999 rezultate për

vendosen

Zgjidhet ngërçi i godinës ku do të vendosen organet më të rëndësishme të drejtësisë Më në fund zgjidhet edhe ngërçi i godinës ku do të vendosen institucionet me të rëndësishme të drejtësisë. RTV ORA mës
Rama nga Maliqi: Në 30 qershor nuk vendosen vetëm kryetarët e bashkive por edhe fati i vendit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama tha nga Maliqi në 30 qershor nuk do vendosen vetëm kryetarët e bashkive por fati i Shqipërisë për
Tolghan publikon foton e ëmbël me të birin (FOTO LAJM) Në 5 maj të këtij viti Almeda dhe Tolghan u bënë prindër për herë të parë të një djali. Ata vendosën ta quajnë të voglin
Vendosën në gumë policët roje, si u largua nga spitali autori plagosjes së menaxherit të Feros Një shtetas i ndodhur nën masën e arrestit me paraburgim arriti t’ia mbathte mëngjesin e kësaj të premte nga Qëndra Spit
Mediat greke: Merkel dhe Macron vendosën të mos bënin publik izolimin e Ramës Kanali televiziv grek News24/7 raporton se: “Siç u bë e qartë nga diskutimet të hënën në Konferencën e Berlinit, janë të
Vendosen 31 helmeta për 31 punëtorë të vdekur “Aktivistë të SKV-së përmes një instalacioni shprehën gjendjen tejet shqetësuese me vdekjen e punëtorëve, seç herë e në
Vendosën flamurin shqiptar në kalanë e Ohrit, arrestohen valltarët Grupi i këngëve dhe valleve folklorike nga Kosova sot në mëngjes ka vendosur flamurin shqiptar në Kalanë e Samuilit në
"E filmuan vajzën dhe ja vendosën nënës në gji", familjarët protestojnë pas vdekjes së Rexhinës Një ngjarje e rëndë ndodhi para dy ditësh në maternitetin e Elbasanit. Rexhina Debrova 25-vjeç, ndërroi jetë në sall
Tërmet te Juventus, Chiellini humbet sfidën ndaj Ajax-it Një lajm mjaft vjen për Juventusin në prag të sfidës kundër Ajax-it në Ligën e Kampioneve. Giorgio Chiellini është dë
"Më vendosën thikën në kokë", kryefamiljari në Mallakastër rrëfen tmerrin e grabitjes Përparim Merdani është kryefamiljari i shtëpisë së grabitur me dhunë dy ditë më parë në fshatin Greshicë të Mallakstrës.
Tensione para Kuvendit, lëndohet polici Momente tensioni ka shpwrthyer pwrballw godinws se Kuvendit ku protestuesit janw pwrballur me kordonin e Policisw. P
Si t’ja bëni kur avokadoja është ngurtësuar Shpeshherë një avokado e fortë është shumë besdisëse për dikë që e konsumon shpesh atë. Por në vend se të prisni ditë të
Vendosen tela me gjemba në parlament Që nga nata e sotme janë marrë masat nga Qeveria për protestën e nesërme të opozitës. Mësohet se në parlament po vendose
“Isha kundër”, Kryemadhi tregon pse vendosi t’i digjte mandatet Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi vendosi ditën e sotme ti bashkohej Bashës dhe të digjte mandatet e deputetëve të part
Maqedonia e Veriut dhe Gjeorgjia vendosën marrëdhënie Diplomatike Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov dhe ai i Gjeorgjisë, David Ualkalian
Studentët përshkallzojnë protestën, marshim drejt Kuvendit Studentët janë rikthyer sërish ditën e sotme në protestë për të kërkuar miratimin e kërkesave që kanë. Sipas informa
Putinit i vendosen "mustaqe" në Kosovë (FOTO LAJM) Qytetarët e Leposaviqit thonë se ushtarët e KFOR-it i kanë shkatërruar fotografitë e presidentit të Rusisë Vladimir Puti
Studentët të vendosur për protestë po zhvendosen nga Kryministria (FOTO LAJM) Protesta e studentëve do të vijojë edhe këtë të mërkurën protestën e tyre, ku do të hyjnë në ditën e 15-të. Megjithat
I vendosën fëmijës emrin Adolf Hitler, e pëson rëndë çifti nazist Çifti që fëmijës së tyre ia kishin lënë emrin Adolf, sipas ish-diktatorit famëkeq, Adolf Hitler dhe që ishin pjesë e një
Në këtë fshat njerëzit vendosën t'i heqin të gjitha rrobat nga trupi (FOTO LAJM) Një fshat i tërë është zhveshur për të realizuar një kalendar festiv me qëllim që të mblidhen para për bamirësi. Pothua