999 rezultate për

vendor

U kap me kamionin plot e përplot me duhan, arrestohet 38 vjeçari Një 38 vjecar është arrestuar nga Policia e Kukësit pasi u kap teksa transportonte një kamion të tejmbushur me duhuan.
Kujt do ti kalojnë pronat e paluajtshme të sekuestruara dhe për çfarë do të përdoren Qeveria parashikon që disa pasuri të paluajtshme të sekuestruara pasi janë vënë me aktivitet të paligjshëm, t’i kalojnë
COVID-19 i merr jetën një tjetër mësuesi Një tjetër mësues ka humbur jetën për shkak të Covid-19. Xhevit Dermyshi mësues në një shkollë të Gramshit nuk ka ar
Vrasje e atentate, largohet nga detyra drejtori i Policisë në Shkodër Pas ngjarjeve kriminale në Shkodër, është larguar nga detyra drejtori i Policisë Vendore në Shkodë Ditët e fundit në
Pasi zgjodhi Vlorën për të dalë deputet, Rama bën lëvizjen e radhës Kryeministri Rama ka një lidhje të ngushtë me Vlorën, aty ku do të kandidojë edhe zgjedhjet e ardhshme si deputet. Kr
Vritet me armë zjarri brenda makinës 33 vjeçari Mëngjesi i sotëm ka nisur me një ngjarje të rëndë në Rrogozhinë. Klevis Kapllani, 33 vjeç është gjetur i pajetë brend
Meta nuk ka të ndalur, i kthen një tjetër ligj Kuvendit Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj në Kuvend. Më një njoftim npërmjet Presidencës, Meta shkruan se ligji
Meta kthen një tjetër ligj për rishqyrtim në Kuvend: Cenon lirinë e pronës Presidenti Ilir Meta i kthen një tjetër ligj mazhorancës për rishqyrtim, atë “Për përmirësimin e zonave të biznesit (BID
Bashkia e Tiranës rekord të ardhurash nga dhënia e lejeve të ndërtimit (FOTO LAJM) Në fund të vitit 2019, të gjitha bashkitë në vend mblodhën të ardhura nga burimet e veta vendore (taksa dhe tarifa vendo
I dënuar me pesë vite burg, kapet në Tiranë 27 vjeçari (VIDEO) Policia e Tiranës ka arrestuar një person i shpallur në kërkim, i dënuar për veprat penale “Vrasja e kryer në gjendje të
Kini kujdes! Policia ngre dron për të kapur qytetarët që dalin nga shtëpitë Në orët e mbrëmjes Policia Vendore e Gjirokastrës, ka ngritur në ajer katër dronë të cilët do të monitorojnë dhe filmojn
Basha thirrje Ramës: Shqyrto pa humbur kohë propozimet e PD-së, situata emergjente kërkon masa konkrete Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë një postim ku vlerëson propozimet e kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, për
Kalendari i ri i Serie A, këto janë tre opsionet Vendimi i së martës për ta shtyrë Kampionatin Evropian nga kjo verë në verën e vitit të ardhshëm ishte lajm i mirë ligat
Ndahet papritur nga jeta drejtuesi i policisë (FOTO LAJM) Ish-zëvendës drejtor i Policisë Vendore Tiranë Xhavit Çiçi është ndarë nga jeta. Lajmin e ka dhënë Shoqata e Punonjës
Policia në terren për "luftën" kundër koronavirusit, zbardhen urdhri Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu i ka dërguar letër 12 Drejtorive Vendore të Policisë ku i kërk
I parruar dhe tullac, kështu mund ta gjeni vrasësin gjakftohtë që ekzekutoi vëlla e motër Policia e shtetit ka identifikuar autorin e krimit të dyfishtë të ndodhur mbrmjen e djeshme në Rrëshen. Personi që sh
Ekzekutoi motër e vëlla, ky është i shumëkërkuari për të cilin policia jep shpërblimin e majmë Policia e shtetit ka identifikuar autorin e krimit të dyfishtë të ndodhur mbrmjen e djeshme në Rrëshen. Personi që sh
Arrestohet shqiptari në Greqi, akuzohet se torturoi deri në vdekje 85-vjeçarin për para 40-vjeçari shqiptar u arrestua për vrasje që kishte kryer pesë vjet më parë në Plagiari, Selanik gjatë një vjedhje me dh
Meta i dorëzon Delegacionit të KiE dosjen e zgjedhjeve të 30 qershorit President Ilir Meta priti sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale
Alternativa themelon Këshillin Vendor, kush u zgjodh kryetar Mbrëmë, në prani të Sekretarit të Përgjithshëm të AlternAtivA-s, Skender Rexhepi – Zejdi, u themelua Këshilli Vendor – Ç