999 rezultate për

vendimit

Ish-ambasadori reagon ashpër ndaj vendimit për dasmat: A je në vete qeveri Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lejimin e organizimit
Pas vendimit të Qeverisë për dasmat, reagon Labinot Tahiri Këngëtari Labinot Tahiri nga Ksamili uron kolegët pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lejimin e dasmave. “Kur bën
Në pritje të vendimit të Kushtetueses, VV konfirmon protestën e nesërme Nga partia që udhëhiqet nga Albin Kurti, po planifikojnë që nesër të bëjnë edhe një provë për protestë në shesh të Prish
"Po më shkarkoni", Fatjona Dhimitri ankohet pas vendimit për zëvendësim Shkarkimi i deputetes së opozitës së re, Fatjona Dhimitri nga kryesia e Komisioni të përhershëm të Kuvendit është shoqër
Pranon bashkëpunimin me Bashkinë, policia nxjerr numrin e të arrestuarve Policia e Shtetit ka njoftuar se me kërkesë nga Inspektoriati i Mbrojtjes se Territorit i Bashkisë Tiranë, janë në mbësh
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Haziri: Pas vendimit të Kushtetueses, na duhen vetëm 24 orë për krijimin e Qeverisë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se pas vendimit të Gjykatës Kushtuese rreth d
LDK-ja pranon vendimin e Kushtetueses, mbetet e vendosur të krijojë qeveri të re Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se do të respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila sot pezulloi dekretin e p
Zhvillime të reja nga Holanda, vendimi për anulimin e sezonit drejt tërheqjes Vendimi për anulimin e sezonit 2019/20 të Erevidisie nuk është pritur mirë nga shumica e klubeve, raportojnë mediat e nd
I akuzoi UEFA, Liga e Belgjikës merr tjetër vendim Liga Profesioniste e Futbollit në Belgjikë ka shtyrë për më shumë se një javë ratifikimin e planifikuar të vendimit të s
Do paguhet nga taksat e shqiptarëve! Shteti duhet t’i paguajë 140 milionë euro Beketit Shteti shqiptar duhet t’i paguajë biznesmenit italian, Françesko Beketi, një shumë që shkon deri në 140 milionë euro.
"Injorante femër", Stresi reagon ashpër pas vendimit të ministres për të burgosurit (FOTO LAJM) Reperi Arkimed Lushaj është tepër aktiv në rrjete sociale, ku herë pas here bën komente ndaj politikanëve dhe njërëzve m
"Pas vendimit të UEFA-s, gjendja fizike dhe psiqike e futbollistëve do të jetë e dobët" Nëpërmjet video-lidhjes, UEFA dje ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekz
Qeveria merr vendim: Çfarë do të ndodhë me qytetarët që kanë mbetur jashtë Kosovës Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që qytetarët që kanë mbetur jashtë Kosovës, mund t’ju lejohet ardhje me leje të veçant
Elbasani "nuk do t'ia dijë" për koronavirusin, merret nusja me pajton (FOTO LAJM) Koronavirusi shtyu qeverinë të merrte masa të rrepta por ka dhe nga ata të cilët nuk "duan t'ia dinë". Një familje në
PD kundër vendimit të qverisë: Koronavirusi nuk infekton part-time sipas orareve që cakton nga shtëpia Rama Partia Demokratike ka kërkuar që të vendoset karantinimi i plotë 14 ditor për të penguar përhapjen e koronavirusit. P
U kthye nga Italia, Fatos Lubonja mbyllet në karantinë Analisti Fatos Lubonja ka treguar se është karantinuar në shtëpinë e tij pasi rreth një javë me parë ka mbërritur nga It
Serbët i gëzohen vendimit të Kurtit: Më 1 prill largohet komplet taksa (FOTO LAJM) Mediat serbe menjëherë kanë raportuar për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që të hiqet tarifa për lëndën e parë ndaj
ZYRTARE/ Manchester City ankimon në CAS dënimin e UEFA-s Ishte diçka e pritshme, por tashmë është bërë zyrtare. Manchester City ka ankimuar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv. Në
Prokuroria apelon çështjen për pafajësinë e Bashës Prokuroria ka apeluar çështjen për pafajësine e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha në lidhje me lobimin rus. P