999 rezultate për

vendkalimet

Stefanoviç: Thaçi po e zbaton marrëveshjen siç i intereson Shefi i delegacionit serb në bisedimet Prishtinë-Beograd, Borisllav Stefanoviç deklaroi se kryeministri i Kosovës, Has
Stafanoviç: Nuk na largoni nga veriu Shefi i ekipit negociues serb për bisedime me Kosovën Borislav Stefanoviç, ka thënë se askush nuk mund t’i lëvizë ata ng
SHBA mbështet marrëveshjen SHBA ka mbështetur marrëveshjen e arritur mes KFOR-it dhe Serbisë dhe të pranuar nga qeveria e Kosovës. “Shtetet e Bashk
Jashari: Të hapen vendkalimet kufitare me Kosovën RDK Kumanovë-Likovë do të angazhohet për hapjen e vendkalimeve kufitare me Kosovën dhe Luginën e Preshevës. Shqiptarët e
Beogradi kushtezon Shkupin per vendkalimet me Kosoven Në muajin shtator pritet përfundimi i gjitha çështjeve kontestuese administrative dhe teknike dhe