999 rezultate për

vendin

Përmbytjet pushtuan vendin! Forcat e Armatosura dyfishojnë kapacitetet për banorët Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje në disa qytete të vendit, teksa Ministria e Mbrojtjes dhe Agjencia Ko
Përmbytjet në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti gjatë fundjavës Ditët e fundit reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në shumicën e qyteteve në Shqipëri. “Reshjet e shi
Më romantike se asnjëherë, Adrola Dushi zbulon vendin e ëndrrave (FOTO LAJM) Modelja shqiptare, Adrola Dushi është shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndan herë pas here foto të ndryshme. Së fun
Moti i keq paralizon vendin, ARRSH zbulon akset ku qarkullohet me vështirësi Autoriteti Rrugor Shqiptar në një njoftim të bërë publik dhe për mediat, bën me dije se në disa akse rrugore në vend ka
Moti i keq pushton vendin, shoferët në Cerrik bëjnë gara e përfundojnë në spital Mbrëmjen e sotme një aksident është shënuar në qytetin e Cërrikut, pranë një qendre të banuar. Kjo pasi shoferët e dy
Moti i keq pushton vendin, lumi Vjosa del nga shtrati Reshjet e dendura të shiut kanë nxjerrë nga shtrati Lumin Vjosa. Burimet bëjnë me dije se ujërat kanë vërshuar në zo
Tërmeti i fuqishëm shkund sërish vendin ballkanik (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 5.0 të shkallës Rihter ka goditur vetëm pak minuta më parë Kroacinë. Epiqendra e lëkundjeve sizm
RENDITJA/ Edhe pse në vendin e 5, Man City favorit me 69% për titullin (FOTO LAJM) Sipas “Five Thirty Eight” Manchester City është ekipi favorit për të fituar Premier Ligën. Edhe pse në vendin e pestë
Interi fitoi bindshëm ndaj Crotones, Conte: Askush nuk e ka vendin e sigurt Trajneri i Inter, Antonio Conte, nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e mesfushorit, Arturo Vidal, në ndeshjen ndaj Crotone
Dita e parë e 2021, kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta duke sjellë dhe ndonjë resh
Deputeti shqiptar përplaset me ministren serbe në Kuvendin e Serbisë Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka bërë disa replika të ashpra me ministren e Integrimeve Evr
Corriere dello Sport: Strakosha ka humbur vendin e titullarit te Lazio Thomas Strakosha e ka humbur vendin e titullarit te Lazio dhe kjo ka ndikuar që atij të mos i vazhdohet kontrata, që i s
Projektligji për buxhetin, sot në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim të dytë projek
Reagimi i parë nga Gjykata Kushtetuese: Ringritja e saj, kërkesë jetike për vendin "Ringritja e Gjykatës Kushtetuese ka qenë një kërkesë jetike për vendin" Me emërimin e anëtarit të gjashtë të Gjykatë
COVID-19 infekton edhe vendin e fundit të paprekur të planetit Koronavirusi ka infektuar një bazë kërkimore kiliane në Antarktidë, që do të thotë që sëmundja tani është përhapur në çd
Bien meteorë në Greqi, çfarë thonë dëshmitarët që ishin në vendin e ngjarjes Një rënie meteori është regjistruar rreth orës 14:30 deri në 15:00, mesditën e së Premtes, 18 Dhjetor, në zonën më të ma
Kompania e fluturimeve ngatërron destinacion, i dërgon udhëtarët në vendin e gabuar Burdha Air ka dërguar pasagjerët në qytetin e gabuar të Nepalit. Një fluturim brenda Nepalit ka dërguar pasagjerët në
Momenti special në Kuvend! Gjuzi ndalon Presidentet e Kosovës dhe i bën një dhuratë (VIDEO) Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ishte në Tiranë për një vizitë zyrtare ku zhvilloi takime me krerët më të lartë të sh
Interi fiton supersfidën ndaj Napolit dhe ngjitet në vendin e 2 (VIDEO) Inter ka fituar minimalisht 1:0 ndaj Napolit. Golin e vetëm në këtë sfidë e ka shënuar Romelu Lukaku, 19 minuta para
Liverpool-Tottenham, super dueli për vendin e parë në Premier League Pas 12 javëve të para të këtij sezoni në Premier League, Liverpool-Tottenham është sfida për t’u ndjekur në kampionatin