur për Koordinator të Qendrës së Prishtinës, anë
Koha kur Shpendi deklaronte se pa Vetëvendosjen është një hiç Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti brenda natës kishte ndërruar edhe bindjes politike duke u bërë pjesë e Lëvizjes Vet
Menjëherë pas njohjes, Kosova vendos marrëdhënie diplomatike me Barbadosin Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bërë të ditur se Kosova tashmë ka nënshkruar vendosjen e marrëdhënieve
Angellov kërkon rivendosjen e përmendores së Qosetos Stojançe Angellov ka reaguar në Facebook për largimin e përmendores së Andon Qoses, nga autoritetet e Bashkisë së Shkupi
Nis ngritja e flamurit kosovar te rrethi në Prishtinë Pas shumë debatesh, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë. Gazetarët nga vendi ngjarjes r
Haradinaj: Kam urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror Te Rrethi Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ka urdhëruar vendosjen e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në Pris
Tërhiqet grupi që do pengonte vendosjen e flamurit të Kosovës te rrethi Një faqe e krijuar mbrëmë në Facebook që bëri thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar te Rrethi i Flamurit në Prishtinë ë
Kjo është mënyra e duhur për vendosjen e buzëkuqit E kuqja është një ngjyrë që bië shumë kollaj në sy dhe të gjithë dëshirojnë që ta vendosin ndonjëherë atë, qoftë në ndon
Nis peticioni on-line për vendosjen e flamurit të Kosovës Te Rrethi Në Facebook është krijuar një peticion online në prag të 10 vjetorit të pavarësisë. Ky peticion po kërkon vendosjen e fl
Gjoba e deri në arrestime, sot miratohet ligji për vendosjen e sahateve në puse Nëse keni një pus në shtëpi, brenda 6 muajsh duhet të lidhni një kontratë me ujësjellësit për të vendosur matësat ose do
Themelorja pranon kërkesën e Kasamit për zhvendosjen e selisë së partisë Gjykata Themelore Shkupi 2 ka pranuar kërkesën e Lëvizjes Besa, krahut të Bilall Kasamit për zhvendosjen e selisë së par
Bilalli godet rëndë Vetëvendosjen, përmend orgjinë seksuale dhe barin Bilall Sherifi, shefi Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën ka komentuar kërkesën e LDK-së ndaj kryeministrit Ramush
KOMENT/ Të pakënaqurit po e sulmojnë Vetëvendosjen me ``qetësi dhe dashni`` Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Tashmë duket që zënkat në Lëvizjen Vetëvendosje nuk kanë kthim prapa dhe vetëm një m
Kërcënon Myftaraj: Erdoganit do t'i ikë koka po erdhi në Tiranë (VIDEO) Njëri ndër analistët më kontraverz në Shqipëri i cili shpesh herë shfaq edhe urrejtje të hapur ndaj komunitetit musliman
AAK dhe PDK takohen me Vetëvendosjen Para disa ditëve disa prej zyrtarëve të koalicionit PAN kanë zhvilluar një takim me shefin e grupit parlamentar të Lëviz
Njeriu i PDK-së fyen rëndë Vetëvendosjen Sekretari i Degës së PDK-së në Prishtinë, Bujar Cakolli, ka komentuar dorëheqjen e Visar Imerit, duke e cilësuar si bete
Studentët: Ideja e Selim Pacollit për ndërtimin e xhamisë në UP, e rrezikshme Në një reagim publik Parlamenti Studentor i Universitetit të Prishtinës ka thënë që ata e shohin si shumë të rrezikshme
Mbajtja në burg e Kurtit për ta ndarë në dysh Vetëvendosjen Dyshohet se mbajtja e Albin Kurtit në burg në këtë kohë është inskenuar nga partitë në pushtet për të ndarë Lëvizjen Vet