999 rezultate për

vendosja

Dorëheqja e Thaçit, reagon Vetëvendosja Lëvizja VetëVendosje ka reaguar pasi Gjykata Speciale konfirmoi akt akuzat për Hashim Thaçin i cili tashmë ka dhënë dorë
Me maskë kudo, kur do të nisë vendosja e gjobave Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka njoftuar në një konferencë për shtyp se nga dita e enjte do të nisë zbatimi i ur
Manipulim i listave të gjendjes civile? Lleshaj përgjigjet ashpër: Injorancë! Ministri Lleshaj me anë të një postimi në Facebook i është përgjigjur akuzave të PD në lidhje me manipulimin e zgjedhjev
Vetëvendosja ngre akuzën: Partitë e tjera po tentojnë manipulim në zgjedhje Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Alim Rama ka reaguar pas përzgjedhjes se Burim
A e dini se vendosja e lapsit në gojë ju bën të lumtur? Ne mund të lumturohemi, duke buzëqeshur më shumë, sugjerojnë psikologët. Pavarësisht sesa të stresuar jemi, ne mund ta r
LDK e shkarkoi, Albini e mirëpret Vjosën te Vetëvendosja Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 70 vota pro vendosi mbrëmë shkarkimin e Vjosa Osmanit nga po
Spanja bën të detyrueshme përdorimin e maskave deri në zhdukjen e virusit Ministri i Shëndetësisë në Spanjë, Salvador Illa është shprehur se vendosja e maskave do mbetet e detyrueshme derisa të
Vetëvendosja thërret Hotin në interpelancë për heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës kërkesën për thirrjen e kryeministrit Hoti në inte
Daton që në vitin 1500, nëse e fusni qepën në çorape vret çdo virus Ky ilaç është shpikur qysh në vitet 1500, sipas Shoqatës Kombëtare të Qepëve, kur besohej gjerësisht se vendosja e qepës
Vetëvendosja: Heqja e reciprocitetit është tradhti, Kosova qeveriset nga qeveri kukull Lëvizja Vetëvendosje e quajti tradhti heqjen e reciprocitetit ndaj Serbisë nga qeveria Hoti. Sipas kësaj partie, ky ë
Vetëvendosja bojkoton seancën e Kuvendit Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk do të marrin pjesë në mbledhje për votimin e Qeverisë Hoti. I vetmi që pritet t
Vetëvendosja nesër nis nënshkrimin e peticionit për zgjedhje të reja Lëvizja Vetëvendosje nesër me fillim në ora 10:00 deri në 18:00 , në sheshin ‘Nëna Terezë’ në Prishtinë, do të organizoj
Vetëvendosja nis peticion për zgjedhje të reja Sekretarja organizative e Vetëvendosjes, Vlora Haxhimehmedi para mediave tha verdikti i Kushtetueses tregoi se të tjerët
Daton që në vitin 1500, përfitimi nëse fusni qepën nën çorape Origjina e ilaçit Ky ilaç është shpikur qysh në vitet 1500, sipas Shoqatës Kombëtare të Qepëve, kur besohej gjerësish
Qeveria shembi teatrin, Vetëvendosja e Kosovës zbarkon për protesta në Tiranë Lëvizja Vetëvendosje njoftoi sot se do të organizojë nesër në mëngjes në orën 9 një manifestim për tu solidarizuar me pe
Rama akuzon Kurtin: Vetëvendosja ka ndërmarrë aksione për të rrëzuar qeverinë time Për herë të parë kryeministri Edi Rama shprehet hapur kundër Lëvizjes Vetëvendosje, madje e akuzon këtë forcë politike n
Vetëvendosja në Tiranë: Polica me automatikë, spraj piperi dhe gaz lotsjellës Vetëvendosja, dega në Tiranë e kësaj lëvizjeje u është bashkuar zërave për protesta. Drejtuesit e kësaj lëvizjeje kanë b
Vetëvendosja: Po bëhet presion mbi Gjykatën Kushtetuese për të favorizuar Presidentin Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh ministre në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se gjyqta
Vënia e parfumit në kërthizë? Truku i cili do t'ju mahnis Ndoshta keni dëgjuar më parë se vendosja e parfumit në ‘pikat e pulsit’ është mënyra më e mirë për ta bërë aromën t’ju z
Nga Vetëvendosja parashikojnë koalicion me Vjosa Osmanin Gjasat për një bashkëpunim mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje po shihen edhe me tej si të mund