999 rezultate për

vendore

Meta kthen një tjetër ligj për rishqyrtim në Kuvend: Cenon lirinë e pronës Presidenti Ilir Meta i kthen një tjetër ligj mazhorancës për rishqyrtim, atë “Për përmirësimin e zonave të biznesit (BID
Bashkia e Tiranës rekord të ardhurash nga dhënia e lejeve të ndërtimit (FOTO LAJM) Në fund të vitit 2019, të gjitha bashkitë në vend mblodhën të ardhura nga burimet e veta vendore (taksa dhe tarifa vendo
I dënuar me pesë vite burg, kapet në Tiranë 27 vjeçari (VIDEO) Policia e Tiranës ka arrestuar një person i shpallur në kërkim, i dënuar për veprat penale “Vrasja e kryer në gjendje të
Kini kujdes! Policia ngre dron për të kapur qytetarët që dalin nga shtëpitë Në orët e mbrëmjes Policia Vendore e Gjirokastrës, ka ngritur në ajer katër dronë të cilët do të monitorojnë dhe filmojn
Basha thirrje Ramës: Shqyrto pa humbur kohë propozimet e PD-së, situata emergjente kërkon masa konkrete Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë një postim ku vlerëson propozimet e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, për
Kalendari i ri i Serie A, këto janë tre opsionet Vendimi i së martës për ta shtyrë Kampionatin Evropian nga kjo verë në verën e vitit të ardhshëm ishte lajm i mirë ligat
Ndahet papritur nga jeta drejtuesi i policisë (FOTO LAJM) Ish-zëvendës drejtor i Policisë Vendore Tiranë Xhavit Çiçi është ndarë nga jeta. Lajmin e ka dhënë Shoqata e Punonjës
Policia në terren për "luftën" kundër koronavirusit, zbardhen urdhri Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu i ka dërguar letër 12 Drejtorive Vendore të Policisë ku i kërk
I parruar dhe tullac, kështu mund ta gjeni vrasësin gjakftohtë që ekzekutoi vëlla e motër Policia e shtetit ka identifikuar autorin e krimit të dyfishtë të ndodhur mbrmjen e djeshme në Rrëshen. Personi që sh
Ekzekutoi motër e vëlla, ky është i shumëkërkuari për të cilin policia jep shpërblimin e majmë Policia e shtetit ka identifikuar autorin e krimit të dyfishtë të ndodhur mbrmjen e djeshme në Rrëshen. Personi që sh
Arrestohet shqiptari në Greqi, akuzohet se torturoi deri në vdekje 85-vjeçarin për para 40-vjeçari shqiptar u arrestua për vrasje që kishte kryer pesë vjet më parë në Plagiari, Selanik gjatë një vjedhje me dh
Meta i dorëzon Delegacionit të KiE dosjen e zgjedhjeve të 30 qershorit President Ilir Meta priti sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale
Posti i kryebashkiakut në Durrës bosh, kush pritet të zëvendësojë Valbona Sakon Mëngjesin e sotëm kryetarja e bashkisë së Durrësit, Valbona Sako ka dhënë dorëheqjen pasi ditën e djeshme bëri një dekla
Dy persona tentojnë ti grabisin makinën drejtorit të Tatim-Taksave Një ngjarje e paprecedentëë ka ndodhur në Gjirokastër. Drejtorit të Tatim-Taksave vendore në Bashkinë e Gjirokastrës
Vendimi i ri: Qeveria “shkarkon” kryebashkiakët me borxhe eksa qeveria është përfshirë në një cikël të ri detyrimesh të prapambetura që rrezikojnë seriozisht shëndetin e arkës s
Pas raportit të OSBE për 30 qershorin, reagon opozita Kryetari i PAA Agron Duka reagon pas publikimit të raportit përfundimtar të OSBE/ODIHR për zgjedhjet vendore të 30 qersh
Opozita kërkesë KQZ-së: Fillo përgatitjet për 13 Tetorin Ditën e sotme, aleatët e Paritsë Demokratike kanë dërguar një kërkesë në KQZ, ku kërkojnë nisjen e përgatitjeve për zgje
Komisoni Europian: Ekonomia e Maqedonisë së Veriut shënon rritje (VIDEO) Raporti ekonomik i Komisionit Evropian tregon përparim për vendin sa i përket fushës së ekonomisë. Analiza vjetore e Kom
Analisti amerikan: Të përsëriten zgjedhjet vendore Analisti David Philips propozon përsëritjen e zgjedhjeve lokale në Shqipëri si e vetmja mënyrë që vendi të dalë nga situ
Mbushje kutish si në '96, Rama pret me ankth orën 15:00 Gjetjet dhe përfundimet paraprake të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit nga vëzhguesit ndërkombëtarë do të paraqiten dit